Melounoviště 2011



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?)
8.7.2011 18:57

tak konecne uz melouny rostou(turecka trzni odruda)... po predeslem ochlazeni plody jiz neopadavaji a narustaji - jinak je mam bez textilie a na tomto poli byla vloni psenice :D, ted jedou :)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 14.7.2011 23:30

mne skutecne Mirku nasazuji melouny plody az pote co se na den az dva ochladi, jinak to padá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.7.2011 0:30

Já pozoruji velký propad plodů na suchém stanovišti. Na "mokrém" toho sice moc nevidím bo je zarostlé až hrůza ale zdá se mi že je tam plodů více. Splašil jsem kubíkovou plastovou nádrž v kleci a budu zalévat a hnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.163 (?), 8.7.2011 10:38

Já se snažím malinký melounek celý zabalit do bílé netkané textilie, a myslím, že to funguje, melouny mám na záhonu s okolní trávou, takže útok slimáků je silný.  Ustřihnu si čtverec asi 30 cm, pečlivě obalím, podložím konce dospod a občas kontroluji. Když čtverec začíná být malý, tak už je slupka tvrdší a už na ni nejdou. No je to práce, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 8.7.2011 18:57

tak konecne uz melouny rostou(turecka trzni odruda)... po predeslem ochlazeni plody jiz neopadavaji a narustaji - jinak je mam bez textilie a na tomto poli byla vloni psenice :D, ted jedou :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.44 (?), 15.7.2011 9:33

Včera 14.7. jsem utrhl první letošní meloun 8.6 kg. Dužina červená, možná chtěl ještě týden, ale chuť výborná. Pěstováno venku (jižní Morava), na černé folii, sazenice roubované, zakoupené v zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.7.2011 15:43

Začátek letošní melounové sezony se jeví jako velmi slušný, rostliny kvetou a plody rostou jako o závod. Dnes jsem sklidil jeden kousek vodního ve foliáku a včera okoštoval první cukrový ze skleníku. Vodní, tato odrůda má mít 3,5 - 4,5 kg, ale ve foliáku narostl poněkud více, slaďoučký a křupavý přestože po rozřezání vzhledově "žádná sláva". Cukrový je hodně sladký a křupavý, vychlazený ještě lepší. Přestože je cukrový (doma vypěstovaný) chuťově úplně někde jinde než kupovaný, prozatím mne ještě úplně nenadchl.



Serebrjanaja Zvezda F1
Serebrjanaja Zvezda F1

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 17.7.2011 23:15

Princ Artur F1 - raná odrůda dosahující hmotnosti do 2 kg. Pro jeho malou velikost (zhruba odpovídající cukrovému) si myslím že by byla vhodná do foliáku nebo skleníku na zavěšení. Narostl mi bohužel jen jeden na neroubované sazenici. Sklidil jsem ho nešťastnou náhodou, spadl z podstavce, utrhl se a praskl, když jsem ho dal do igelitky tak se protrhla, meloun spadl na zem a rozbil se. I to co z něj zbylo bylo chuťově zdaleka nejlepší z letos sklizených plodů.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 17.7.2011 23:19

i tak moooc slibne, parada!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zelenáč Kenny - (29) - 156.61 (?), 18.7.2011 14:47
Veľmi krásny plod, drobný, ale o to vhodnejší do horších podmienok. To, že spadol, bolo z časti dobré, inak by vám mohol prezreť kým by ste ho odtrhli (teda ak ste to nemali v pláne akurát na ten deň, v tom prípade je to smola...). Inak sa vám ale vydaril a to je dobré ;) V duchu vám závidím. :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.10 (?), 18.7.2011 8:57

Dobrý den, pane Mirku, obdivuji Vaši zahrádku, je to neskutečné, jakou krásnou máte neustále úrodu. Já letos poprvé sela melouny - sugar baby, vysadila ven po květnových mrazících. Venku mi asi dva měsíce jen stály, nic es s nimi nedělo, až teď začínají růst a i kvést. Ve skleníku však mám tři melouny, které mají už téměř dva metry, kvetou jak o život, stále jen opylovávám, opylovávám, ale výsledek žádný :(žádný melounek zatím :(co dělám špatně? Děkuji Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika