Lilkoviště



AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?)
30.4.2012 11:33

děkuji moc za rady..ten odkaz, pane Honzo je skvělý, mám uloženo-děkuji.

svilušky našly ten lilek doma za oknem..nechápu..:(

Taky bych ho ráda dala ven, ale u nás, v Litomyšli by nešel, zkusím část do skleníku a část do foliáku.Odrůdy mám 4,po 3. rostl.- kvalitní semena F1 z Estonska... Pelikan, Marcipan,Kral severu, a Polosatyj rejs..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.1.2012 14:18

Počítám s nimi do skleníku, co bude navíc tak i ven (vyseto bylo minulý víkend).  Výsev na který se chystám zítra a pozítří bude určen již ven, budou v něm i pozdnější odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 30.4.2012 7:59

Tak a je to tady..sadba lilku nádherně narostlá, a sviluška už řádí..ještěže byl izolovaně od ostatních..jako první pomoc jsem sprchovala, a následující den postřik Bioolem..poradí někdo účinnou léčbu, Nerada bych si zamořila pak skleník opět.:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 30.4.2012 8:06

ano, lilek chutná všem a tak hl.svilušky mohou být problém, vloni mě překvapilo, že bíle plodící lilky tolik nechutnají hmyzu..zajímavé, venku je nestříkám, ve skleníku musím pro extrémní výskyt vzít chemii :(takže Omite, měl by být i Vertimec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 68.100 (?), 30.4.2012 8:30

a to jste je chytla už doma? sviluška je neuvěřitelná potvora...

dovolím si sem dát jeden odkaz, je to asi nejlépe napsáno co jsem na netu našel

já mám lilky zatím za oknem, do skleníku je dám až si budu jistý že nebude mrznout, topit tam nemůžu a riskovat to nechci ani náhodou

letos mám zasazeno: Ichiban Improved Eggplants, Bambino Eggplants, Fairy Tale Eggplants a Money Maker Eggplants

a pak mám na zkoušku od Lebiš zahradnictví: Roubovaný lilek - Madonna F1 a Roubovaný lilek - Faselis F1

loňské foto
loňské foto
loňské foto
loňské foto
loňské foto
loňské foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.4.2012 10:44

Já výsadbu lilků do skleníku silně omezil a do foliáku zcela vyloučil. Skleník mám u "nosu" a tak se mi vloni podařilo svilušky ustát za pomoci chemie,  ve foliáku byla sadba totálně zdevastována, následně i melouny a hadovky.  Rajčata, až na jedno roubované Kumato, ve skleníku ani foliáku nemám a tak budu hodně mlžit. Včera jsem nachystal tunel z bílé textošky nad černou folií a pokud to vyjde tak dnes vysadím pár lilků ven (lilek potřebuje až tři týdny na zotavení po přesazení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 30.4.2012 11:33

děkuji moc za rady..ten odkaz, pane Honzo je skvělý, mám uloženo-děkuji.

svilušky našly ten lilek doma za oknem..nechápu..:(

Taky bych ho ráda dala ven, ale u nás, v Litomyšli by nešel, zkusím část do skleníku a část do foliáku.Odrůdy mám 4,po 3. rostl.- kvalitní semena F1 z Estonska... Pelikan, Marcipan,Kral severu, a Polosatyj rejs..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 30.4.2012 17:42

Pěkná sklizeň Honzo, jinak některé lilky Vám asi již dle fotky přezrály.. chytly takovou našedlou či nažloutlou barvu. Letos budu experimentovat minimálně, neboť zatím všechny odrůdy převálcovala odrůda Giotto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.6.2012 11:03

jak vám ostatním lilky rostou? co máte letos nového nebo osvědčeného za odrůdy?? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.6.2012 13:34

Lilkům se zatím daří, tři mám ve skleníku a zbytek venku. Venkovní přežily mrazy pod textilií v pohodě a stejně tak jako ve skleníku už některé kvetou. Fotka je z 24.5.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.6.2012 14:46

a jaké odrůdy Mirku jste pro letošek zvolil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika