Lilkoviště



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?)
27.8.2012 14:20

ad barva: nemyslím si, že to je tím zastíněním, ve skleníku mám některé plody úplně u země pod listy a nad tím skoro dvoumetrové rostliny a stejně jsou sytě fialové

nebo je na to možná některá odrůda náchylnější?

ve skleníku mám v tuhle chvíli tak 30-40 plodů, rostliny stále nasazují další ve vyšších patrech

už mi ale nebaví krájet neustále ten česnek na plátky, jak tím pak špikuji lilky do trouby laugh

každopádně pro mne letos jednoznačný závěr: již žádné další pokusy se spoustou odrůd, příští rok jen dvě a rozhodně roubované odrůdy (co mám letos)

ještě mi nikdy žádná zelenina neudělala právě takovou radost, jako letos ty lilky heart

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 27.8.2012 14:20

ad barva: nemyslím si, že to je tím zastíněním, ve skleníku mám některé plody úplně u země pod listy a nad tím skoro dvoumetrové rostliny a stejně jsou sytě fialové

nebo je na to možná některá odrůda náchylnější?

ve skleníku mám v tuhle chvíli tak 30-40 plodů, rostliny stále nasazují další ve vyšších patrech

už mi ale nebaví krájet neustále ten česnek na plátky, jak tím pak špikuji lilky do trouby laugh

každopádně pro mne letos jednoznačný závěr: již žádné další pokusy se spoustou odrůd, příští rok jen dvě a rozhodně roubované odrůdy (co mám letos)

ještě mi nikdy žádná zelenina neudělala právě takovou radost, jako letos ty lilky heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.54 (?), 28.8.2012 7:21

díky všem za reakce. Polykarbonátem to nebude, můj skleník je skleněný. Teď jsem si všimla, že jeden menší lilek, co je úplně na vrchu je mnohem víc fialový, tak možná opravdu by chtěli víc světla. Zkusím je příští rok dát na druhou stranu. Odrůdu budu mít asi zase tu českou, nic jiného jsem letos nesehnala a mám jen 3 sazenice a příští rok dám určitě jen jednu až dvě. Doma to nikdo nechce jíst kromě mě :-). 

Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 31.8.2012 17:37

také vám jiz lilky prestaly prakticky nasazovat dalsi plody? ted uz je to bida

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 31.8.2012 21:15

Ty moje se horkotěžko snaží uživit dřívější násadu, takže jim to nezazlívám, navíc je napadly třásněnky. Jsem jim ale vděčný, že v naší mrazové kotlince nějakou úrodu přinesly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.9.2012 8:32

Lilky venku jsou již prakticky bez plodů, ve skleníku se zmátořily a něco na nich je. Dlouho jsem ve skleníku nebyl vlezený a bílé lilky jsou žluté, patrně přezrálé. Dají se ještě použít? Jsou dosti tvrdé.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.9.2012 13:37

přezrále lilky využití nemají, zkusili jsme pár jídel, ale chuť byla hrozná, takže pryč s nimi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.9.2012 14:22

Něco jsem v té skleníkové džungli ještě objevil.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.9.2012 16:02

koukam, že se potvrzuje me pravidlo, ze bile s mensimi plody jsou urodnejsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.9.2012 22:06

Rostliny rostou jako divé a začaly ve velkém nasazovat na plody, ale bohužel se ve velkém objevily i mandelinky. Zvažuji postřik proti té havěti, pokud bude hezky tak by mohly ještě dozrát.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.9.2012 11:47

Ve skleníku lilky zatím rostou ale stále více je na nich těchto hajzlíků - mšic.  Všiml jsem si že i venku se na všem objevila nová generace mšic. Příští rok si budu muset dávat větší pozor na škůdce - sviluška nebo mšice?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika