Kdy roubovat okurky do foliovníku



host - 237.253 (?)
20.2.2010 18:33

Za týden se chystám vysévat první dávku okurek hadovek na roubování. Mám dobré zkušenosti od loňska s odrůdami Emilie F1 /středně dlouhá/, Vista F1 /velmi dlouhá až 50 cm okurky/ dále Tribute F1 dlouhá a dle přátel velmi chutná odrůda.  Budu pěstovat Tribute, Vistu a místo Emilie zkusím Minisprint. Mám koupené podnože Sprinter a tykev fíkolistou. Má někdo zkušenosti, jaký je rozdíl mezi danými podnožemi. Roubovala jsem loni na obě, ujímalo se to oboje dobře. Ve skleníku jsem pěstovala dvě rostliny na tykvi fíkolisté, rostly dobře, ostatní jsem rozdala. Jde o malé počty rostlin k nějakým statistickým závěrům.    Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.2.2010 9:36
Zakoupil jsem kolíčky na roubování (mmj. vůbec nejsou na "jedné straně s větším otvorem" tak jak se prezentuje na videu, možná je to levná čínská náhražka, cena 3 Kč) a u pohovoru na téma roubování při jejich kupování, mi bylo sděleno, že alobal nebo jiná podobná páska není vůbec vhodná.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.55 (?), 11.2.2010 9:11

Originál klipsa vypadá opravdu jinak a otvor má uplně jiný tvar a opravdu to funguje, mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.Doporučuji zakoupit klipsy fa Semo i když jsou dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 11.2.2010 11:03
Kupoval jsem je u výhradního prodejce SEMO.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 76.225 (?), 7.2.2010 16:11

Dobrý den paní Jiřino, já se teprve na roubování na dýni chystám, ještě jsem ho nedělala. Ale na základě zatím zjišťovaných informací, zateoretizuji. Nákres pana Honzela není metoda přikájení čili ablaktace, ale jazýčková kopulace. Čili ani vy jste neprováděla přikájení, ale jazýčkovou kopulaci, v níž jak píšete, jste byla poměrně úspěšná, na rozdíl od roubování do rozštěpu. Výhodu při přikájení vidím v tom, že se rostlinám nemusí vůbec obnažovat kořenový systém, ale jak jsem někde četla, lze ho udělat zhruba za čtvrtým nebo pátým listem. Do doby srůstu mají obě rostliny kořeny ve vlastním kelímku. V době srůstávání nemusí obě rostliny vydávat současně i sílu na znovu zakořenění, které je nutné při jazýčkové kopulaci. Tolik z doposud zjištěné teorie. Říká se, že teorie je šedá, ale zelený že je strom života. Tak uvidíme, co se nám podaří, a jestli vůbec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 7.2.2010 19:45

Děkuji za opravu odborných termínů, nejsem zahradnický profesionál a příspěvek jsem psala bez použití odborné literatury. Prováděla jsem samozřejmě jazýčkovou kopulaci. Nedovedu si představit roubovat až za čtvrtým listem, zatím jsem o tom neslyšela, jako nápad k pokusům je to zajímavé. Okurky jsem vysévala 1.3.09, tykve jsem vysela později, roubovala asi za tři týdny, srůstání 2 týdny, za další týden výsadba, vysazovala jsem v půli dubna. Doba potřebná k vypěstování sazenic 6 týdnů od výsevu.

Mikrotenová páska mi k úvazkům vyhovuje více než kolíčky, přijde mi, že úvazek je vodotěsný a rostlina neroní šťávu zbytečně ven, jak by tomu mohlo být u kolíčků. Kolíčky jsem však nezkoušela, tak čistě teoretizuju. Kolíčky možná budou vhodnější pro pěstitele s narušenou jemnou motorikou, s horším citem v prstech.     Jiřina   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.67 (?), 8.2.2010 12:46

Ak pokus vyjde, dajte vediet.   Ja tiez rozmyslam skusit navrublovat napr. iba 5ks nakladaciek a ostatne nevrublovat. Chcem porovnat ci sa budu vyvijat rozdielne. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.55 (?), 11.2.2010 10:42

Doporučuji si zadat Loskutak roubování okurek a mohu potvrdit, že to skutečně funguje, já jsem si každý roubovanec přikryl Pet lahví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.253 (?), 20.2.2010 18:33

Za týden se chystám vysévat první dávku okurek hadovek na roubování. Mám dobré zkušenosti od loňska s odrůdami Emilie F1 /středně dlouhá/, Vista F1 /velmi dlouhá až 50 cm okurky/ dále Tribute F1 dlouhá a dle přátel velmi chutná odrůda.  Budu pěstovat Tribute, Vistu a místo Emilie zkusím Minisprint. Mám koupené podnože Sprinter a tykev fíkolistou. Má někdo zkušenosti, jaký je rozdíl mezi danými podnožemi. Roubovala jsem loni na obě, ujímalo se to oboje dobře. Ve skleníku jsem pěstovala dvě rostliny na tykvi fíkolisté, rostly dobře, ostatní jsem rozdala. Jde o malé počty rostlin k nějakým statistickým závěrům.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.67 (?), 21.2.2010 9:29

Niekde som čítala, že Sprinter je lepšia na vrúbľovanie, lebo na rozdiel od Tekvice figolistej nemá stonku na reze dutú. Ale vlastnú skúsenosť nemám.   Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.253 (?), 21.2.2010 20:19

Stonek Sprintera je opravdu o něco delší a pohodlnější na roubování, mně loni srostlo oboje. Spíš by mě zajímaly pěstitelské rozdíly, anebo chu´tové. Někdo mi říkal, že v plodech roubovaných okurek cítí dýni. My ji doma necítíme. Možná někdo, kdo má citlivější chuť. Má někdo z Vás podobnou zkušenost?     Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika