Jahody na balkon



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?)
5.4.2012 22:24

Po dva roky jsem teď pěstoval převislé jahody v samozavlažovacích truhlících, a můžu potvrdit, že když se pravidelně zalévají a hlavně hnojí, tak plodí bohatě. A to i na šlahounech. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 5.4.2012 22:24

Po dva roky jsem teď pěstoval převislé jahody v samozavlažovacích truhlících, a můžu potvrdit, že když se pravidelně zalévají a hlavně hnojí, tak plodí bohatě. A to i na šlahounech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 9.4.2012 19:47

a neporadi niekto ako konkretne vypestovat tieto previsle jahody zo semienka? Viac raz som to skusal a nepodarilo sa. Neporadi skusenjesi na moje otazky?

1/treba na predpestovanie pouzit tie male, gulate otvory alebo uz priamo zasiat do truhlikov kde budu rast? 

2/ kolko semienok treba zasiat kedze su velmi drobne, a treba rastlinky  potom po vzideni popretrhavat?

3/ treba to zasiat na povrch alebo aj jemne posypat?

4/ako rychlo zacne semeno klicit?

5/je este cas teraz  na pestovanie zo semena a bude aj uroda tento rok? 

Dakujem za dobru radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 9.4.2012 20:10

Semen je v balení15.  vyséval jsem pinzetou po jednotlivých semenech na povrch substrátu(nezasypávat) v patřičných rozestupech. Semena klíčí cca 2-3 týdny a rostlinky jsou velie drobné, přesazoval jsem ve fázi prvního pravého lístku a byla to práce spíš pro chirurga. Na sáčku je uvedeno, že úrody téhož roku se dočkáme pouze při lednovém výsevu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika