Baklažán - Lilek



singularita - (6) - 218.134 (?)
5.4.2011 19:38
:(..ja bývam v byte vo Zvolene, ale pochádzam z východu a tam mám záhradu, do ktorej sa chystám všetko vysadiť... potom sa už o to stará mama, alebo svokor... či presnejšie nestará... no čo už, možno aj ja budem mať niekedy skleník a budem sa tam piplať celé dni... tak sa piplem aspoň na balkóne, alebo za oknom...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
singularita - (6) - 218.130 (?), 5.4.2011 19:12, zobrazeno: 7115x
Dobrý večer prajem! Chcel som touto cestou požiadať o radu, zasadil som asi 20 semien baklažánu-lilku... vzišlo asi 10, teraz majú asi 10 cm a rozmýšľam, či ich mám nechať spolu v nádobke až kým ich budem vysádzať, alebo ich mám popresádzať každú osobitne do kelímkou od jogurtu... Nemám s baklažánom žiadne skúsenosti... Ďakujem za rady
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.4.2011 19:16
Přepíchat po jednom do kelímku a ven po zmrzlých, lilek je náročnější na teplo ještě více jako paprika.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.4.2011 19:20

souhlasim s Mirkem, mam takovy žebříček teplomilnych rostlin - rajče - paprika - lilek - okra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
singularita - (6) - 218.130 (?), 5.4.2011 19:27
čo je to okra?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.4.2011 19:17

take zdravim! ja jako lilkovy přívrženec doporucuji zasadne davat po jedne rostline, maximalne pokud by se jednalo o odrudu Cesky rany, mozno i po dvou, ale to je vyjimka, takze spise po jedne a hlavne teplo a svetlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
singularita - (6) - 218.130 (?), 5.4.2011 19:25
neviem, aká je to odroda. Semienka som kúpil z Lidlu :)..Hore je napísané Baklažán, Halflange Violette- Solanum melongena... takže neviem..zo začiatku nerástol, ale teraz sa prebral až sa bojím, či to presadením zastavím... aby som nesadil do záhrady obrov..:)..ináč, paradajky mi za oknom tiež nejak nabehli, teraz majú 46cm a začínam mať obavy, či som ich nasadil príliš skoro...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.4.2011 19:29

pokud mate foliovnik ci sklenik muzete sazenice jiz umistit prave tam, ja rajsky mam jiz ve skleniku-nevysazene-aby tam byly kompaktni a nevytahle a kdyz se ma ochladit, hodim na netkanou folii a je to, tak to vyzkousejte-samozrejme, nesmite bydlet na horach, to by asi ani ve skleniku nedopadlo ve dle predstav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
singularita - (6) - 218.134 (?), 5.4.2011 19:38
:(..ja bývam v byte vo Zvolene, ale pochádzam z východu a tam mám záhradu, do ktorej sa chystám všetko vysadiť... potom sa už o to stará mama, alebo svokor... či presnejšie nestará... no čo už, možno aj ja budem mať niekedy skleník a budem sa tam piplať celé dni... tak sa piplem aspoň na balkóne, alebo za oknom...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika