Ake ochorenie uhoriek?



slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 85.202 (?) 
6.7.2014 14:39, zobrazeno: 5186x

Dobrý deň,

nemáte niekto skúsenosť poradiť čo može byť príčinou uschýnania uhoriek? Foti je v prílohe. Uschnute niesú. Polievam ich pravidelne. Prosti plesni sú striekane s prípravkom co su v predajni ako trojkombinácia presne podla návodu.Nejakých škodcov som nepostrehol dokonca niesu ani korienky poškodené len začne postupne od vrcholu schnuť, vednuť až nakoniec skončí. 

Viete poradiť čo mám urobiť?

Ďakujem za každú radu

chore uhorky
chore uhorky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 6.7.2014 17:10

Mrkněte na "fuzariové vadnutí".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 6.7.2014 17:32

Podívejte se po celé lodyze schnoucí okurky, zda není přerušena např. plísní šedou. Při pěstování za velké vlhkosti a hustém porostu se to někdy stává. Máte okurky roubované na dýni, či pravokořenné?   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 85.202 (?), 6.7.2014 22:04

Uhorky su vypestovane riadne zo semena. Ked som vytiahol celu rastlinu korene nemala porusane ani nikde niesu prehnite. Vcera som ich skusil postriekat Decisom ak by mali nahodou nejaku vosku alebo nejaky hmyz sice neviem aky ale co ak nahodou??? 

Proti plesni sedej je nejaka ochrana?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.6 (?), 7.7.2014 19:27

Pan Kuky to tipoval "fuzariové vadnutí". Ja okurky zalevam pripravkem Polyversum (proti houbovym chorobam v pude). ...korene nemala porusane ani nikde niesu prehnite ... asi byste musel rostlinu vcetne korenu rozriznout podelne, abyste neco videl. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 168.146 (?), 8.7.2014 11:32

Myslim, ze ten pripravok mam. Mam skusit postrek tymto pripravkom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.88 (?), 8.7.2014 13:39

Polyversum je biologicky prostedek (houba), postrik by mel pusobit preventivne proti plisni okurkove (delam ho taky, dokud to pusobi, ke konci sezony nekdy davam 'chemicky' fungicid, ten pak samozrejme zlikviduje i Polyversum na listech). Ale na korenove houbove choroby nutno podle mne delat zalivku. Polyversum se prodava po 5g, neni uplne levne. Zalivku delam 1x tydne, do 10 litrove konve by se mel dat 1 gram. Ja tedy davam cele baleni 5g do plastoveho barelu 5l a pak odlevam 1l do konve, pozdeji po 1/2 litru (kdosi mne zde kritizoval, ze to neni v navodu). Kazdopadne Polyversum je nutno aspon 2 hodiny namacet (lepe od vecera do rana), jinak to moc nefunguje. Zkuste uvidite, neni nad vlastni zkusenost. Biologicke pripravky funguji spise preventivne a opakovane. Obvykle nutno opakovane zalevat a zacit hned cca 1-2 tydny po vysazeni. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika