Rozmarýn



land - (2) 
12.6.2006 10:43, zobrazeno: 14633x
Mám asi 2 - 3 týdny koupený malý rozmarýn. Ale tak týden zpětně se mu začali kroutit listy do oblouku. Mám ještě druhý rozmarýn, ale ten to nedělá. V čem je tedy ten zakopanej pes? Díky
kroutící se listy
kroutící se listy
ty samé zkroucené listy
ty samé zkroucené listy
Rozmarýn bez obtíží.:-)
Rozmarýn bez obtíží.:-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 100.217 (?), 12.6.2006 19:52

Já mám rozmarýn na zahradě, je z něj velký keř, je na sluníčku a občas ho zaleju. Letos na jaře kvetl fialovými kvítky a daří se mu i přezimovat. Možná chce slunce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
land - (2), 12.6.2006 21:28
Díky za reakci.  Ale třeba dnes jsem dal oba na slunce a totálně zvadly. Jedna větvička dokonce uschla. Dočet jsem se, ža má rád slunná místa, ale dnešní reakce tohle tvrzení rozhodně nepodporuje.
     Jinak když se začaly ty listy kroutit, tak jsem zalejval a vody bylo tedy dost.
   
    
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.67 (?), 1.8.2006 11:13
Jestli té vody nebylo  až moc.  Měl jsem taky ten problem  a pomohlo  omezení  zálivky  a  přemístění  na  místo  bez  průvanu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.163 (?), 17.7.2007 17:41

Mohu se zeptat, jak velký keř Vám z rozmarýnu vyrostl? Potřebuje na zimu nějakou péči resp. ošetření?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.107 (?), 11.9.2007 19:35

Jaký je rozdíl mezi rozmarýnem na zahradě, který přezimuje a rozmarýnem,který se musí na zimu vyndat ze země?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.132 (?), 24.1.2013 10:20

to může záležet na odrůdě, jestli venku přežije nebo ne, nicméně tyhle rostliny jsou schopny přezimovat venku, protože je to přirozené prostředí tak se dokáží přizpůsobit, dřevo dostatečně vyzraje a kytka se zazimuje, takže rozdíl mezi rozmarýnem který přezimuje venku a který se musí vykopat a na zimu dát domů je jednoduchý - je v tom, jaký je zahrádkář ;) kdyžtak si ho namnožte a zkuste některé opečovávat a některé nechat jen tak být a uvidíte, každopádně se ale dají použít nějaké opatření proti vymrznutí, něčím ho "zahrabat", to proti silnějším mrazům pomáhá, no ale bacha aby zase nezačal předčasně rašit, třeba při lednové oblevě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika