Roundap - Roundup



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?)
9.7.2009 12:57

Teoreticky by se to dalo zrýt ihned, jakmile začnou být na původním porostu vidět známky usychání a uvadání, ale (jak už jsem tu tuším ventiloval) nejlépe je počkat, až původní porost zežloutne a nadobro uschne - tou dobou je už zetlelý i jeho kořenový systém, rytí pak jde výrazně snáze. Jak dlouho to trvá, to záleží na X okolnostech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 246.115 (?), 9.7.2009 12:23

prosím když jste tady zmínili Dominator, za jak dlouho po jeho aplikace lze osázet záhon? Plánuji přesadit jahody... děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 9.7.2009 12:57

Teoreticky by se to dalo zrýt ihned, jakmile začnou být na původním porostu vidět známky usychání a uvadání, ale (jak už jsem tu tuším ventiloval) nejlépe je počkat, až původní porost zežloutne a nadobro uschne - tou dobou je už zetlelý i jeho kořenový systém, rytí pak jde výrazně snáze. Jak dlouho to trvá, to záleží na X okolnostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 9.7.2009 14:21

Ryze teoreticky je možné záhon osít, jakmile postřik zaschne. Lepší je ale, jak píše p. Chalupář, chvíli počkat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.120 (?), 9.7.2009 15:24

Z totálních herbicidů jsem používal RoundUp, Dominátor či Touch Down - výsledky stejné, neboť je stejná i účinná látka. Pokud v nich není jiný rozdíl, kupuji vždy ten nejlevnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 16.7.2009 21:09

Po přečtení příspěvku jsem náhodně na internetu našel první adresu, kde nabízeli všechny tři uvedené přípravky- vybral jsem ceny pro 1 litr:

Roundup 269,- Kč

Dominátor 338,-

TouchDown Quatr 399,-Kč,

Nejsem prodejce, ani jsem zatím nic nekoupil, protože v drogerii stálo pár ml Rundupu asi 170Kč a to se mi zdálo trochu moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.120 (?), 17.7.2009 22:01

A nyní se podívejte na množství účinné látky, která je v těchto přípravcích zastoupena. A pak zkuste vyhledat ty nejlevnější ceny. Věřím, že Vás toto více objektivní porovnání překvapí.

Takže, zde výsledky dle mého hledání na internetu:

Touch Down Quattro 1l - 273,- Kč

Dominátor 1l - 264,- Kč

A co s RoundUpem? Prodává se v mnoha verzích (klasik, biaktiv, hobby,...) s velmi rozdílnou koncentrací účinné látky. To, co jste asi viděl v drogerii, byl RoundUp Aktiv, a to 140ml.

Velmi by mne překvapilo, kdybyste nalezl litrovou verzi RoundUpu s účinnou látkou Glyphosate v ředění 480g/l za cenu stejnou nebo nižší, než je u zmiňovaných konkurentů - kteří tuto koncentraci standardně používají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 18.7.2009 20:21

Máte pravdu, je tam napsáno, že to je nařaděný spray. Koncentrace však není uvedena. Patrně bude nižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika