Likvidace sipkoveho kere (spaleni?)



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 20.119 (?) 
19.5.2020 10:21, zobrazeno: 2559x

Obri sipkovy ker (2x3m vyska 3,5 metru) mi preruste z neudrzovaneho pozemku pres plot a navic zastinuje moje kere a stromky. pocatkem dubna jsem prestrihal a odrezal jeho veskere spojeni s koreny (dokonce v den uplnku kdyz by melo nejvic oslabit), zustaly jen pahyly delky 1-3 dm. presto castecne ozelenaly stare vetve (!?) a evidentne vyrazilo mnoho rychlych prutu, takze ker je ted napul zeleny a napul suchy.

Podari se ho v teto podobe spalit?  (uz jsem slysel jobovku ze i tak je v tom hodne vody z cerstvych vyhonu a nepomuze ani nekolikahodinvy taborak)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.38 (?), 19.5.2020 11:06

Úplně zbytečné. Stačilo potřít čerstvý pařez nějakým arboricidem (Garlon, Roundup).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.182 (?), 19.5.2020 12:21

Tak to stříkněte Glyfosátem. Přes mladé rychlé pruty se snadno vstřebává, jen se nesmí přehnat koncentrace. Na čerstvé rány jste mohl aplikovat koncentrát, ale na mladou listovou plochu se řiďte návodem. Při vyšší koncentraci dojde k hypersenzitivní reakci a pletiva, která mají sloužit k transportu do kořenů odumřou dřív než se stačí účinná látka rozmístit v kořenech a tyto vyřadit z činnosti. Je tak lepší nyní stříkat poloviční koncentrací dvakrát s odstupem 1 týdne než se to snažit uspěchat dvojitou dávkou najednou.

Jinak růže patří do rostlin, které snadno obnovují po požáru lesa. Není to ani tolik obsahem vody v rostlině, jako tím, že kůra dokáže extrudovat do tepelněizolačního korku a tak ochránit meristém na rozhraní xylém×floém (dřevo×lýko) před denaturací... Pokud můžete vykopat, tak krumpáš je spolehlivější než oheň nebo chemie.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 19.5.2020 14:08

Nasadit na pařízek pytel od substrátu-rubovou černou stranou nahoru, nebo nějakou nepotřebnou nádobu bránící přístupu světla-za rok by měl jít zbytek keře lehce vyvalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 20.119 (?), 19.5.2020 16:31

Zajimave. Parizek uz jsem mel, ale zavaleny puvodni masou, ktera nesla odstranit pro svou tihu a trnitost, takze na nej neslo nic nasadit.
To snad jedine nejprve tu masu odstranit ohnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika