Likvidace plevele - Roundup



host - 7.158 (?)
25.11.2009 0:16

Sekat sekačkou co nejníže - každých 7 dnů, tráva přežije a zhoustne, plevele to vyhubí - plevel bez listové plochy = žádný plevel. Chemie je tím pádem k ničemu!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
fusonka - (2) - 13.111 (?), 25.4.2009 16:51, zobrazeno: 27606x

Dobrý den,
můžete mi poradit. Koupili jsme pozemek, o který se asi 10 let vůbec nikdo nestaral. Už jsme zlikvidovali porostlé stromy a teď bychom chtěli zlikvidovat veškerý plevel a příští rok zasét nový trávník.
Chtěla bych koupit přípravek Roundup na hubení plevele, ale vůbec netuším jaký druh, je jich několik. Můžete mi prosím poradit? A ještě kolik bych toho měla koupit zhruba na cca 1400m2.

Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 25.4.2009 19:47

Nevím proč tolik lidí první co po koupi zahrady udělá je, že všechno bez rozmyslu zlikviduje...

Roundup a všechno co obsahuje glyfosát je všechno stejný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.111 (?), 26.4.2009 12:43

Tak mi teda poraďte, jak se mám tedy toho šíleného plevele po deseti letech zbavit?
Budu ráda za každou dobrou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 26.4.2009 14:21

Já mluvím hlavně o těch stromech.

Já nevím, já vaší zahrádku neviděl, ale nikdy jsem neviděl nic co by se nedalo posekat vytrhat vykopat nebo vysekat. Nevidim důvod kácet kvůli tomu stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
fusonka - (2) - 13.111 (?), 26.4.2009 19:04

Nebyly to ovocné stromy ani okrasné stromy, byly to prostě stromy, které vyrostly jako plevel za deset a možná i více let.
No a když chceme postavit domek, tak na stromech se prostě stavět nedá...
Jinak pozemek je opravdu v příšerném stavu. Myslela jsem, že to nejdříve nějak vyhubím nějakým herbicidem, potom se to nechá přeorat a slyšela jsem také názor, že je dobré na získání dobré půdy vysadit hrách nebo svazenku... a proto, že na úpravu pozemku nespěcháme, tak toho možná využijeme. Myslíte, že je to dobrý nápad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 26.4.2009 19:11

Záleží na přístupnosti, jestli tam může mechanizace a podobně. Nepočítejte s tím, že jedním zasetím hrachu se nějak dramaticky zvedne kvalita půdy. V nejlepší struktuře zanechají půdu brambory. Naplánujte, jak se která část bude využívat a podle toho zvolte řešení. Osobně bych před plošným postřikem herbicidem preferoval mechanickou likvidaci, sekačku, křovinořez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.72 (?), 26.7.2009 12:29

Milí zahrádkáři i já mám mnohaletý problém nejsu nejmladší mám okolo domu pozemek asi1000 m2. a je tu tolik křenu že bych mohl být zásobitel obchodu mám zvířata tak že seno potřebuju seču krmení ale tohoto křenu pejřky lebedy se jinak než nějakým účinným postřikem zbavit nedá. Tento názor píšu hlavně pro Ty kteří mají opravdu jen zahrádku. to je pro pána pro kterého jde všechno vytrhat vysekat vykopat a pro jiné s podobným myšlením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 26.4.2009 17:24

To záleží, co z toho chcete mít. Jestli golfové hřiště, tak to chvíli potrvá a bude stát náklady a čas. To jen tak naokraj. Často se tu objevují příspěvky "všechno postříkat, čím postrříkat, jak všechno zlikvidovat", ihned, teď okamžitě. Abych měl instantně zahrádku jak z prospektu hypermarketu. Nasypat, zalít, zamíchat, nechat dvě- tři minuty a je hotovo. Všichni, zdá se, začínají vykácením všeho co tam roste a postřikem totálním herbicidem. Nelíbí se mi to. To není ten správný vztah.

Máte ZAHRADU. Musíte si uvědomit, co to znamená v celé šíři. Buď se tomu budete věnovat, nebo si, když jste bohatší, na to někoho najmete. Ale je to hlavně o PRÁCI.

Souhlasím s některými příspěvky, odsuzujícími bezhlavé stříkání čehokoliv čímkoliv. I když sám herbicidy taky používám, ale myslím, že umírněně.

Jak se zbavit plevele - Doporučil bych mechanicky, časté sečení. To plevel nerad, naopak to pomůže trávě. Pokud chcete mít obdělávaný záhon, je lépe jej zorat, i když herbicid by sa dal použít taky. Jinak herbicid jen na místa, kam se nedostane sekačka a pokud možno selektivní, podle toho co chcete potlačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 25.4.2009 21:42

Pokud nechcete platit za značku, pořiďte si např. Dominátor. Složení je stejné, cena zhruba třetinová. Ředění a spotřeba je uvedená na obalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.158 (?), 25.11.2009 0:16

Sekat sekačkou co nejníže - každých 7 dnů, tráva přežije a zhoustne, plevele to vyhubí - plevel bez listové plochy = žádný plevel. Chemie je tím pádem k ničemu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika