Slivovica



host - 68.121 (?)
15.1.2024 8:12
Neviem ci moze mat vplyv na mandlovy odor destilatu z durancii aj konkretny klon duranzie ale je to dost pravdepodobne. Dnes ich je uz v obehu viac. A kazdy z nich moze ovplyvnovat vonu palenky inak. Ondro
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 1.200 (?), 12.1.2024 5:53

Vás ten chlast taky silně poznamenal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.151 (?), 12.1.2024 16:56
Dobrý. Tvrdíte že slivovici z duranzií ktoré boli dopestované na Horňácku sa mandľovou arómou duranziovica z inej lokality nevyrovná? Myslím že v hre bude viac premenných. Od dobrého počasia v danom roku ktoré umožní slivkám dokonale dozrieť, cez spôsob založenia kvasu, priebehu kvasenia, dĺžke lažania kvasu a v neposlednom rade vydarenej destilácii. Toto všetko sú faktory ktoré dokážu formovať charakter destilátu. Ale je možné že pôda v okolí Karpát dáva slivkám niečo naviac. To ja neviem. Ale určite to nie je nemožné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.134 (?), 12.1.2024 21:15

u duranzie tu peckovou příchuť dělá větší podíl pecky vůči dužnině. Chutnal jsem letošního vítěze duranzii Palirna Kuželov z Horňácka, za mě tedy žádná velká sláva, hlavně pecka, švestka až někde vzadu a jen trochu, až moc dřevité, takhle to snad ani nejde vypálit. Duranzií mám 7 stromů, tak dřevěnou chuť jsem nikdy neměl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.162 (?), 13.1.2024 14:02

Ta půda je moc důležitá. Tady na Hodonínsku v suchém písku (i při závlaze) se nám v rodině (já, tata, strýc)  nepodařilo dosáhnout z Durancií kvalit slivovice z Horňácka. A úplně nejhůř chutnala, když byly suché roky. To je ta slivovice taková tvrdá, ostrá. Sucho jim prostě neprospívá. A loni bylo velké sucho. Čím sušší rok, tím je chuť horší. Tož tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.162 (?), 13.1.2024 14:46

A taky souhlasím že délka kvašení je důležitá. Nejlepší co jsme kdy měli byla z rok starého duranciového kvasu. A taky je důležitá pálenica. Jestli je celonerezová nebo celoměděná, jestli je to kolona nebo dvoukotlová. A taky jak moc palič spěchá. Čím rychleji to pálí, tím hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.121 (?), 15.1.2024 8:12
Neviem ci moze mat vplyv na mandlovy odor destilatu z durancii aj konkretny klon duranzie ale je to dost pravdepodobne. Dnes ich je uz v obehu viac. A kazdy z nich moze ovplyvnovat vonu palenky inak. Ondro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika