Proč mi nechce prokvasit kvas ze špedlíků a myrabelánu?



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.27 (?)
4.4.2024 19:35

A ještě plete mirabelky s myrobalány. :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.27 (?), 4.4.2024 19:35

A ještě plete mirabelky s myrobalány. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.254 (?), 1.4.2024 22:56

Děkuji za reakci. O oddělení pecek už před kvašením by šlo uvažovat, protože před destilací jsem jich stejně většinu oddělil lisováním v bramborovém pytli. Akorát že v kvasu už jsou pecky celkem slušně oddělené, u čerstvého ovoce je na nich ještě hodně hmoty, asi byto znamenalo větší ztráty. No a pak se říká, že do destilátu patří i ta chuť pecek, ale to je na diskuzi.

Refraktometru jsem myslel, že věřit můžu, už proto, že třeba u těch švestek ukazuje, že zbytkový cukr klesl k cca 3, zatímco u těch špendlíků se prostě pod 11 nedostanu. Můžu přidat ještě víc cukru a turbokvasinky, ale nejsem si jistý, že si pomůžu.

Nevím, proč v tom někdo vidí trollování, pálím sám a pomalu a při druhé destilaci teče velmi dlouho konstantní destilát nad 80 % (elekronická regulace, teploty lutru i par + jedu přes průtokový lihoměr), pak to poměrně rychle začne klesat, to už do 40 % dávám do samostatných sklenic a řeším podle chuti. Průběh tečení velmi podobný pěstitelské palirně, kde jsem to pálil dříve s obdobným výsledkem. Výsledek chutný, jiskrný, nezkalený, voňavý. S pálením problém nemám, jen s tím dokvašením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika