Neskorý kvas



klix - (8) - 99.102 (?) 
30.3.2016 12:08, zobrazeno: 3196x

Zdravím, mám na vás dotaz a uvědomuji si, že situace není úplně běžná (do žádného kvasu jsem nepřidal žádný cukr). Mám 2 druhy kvasu:

Hrušky (založeno cca 1.10.2015)
1. sud 45 kg,  dnešní cukernatost 8%
2. sud 30 kg,  dnešní cukernatost 6%
asi před 2 měsíci jsem je sudy hermeticky uzavřel, protože jsem nestíhal s vybavením pálení, dnes jsem je odekryl a nechal v normálním stavu pro kvašení (bez plísně, vůně v pořádku)

Švestky (založeno cca 20.9.2015, 97 kg)
žádné hermetické uzavírání, normálně kvasí, dnešní cukernatost 12% (bez plísně, vůně ok)

Kdy byste mi doporučili pálit? Můžu to dát všechno teď, ale u švestek mi přijde že mají ještě mnoho cukru v sobě.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 236.138 (?), 30.3.2016 15:23

Hruškový kvas je mnohem méně stabilnější nežli švestkový, proto měl být už dávno zpracován. Situace je ještě horší, protože jste nepřidal ani 1% cukru. Už dávno jsem vypozoroval, že i s tímto vcelku nevýznamným množstvím (tedy 1 kg do 99 kg kvasu) se naprosto prokazatelně zvýší doba zpracovatelnosti kvasu, chcete-li oddálí se tím proces zoctovatění, tedy oxidace ethanolu (lihu) na kyselinu octovou, ale exaktně to vysvětlit neumím. U švestkového kvasu je sice situace o prsa vietnamské ženy lepší, ale přesto bych se moc na výtečnou slivovici netěšil. Oba kvasy mají nekolikaměsíční zpoždění. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.3.2016 15:43

Informace je hodně neúplná. Nevíme, kolik % cukernatosti měly kvasy při založení, v jaké teplotě byly uchovány, atd. Když si vzpomenu, co dělaly mé hruškové kvasy na podzim, jak rychle se povlékaly křísem (ve 120 l nádobách), trochu se zdráhám věřit že dnes jsou 45 a 30 kg sudy s hruškami bez plísně a vůně v pořádku. Ale nikdo není prorokem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika