Meruňkovice 2018 - vysoký výnos



host - 81.144 (?)
20.1.2024 18:14
Pro pana pepu kota: Já měl nějvětší životní výtěžnost pálenky z toptastů 15 litrů 52% slivovice. Byl to průměr z 300 l kvasu přepočítaný na 100 l bez jakéhokoliv doslazení. Na druhou stranu musím dodat, že když kvasu z toptaste bylo méně, i průměr na 100 l se snížil. Nejmenší množství kvasu jaké jsem kdy připravil bylo ze švestek karlátek 150 litrů, kvašeno ve sklepě (12 C) ušlechtilými kvasinkami na kvasnou zádku a bylo z toho tehdy slabých 11 litrů 51% bez jakéhokoliv přislazení a to celkově z těch 150 litrů. Letos má posledních několik sklenic 18 let. Ale to nechám stranou. Pokud vám ještě nějaká meruňkovice zůstala na košt? Má pořád ještě příchuť meruňkového kompotu a nebo už se mění na sušené meruňky? I když u té pětileté bych řekl, že to ještě bude kompot. Děkuji za odpověď! Honza
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 81.144 (?), 20.1.2024 18:14
Pro pana pepu kota: Já měl nějvětší životní výtěžnost pálenky z toptastů 15 litrů 52% slivovice. Byl to průměr z 300 l kvasu přepočítaný na 100 l bez jakéhokoliv doslazení. Na druhou stranu musím dodat, že když kvasu z toptaste bylo méně, i průměr na 100 l se snížil. Nejmenší množství kvasu jaké jsem kdy připravil bylo ze švestek karlátek 150 litrů, kvašeno ve sklepě (12 C) ušlechtilými kvasinkami na kvasnou zádku a bylo z toho tehdy slabých 11 litrů 51% bez jakéhokoliv přislazení a to celkově z těch 150 litrů. Letos má posledních několik sklenic 18 let. Ale to nechám stranou. Pokud vám ještě nějaká meruňkovice zůstala na košt? Má pořád ještě příchuť meruňkového kompotu a nebo už se mění na sušené meruňky? I když u té pětileté bych řekl, že to ještě bude kompot. Děkuji za odpověď! Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika