Kde sehnat malou pálenici



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 248.148 (?) 
8.1.2012 8:55

Líbila se mi jejich přehledná nabídka firmy Medienka, jen jsem si doobjednal instalaci ještě jednoho teploměru těsně před chladičem. Při provozu mě zaskočila potřebná doba. 80l kvasu v 100l kotli bylo přepáleno (jednou) za cca 7 hodin. A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
         
host - 45.252 (?), 8.1.2012 9:24

Vždyt někteří vlastníci zastaralé destilační aparatury pro přerušovanou dvojtou destilaci se chlubí jak mají za 4 hodiny hotovo a někteří i včetně druhé destilace lutru a to při vlastnictví pouze jednoho kotle na 1 i 2. destilci...))))

Mě již po 2 hodinách nahřátí a oddělení předku teče z náplnové kolony s přímým refluxem hotová pálenka a to opravdu výjmečně jemná a sametová, žádná drsná zasmrádlá pálenka jako ze zastaralého systému destil kotle pro jen dvojtou destilaci.

Vše ve vlastnoručně vyrobené koloně řídím jen podle velmi přesného digi teploměru v hlavě kolony, pod primár chladičem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.160 (?), 11.1.2012 16:11

No to jsme rádi, že ti to tak skvěle funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 23.1.2012 12:20

K hostu 45.252 :mám dotaz ohledně dig.teploměru.Ten vyžaduje přesnost měření na desetiny stupně Celsia.Jak to zaručíte? Kontrolujete přesnost měření a jak často?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 26.1.2012 17:13

Velmi doporučuji tento digi přesný a hlavně kalibrovatelný teploměr Vpichovací teploměr Voltcraft DET3R.Kalibrace v ledové vodě 0C a přesnost měření do +/- 0,5C!!!
Dále velmi užitečná funkce nepřetržitého měření, nebot většina teploměrů má vypínací automatiku po 10-20min!
A také užitečné elektro krytí IPx7,zateklá voda teploměr nezničí.
Teploměr jsem zkalibroval a porovnal z Hg lab. teploměrem při 100C-vroucí voda a pokojové teplotě a přesnost vysoká a dle dokumentace. Kalibruji před každou rektifikací, tj. po cca 1-3měsících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.79 (?), 9.6.2014 2:04

Na co proboha potřebujete měřit na desetiny stupně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.137 (?), 13.3.2012 10:55

Poradíte jaký digi termostat by byl vhodný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.83 (?), 6.10.2012 11:17

vlastoručně by jsem také rád sestrojil kolonu. Nikde jsem ale nenašel náčrt s konkrétním uspořádáním a hlavně rozměry jednotlivých součástí. ocenil by jsem jakékoli rady. Nerez svařovat není problém, měď trubky se spojuí předpokládám bezolovnatou pájkou. s pozdravem Radek. jsu@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.130 (?), 20.10.2014 21:05

Může mi někdo vysvětlit, co je to ta kolona, nebo kde to mám zjistit?Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.77 (?), 20.10.2014 23:08

No už to tu bylo na několika vláknech probíráno. V obecné mluvě páleničářů je kolona jakýkoliv aparát na destilaci lihu.

V odborné terminologii je "kolona" jen část této aparatury, kde se probíhá zesilování, či čištění nízkoprocentního alkoholu (kvasu, nebo i lutru) na vysokoprocentní. Může probíhat jen v jednom kroku. Kolona může být patrová (cca 3-4 patra) kde tato destilace probíhá - tyto kolony se většinou používají v pěstitelských pálenicích, nebo náplňová - ty používají domácí páliči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika