Kde sehnat malou pálenici



host - 93.77 (?)
20.10.2014 23:08

No už to tu bylo na několika vláknech probíráno. V obecné mluvě páleničářů je kolona jakýkoliv aparát na destilaci lihu.

V odborné terminologii je "kolona" jen část této aparatury, kde se probíhá zesilování, či čištění nízkoprocentního alkoholu (kvasu, nebo i lutru) na vysokoprocentní. Může probíhat jen v jednom kroku. Kolona může být patrová (cca 3-4 patra) kde tato destilace probíhá - tyto kolony se většinou používají v pěstitelských pálenicích, nebo náplňová - ty používají domácí páliči.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 248.148 (?), 8.1.2012 8:55

Líbila se mi jejich přehledná nabídka firmy Medienka, jen jsem si doobjednal instalaci ještě jednoho teploměru těsně před chladičem. Při provozu mě zaskočila potřebná doba. 80l kvasu v 100l kotli bylo přepáleno (jednou) za cca 7 hodin. A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 8.1.2012 9:24

Vždyt někteří vlastníci zastaralé destilační aparatury pro přerušovanou dvojtou destilaci se chlubí jak mají za 4 hodiny hotovo a někteří i včetně druhé destilace lutru a to při vlastnictví pouze jednoho kotle na 1 i 2. destilci...))))

Mě již po 2 hodinách nahřátí a oddělení předku teče z náplnové kolony s přímým refluxem hotová pálenka a to opravdu výjmečně jemná a sametová, žádná drsná zasmrádlá pálenka jako ze zastaralého systému destil kotle pro jen dvojtou destilaci.

Vše ve vlastnoručně vyrobené koloně řídím jen podle velmi přesného digi teploměru v hlavě kolony, pod primár chladičem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.160 (?), 11.1.2012 16:11

No to jsme rádi, že ti to tak skvěle funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 23.1.2012 12:20

K hostu 45.252 :mám dotaz ohledně dig.teploměru.Ten vyžaduje přesnost měření na desetiny stupně Celsia.Jak to zaručíte? Kontrolujete přesnost měření a jak často?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 26.1.2012 17:13

Velmi doporučuji tento digi přesný a hlavně kalibrovatelný teploměr Vpichovací teploměr Voltcraft DET3R.Kalibrace v ledové vodě 0C a přesnost měření do +/- 0,5C!!!
Dále velmi užitečná funkce nepřetržitého měření, nebot většina teploměrů má vypínací automatiku po 10-20min!
A také užitečné elektro krytí IPx7,zateklá voda teploměr nezničí.
Teploměr jsem zkalibroval a porovnal z Hg lab. teploměrem při 100C-vroucí voda a pokojové teplotě a přesnost vysoká a dle dokumentace. Kalibruji před každou rektifikací, tj. po cca 1-3měsících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.79 (?), 9.6.2014 2:04

Na co proboha potřebujete měřit na desetiny stupně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.137 (?), 13.3.2012 10:55

Poradíte jaký digi termostat by byl vhodný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.83 (?), 6.10.2012 11:17

vlastoručně by jsem také rád sestrojil kolonu. Nikde jsem ale nenašel náčrt s konkrétním uspořádáním a hlavně rozměry jednotlivých součástí. ocenil by jsem jakékoli rady. Nerez svařovat není problém, měď trubky se spojuí předpokládám bezolovnatou pájkou. s pozdravem Radek. jsu@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.130 (?), 20.10.2014 21:05

Může mi někdo vysvětlit, co je to ta kolona, nebo kde to mám zjistit?Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.77 (?), 20.10.2014 23:08

No už to tu bylo na několika vláknech probíráno. V obecné mluvě páleničářů je kolona jakýkoliv aparát na destilaci lihu.

V odborné terminologii je "kolona" jen část této aparatury, kde se probíhá zesilování, či čištění nízkoprocentního alkoholu (kvasu, nebo i lutru) na vysokoprocentní. Může probíhat jen v jednom kroku. Kolona může být patrová (cca 3-4 patra) kde tato destilace probíhá - tyto kolony se většinou používají v pěstitelských pálenicích, nebo náplňová - ty používají domácí páliči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika