Asimina - indiánský banán - Maďoul



host - 248.72 (?) 
2.4.2023 10:59, zobrazeno: 1399x

Zdravím Vás,

kamarád má 2 * Asimina - indiánský banán - Maďoul, má dost plodů.

Přišel s otázkou, jestli jsou plody vhodné k pálení, jestli ano, jak založit kvas, na co dát pozor a kdy nechat vypálit.

Chce se postarat o letošní úrodu.

Děkuji za info, i kdyby odpověď byla, že plody jsou nevhodné k pálení.

kaka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 2.4.2023 11:41

"Muďoul"winkAsimina triloba-celá rostlina včetně slupky a semen je jedovatá.Jedlá je pouze dužina.Vyškrábávat oplodí v takovém množství aby toho bylo na nějaké rozumné množství kvasu by byla zdlouhavá práce s nejistým výsledkem.Cukernatost Asiminy je pro obyčejné kvasinky příliš vysoká, dužina málo šťavnatá.Musely by se použít turbo-kvasnice, kvas naředit a hlavně přidat nejaké okyselovadlo.Kvasinky se ideálně množí v kyselém a dostatečně vodnatém prostředí.Osobně by jsem ty Muďouly rozdal a pálil z osvědčeného ovoce (švestky hrušky, jablka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.72 (?), 2.4.2023 12:30

děkuji...

info už jsem předal :-))

kaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.16 (?), 2.4.2023 16:57

Pane Geronimo, poskytujete mýlné iformace. Tady, se píše, něco jiného: https://www.citrus-shop.cz/blog-souteze/paw-paw-asimina-triloba. Dužninu, podle mne neni třeba vyškrabávat, v případě plné zralosti, nebo přezrání, je možno plody přepasírovat přes síto s vhodnou velikostí ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 2.4.2023 17:24

Jen jsem napsal svůj názor.Ono je jedno jestli dužinu vyškrábnete lžičkou nebo propasírujete, pořád platí, že je zapotřebí odstranit jedovatá semena a slupku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.40 (?), 2.4.2023 17:24

Mam take asaminu asi patym rokem ale trirustky jsou dva centimetry za rok muze mi nekdo poradit cim  a jak hnojit nebo kde se stala chyba budu rad za kazdou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 2.4.2023 20:12

Těžko říct takhle od boku, ale hnojením to nebude.Asimina je specifická rostlina, tudíž s ní musíme zacházet trochu jinak než z běžnými ovocnými stromy.V žádném případě se nesmí poškodit ztlustlý kořen, jinak rostlina uhnije.Nesnáší těké půdy a příliš vlhké stanoviště.V prvních letech příliš neroste jelikož veškerou energiji věnuje do vývoje onoho ztlustlého (pachykaulniho) kořene do kterého ukláda vodu a zásobní látky na období sucha.Netrpí žádnými houbovými chorobami ani nebývá napadána hmyzem.Řez se provádí jen když jí potřebujeme snížit.V zahradě zvolíme nejvyšší a nejslunečnější místo pokud možno chráněné před větry aby se nepolámaly křehké větve s velkými listy.Co už prodejci neuvádí, květy neskutečně páchnou po zkaženém masu aby přilákaly opylovače (mouchy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.159 (?), 25.6.2023 10:17
Bohužel jsem to už smazal ale v jednom díle amerického "dokumentu" Na černo pálená whisky" se muďoule pálí. Na ulozto se pár dílů dohledat dá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika