Vzrostlý ořešák nerodí



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?)
27.11.2008 15:04

To jsou věci. Asi ani přes radu zahradníka bych neměla na takový zásah odvahu. Tazatel ale úplně na začátku uváděl, že květů mívá jeho strom plno, takže by to vypadalo na jiný problém. Přesně ten, co o něm psal p. Vysloužil-opylení. Jsou někde v blízkosti Vašeho ořešáku i další jiné ořešáky? M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 195.118 (?), 29.9.2008 12:30, zobrazeno: 17257x

Dobrý den.

Mám ořešák cca15-20 let starý. Stále nerodí, nebo jen pár ořechů.I když květů má plno.

Leží na hranici smíšeného lesa.Je možné že to má co do činění s opylením, či jestli mu nevadí pyly ostatních okolních stromů či keřů?

Díky za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.9.2008 15:52

Obvykle jsou ořešáky samosprašné (většina odrůd prodávaných štěpovaných stromků). Stromy vyrostlé ze semene bývají i cizosprašné nebo jejich samčí a samičí květy mohou kvést v jinou dobu.  Proto se doporučuje vysadit 2 různé ořešáky poblíž sebe. Pyl jiných stromů ořešákům nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.148 (?), 7.10.2008 9:54

Dobrý den, náš soused má stejně starý ořešák jako vy a taky nerodil.Loni na podzim ho pohnojil konským trusem a letos je plný ořechů.Snad vám to taky pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.73 (?), 27.11.2008 14:09

Zkuste koncem července až v srpnu trochu poškodit kořeny. Buď přerýpat nebo na několika silnějších strhnout kousky kůry. 

Toto mám už před lety vyzkoušeno u švestek, třešní a broskvoní, které jen málo kvetly a měli malou úrodu. Po tomto zásahu už další roky bohatě kvetly a rodily (pokud je ovšem nepoškodil ve květu mráz). Poradil mi to tenkrát zkušený zahradník. Uváděl, že koncem léta se z korun stromů stěhují zpět do kořenů látky zvané asymiláty. Když se jim zamezí cesta, tak přemění listové pupeny na květní.

Před časem jsem poslouchal v rádiu pořad Receptář. Jedna paní tam uváděla, že jim mnohaletý ořešák začal plodit až když pod ním vykopali jámu a vyhasili do ní vápno. A že prý to vápno určitě pomohlo. Hned jsem si vzpoměl na na toto poškození kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 27.11.2008 15:04

To jsou věci. Asi ani přes radu zahradníka bych neměla na takový zásah odvahu. Tazatel ale úplně na začátku uváděl, že květů mívá jeho strom plno, takže by to vypadalo na jiný problém. Přesně ten, co o něm psal p. Vysloužil-opylení. Jsou někde v blízkosti Vašeho ořešáku i další jiné ořešáky? M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.183 (?), 22.4.2009 10:32

Pro romila

Ano cca 30m vzdušnou čarou je další ořešák. Ten je ale již na volném prostranství a ne jako ten náš na kraji lesa. Tento strom má plodů vždy dostatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.143 (?), 22.12.2010 20:21

Moje babička všem radila ořešák řádně na podzim  "zmlátit", tj. jako když se ořechy klátí dlouhou latí. Vím, že měla její rada vždy úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.61 (?), 23.12.2010 23:43

Zmlátiť tak, aby sa polámali konce konárov. Strom tam vyšle živiny a tie ovplyvnia tvorbu kvetných pukov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika