Ořešák papírák, co brzy plodí? Jaký koupit?



Stránky: 1,  2   
Červík - (6) - 168.211 (?) 
25.3.2008 20:02, zobrazeno: 35795x

Poraďte prosím. Má být roubovaný? Jakou odrůdu? Chtěli bychom ořech typu papírák. Za jak dlouho bude plodit. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.3.2008 20:07

Řekl bych, že papíráky se již dlouho neprodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Červík - (6) - 168.211 (?), 25.3.2008 20:17

A co by jste mi doporučil? Přišli jsme o hlavní zdroj od babičky. Na zahradě máme místo, v okolí jsou ořešáky. Ty babiččiny se nechaly rozlousknout v dlani, byly tak velikosti 3-3,5 cm. Hlavně ořechy chybí.

Tohle jsou poslední předloňské. Pokud poznáte odrůdu podle fota, bylo by to naprosto skvělé.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.3.2008 21:17

Všechny dnes množené ořešáky jsou polopapírky. Jejich vlastnosti jsou popsány v pomologiích. Podle fotky odrůdu nepoznám, možná jde o semenáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.24 (?), 25.3.2008 21:26

Doporučiji Vám odrudu Jupiter /polopapírák/, papírky nejsou ve školkách/ k mání. Pokud si koupíte nepřerostlý stromek s nepoškozenými kořeny /pozor na to/, nasadíte na dobré místo a budete zalévat, dočkáte se kvalitních ořechů již po cca 3 letech. V počátku růstu plody nenechávat. Mám na své zahradě asi 30 let staré ořešáky, z toho 3 roubované a asi 7 semenáčů. Stromy vyrostlé ze semen krásného papíráku jsou podle pravidel genetiky každý jiný a ani jeden bohužel nedosahuje velikost a kvalitu originálu, některé jsou papírky třetinové až poloviční velikosti , jiné kameňáky střední velikosti. Rodit začaly po cca 8 letech, nyní jsou již stromy velmi velké. Roubované jsou cca 3 x menší. Jinak ořešák má i okrasnou hodnotu, jen to spadané listí je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
simendly - (1) - 58.32 (?), 18.6.2008 11:39

Máme na zahradě papírák vysazený ze semene. Rodit začal po 8 letech, plody jsou veliké a výborné. Takže to určitě jde, ale... Strom je dost napádán houbovými chorobami a spousta plodů opadává napadených. Zda je to nevhodnou polohou, nebo tím že není štěpenej, neposoudím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.244 (?), 1.9.2009 21:22

Připojuji se k doporučení odrůdy Jupiter. Jako naprostý neználek jsem ji koupil náhodou a byla to šťastná volba. Ořechy jsou chutné, jdou rozlousknout v ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.34 (?), 4.9.2009 11:02

Mohl by někdo sdělit informaci ze své zkušenosti - za jakou asi dobu po zasazení ořešáku stromek začne plodit? Vysadil jsem před 3 lety Seifersdorfský (z konteineru) a uvítal bych informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.156 (?), 4.9.2009 12:12

Záleží v jaké kondici strom je, jestli není zababčelý. První plody se na vysazených roubovancích objevují někdy hned první rok, v třetím roku určitě. Ze začátku by se ale měl provádět výchovný řez , stromek pak má nádherné přírůstky. Na velkém stromě bude hodně ořechů, budete-li se snažit strom držet v menších rozměrech, bude to jen pár kilo, to ale běžné rodině stačí. Můžete-li, mísu okolo stromu udržujte bez trávy a plevele, je-li sucho jednou začas zalejte. Doufám, že strom není ve stínu a že se ve vaší oblasti nachází další ořešáky. Mějte trpělivost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 4.9.2009 14:40

Prosím vás, co znamená slovo "zababčelý"? Už jsem to četla mnohokrát a protože jsem měšťák bez zahradnické výchovy, tak tento termín mi chybí ve slovní zásobě.

Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika