Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 14.170 (?) 
26.11.2013 18:57

Dvousečné nůžky Rostex jsou jistě v porovnání s produkcí ze Sedlčan kvalitní zboží.  Mě ale nejlépe sedí z dvoudečných Felco 8 a z jednosečných Lowe 8107. Nic lepšího jsem v rukou neměl. V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 27.11.2013 13:06

Felco 8 mám na menší zahradě pro běžné použití, abych Bahco ze sadu furt nevozil s sebou. Dobře se brousí na mokré brusce díky odnímatelným plátkům , ale není to příliš často potřeba, protože ostří drží dobře a dlouho.

Felco 8 clasic
Felco 8 clasic
Bahco PXR M
Bahco PXR M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 28.11.2013 19:12

Stando, nůžky na vašem obrázku rozhodně nejsou Felco 8. Asi to bude Felco 2.

K broušení: Zbytečně bych ty nůžky nerozebíral Závit v alu rukojeti se snadno vychodí... To ale platí obecně pro všechny nůžky.

Felco má jednu zajímavou vlastnost. S jinými značkami se mi stávalo, že po zamatlání (třeba při řezu třešní se přestaly otevírat. U Felca jsem tento problém nepozoroval.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.11.2013 20:45

Jakej závit v hliníku?

No, to číslo nevím, to jsem mohl poplést, víte jak je máme dlouho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 29.11.2013 17:16

Matka na čepu je zaaretována takovou vidličkou, která je přišroubována k hliníkové rukojeti.

K problematice ergonomie: nemá cenu srovnávat neergonomické Felco 2 s ergonomickým Bahcem. I Bahco produkuje desítky historických modelů nůžek, z nichž některé jsou ergonomicky uplně mimo. Ergonomie je tak subjektivní záležitost, že nelze kupovat nůžky bez vyzkoušení po netu. Někomu třeba vyhovuje otočná rukojeť. Mě moc nesedí. Někdo radši Felco, jiný Bahco a já skončil u Lowe.

Značení velikostí Bahca je také podivné. Mě sedí v ruce dobře PG-M a to mám nadprůměrně velké ruce...

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 29.11.2013 17:49

Bahco má XPG a PG jako stavebnici. To M je velikost čepelí. L sice zvládnou větší větve, ale preferuji obratnost a tak mám M a někdy, když je hustý obrost, lituji, že jsem nevzal S.

Nejhorší ergonometrii mají Fiskars s převodovanou otočnou rukojetí. Tam aby jste měli stříhanou větev v optimální poloze pro pravou ruku. Pokud o ně někdo má zájem, vyměním za něco užitečnýho (např za pytel slepičáků).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.42 (?), 28.11.2013 17:54

To jsem nevěděl, že rostexky a jiné nůžky umí čutat s merunou, nebo vodit zahnutým klackem gumovou placku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.198 (?), 26.11.2013 21:57

Také se dodatečně připojím se svými zkušenostmi (podle pořadí oblíbenosti):

  1. Jednoznačně dávám přednost dvojsečným nůžkám.
  2. V současné době jsou mými nejoblíbenějšími nůžkami Bahco (dřive Sandvik, nikoli Sandrik) s otočnou rukojetí.
  3. Bahco u mne vede i když to není zrovna výše uvedený typ (Standa - druhý příspěvek s fotkami).
  4. (Kdysi jsem měl k dispozici i Felco. Bylo dobré.)
  5. Dvojsečné nůžky KDS jsem kdysi dlouho používal a nestěžoval jsem si.
  6. Dvojsečné Rostex (celokovové - Lída) jsem měl také dlouho k dispozici, nijak mne neuchvátily. Je to sice "bytelná kovářská práce", ale mám tři výtky: příliš široké rozevření rukojetí, tlusté ostří - větve snadno vyklouznou z řezu a jsou těžké.
  7. Další dva typy dvojsečných KDS a Rostex -  s plastovými rukojeťmi - používám jen občas na úplně obyčejné stříhání. Použitelné, ale žádná radost.
  8. Ruční nůžky Fiskars dvojsečné ani jednosečné mne nijak neoslovily. (Doplním ještě: pákovky Fiskars ano, dobré; nůžky na živé ploty raději nikoli).
  9. S jednosečnými Rostex a KDS jsem velmi brzo skončil: špatný střih, široká čepel, drcení větve, poškození kůry. (fotky ze Standova prvního příspěvku).
  10. Po revoluci se vyrojily levné napodobeniny značky Felco - byly z nekvalitní křehké hliníkové slitiny a velmi snadno se lámaly. Nebrat!

S ostatními značkami a typy (v diskusi byly jmenovány Wolf-Garten a Löwe) jsem neměl čest se blíže seznámit. 

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 26.11.2013 22:40

Dobrý večer,

čtrnáctým rokem používám dvousečné zahradnické nůžky Oregon- Elite. Bohužel se již několik let nevyrábí. Nůžky mám dvoje, jedny na "horší" stříhání všech možných dřevin a rostlin. Druhé mám pouze na sadaření a na práci v lese. Jediná nevýhoda těchto nůžek je ta, že aretační tisíce hraná matka není z kovu, proto se dříve omydlí a nechytnete se klíčkem, pouze sikovkami.  Z mého pohledu se jedná o kvalitní profi nůžky. V době, kdy jsem je kupoval, byla jejich pořizovací cena něco přes čtyři sta. Jinak nůžky stříhají čistě, nekloužou v ruce, ostří drží a samozřejmě ruce po delší době také bolí, jako z každých nůžek. Kdybych si měl kupovat nůžky v současné době, zajímal bych se o značky Stihl a Bahco. Přikládám fotografii nůžek. Omluvte, že nejsou čelisti vyčištěné, ale nůžky jsem dnes chvíli používal v lese. Roman-Lesnictví a dřevařství


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.11.2013 12:41

No pokud jste laik, tak je jedno jaké si pořídíte, stejně nějaké rozdíly nepostřehnete. Stříhat budou obojí.

Sám používám hlavně dvojsečné nůžky rostex, zmiňované zde Lídou, mám už pomalu historický kousek, zakoupil jsem je ještě někdy v minulém tisíciletí. Ale mám i jednosečné Gardena (ty už budu mít taky možná deset let) a nepozoruji nějaké rozdíly při stříhání, jsem zřejmě pořád laik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika