Vysavač na listí?



host - 250.122 (?) 
24.8.2015 15:12, zobrazeno: 5857x

chtěl bych si pořídit nějaký výkonný vysavač na listí, klidně elektrický. na kolečkách, aby se pohodlně ovládal. Zaujal mi Hecht 3001, je něco čemu se mám vyhnout nebo naopak věnovat pozornost. Potřebuji hlavně sezbírat jehličí. Nebo je to krám a mám na to zapomenout?

Co používáte a jak jste spokojeni?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 5.9.2015 13:35

Nyni je v akci v LIDLU to samé a je to opravdu dobrej pomocník.Na HECHTA jsem pořád koukal, že s ním nahradím můj současnej, ale vnyní jsem koupil tento identický v LIDLU.Už jsem ho vyzkoušel a bere parádně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.224 (?), 5.9.2015 23:53

...tiez som vahal, ale nakoniec uz boli prec. Aspon som zobral poslednu accu pilku a vypada to velmi sikovna... vyskusal som zatial len "do vzduchu", ale pekne prevedenie a v kufriku aj s nabijackou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 17.10.2015 19:17
Máte někdo zkušenost s benzínovými vysavači? Zatím jsme měli elektrický Einhell, časem se odlomilo uchycení pytle, poté vysavač z Lidlu - ten se neskutečně hltí, navíc má malý pytel... Uvažujeme o Hitachi nebo Oleo -Mac.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.2 (?), 30.11.2015 8:39

Několik let jsem používal el.vysavač z Lidlu, ale vadilo mi tahat kabel, věčně jsem s ním zadrhával, také se při listí s ořešáku zahlcoval.Tak jsem si vybral benzínový Fuxtec.Dnes je jeho cena 2x větší, ale jeho dvojče je Hecht 9265.Bezvadné startování, ale hlavně je s ocelovým drtičem.Nevýhoda u těchto provedení fukarů je přendavání sacího a foukacího potrubí.Chce to prostě nafoukat a pak přehodit a nasávat.Ale pozor, při sání většího množství listí -hlavně ořechu, držet motor v max. otáčkách aby drtič pořádně rozsekal, jinak se může přicpat vyfukování do vaku a motor se zastaví.Vyčistění není problém, odpojím potrubí s vakem a vytáhu ucpané listí.Dnes už se mi to nestává.Listí ve vaku je opravdu rozsekané-rozdrcené, nedá se srovnávat s tím co sebere sekačka.Ta většinou nabere ale tak dokonale nerozseká.S foukáním je to podobné, benzín prostě potřebuje otáčky.Ta volnost bez kabelu to je ale paráda.Po likvidaci listí mám upraveno na foukání a čekám na sníh, prý to zvládne i prašan.Tak uvidíme. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 30.11.2015 8:57

njn nakonec elektrický vysavač používám jako foukač (nebo jako foukač použiji benzínový rosič SOLO) a listí nafoukám na plochu, kde to posbírám sekačkou do koše sekačky. A jak jsem koukal nedaleko ve městě to dělají technické služby stejně, jen místo sekačky mají pěkný rider s košem na "kubík" a hydraulikou pro vysypávání koše do 8kubíkového kontejneru na biomasu.

ad úvodní dotaz na jehličí - jehličí jsem vysávat nezkoušel, ale odfoukat jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika