Vapka netlakuje



host - 168.19 (?) 
4.12.2013 0:22, zobrazeno: 26720x

Dobrý den, sháním člověka, který ví, jak funguje vapka a umí ji opravit, případně poskytne radu, jak řešit tento problém:

Vapka pouze tlakuje ve dvou případech:

1) Když ji odpojím od zdroje vody a spotřebovává to co zbylo v hadici.

2) Po spuštění pistole cca 10s, potom náhle ztratí tlak - už jen vrčí a voda volně vytéká z trysky, případně "trká".

Co jsem zkontroloval:

- pístky těsní (jsou tři), těsnění pístků je v pořádku

- nikde není nic zacpáno, kanálky profoukaný a průchodný včetně filtru a 

  trysky

Regulační ventily 3ks (pružinka s pístkem), jsou vyčištěny. Zkusil jsem pružinky podložit (abych posílil jejich činnost), ale nepřineslo to žádné zlepšení.

Zdroj vody je stále stejný (vodárna), 3 roky na něj jela vapka bez problémů.

Nechci ji vyhodit, protože jela minimálně, má naběháno tak 15h nejvýše a není to nejlacinější šmejd. Hořejšek v kterým se pohybují písty je z hliníku.

Prosím poraďte...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 231.162 (?), 4.12.2013 7:50

měl jsem podobný problém a závada byla v pistoli, při rozborce jsem zjistil, že po delším nepoužívání se v trysce usadilo železo na nějaké nečistotě, přicpalo se to, když se snížil tlak tak nečistota pulsovala, po zapnutí chvíly jela pak zas ne jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.19 (?), 4.12.2013 20:24

Teď jsem sundal trysku z tyčky a je zcela čistá, ani z baňky před tryskou nevypadla špína, písek. Docházejí mi nápady, co s ní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 4.12.2013 20:33

zkontroloval bych sací stranu, aby část průtoku nešla zpět na úkor tlaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.235 (?), 7.1.2014 12:17

Zkontrolujte všechna spojení. Bývají tam sítka (ta zahoďte). Mělo by to pomoci, na 90% je problém, dle toho, co popisujete, v ucpaném sítku. Vždycky když stroj elektricky vypnete, zmáčkněte ještě pistoli a nechte vytéct vodu. ideální je, když je stroj mimo provoz "suchý".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.66 (?), 26.7.2015 7:12

Dobrý den pánové,

mám asi ten samý nebo podobný problém. Vapku připojím na řád a nechám vytect z vapky všechen vzduch, který je v pripojovací hadici. Potom vapku zapnu a začne mi pulsovat tlakování, pokud nezmáčknu pistoli, špatně to stříká, voda z trysky nerotuje. Když nestříkám, tak vapka pulsuje jako když spína tlakování v pravidelných intervalech. Vyčistil jsem vapku, a teď se asi podívám na trysku, ale stále nevím co by to mohlo být. děkuji za každou radu, kdo už se s tím setkal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.146 (?), 24.8.2015 14:38


stalo se mi ted to samé. po zapnuté pulsuje čerpadlo, když zmáčknu pistoli tak to normálně funguje, ale když zase vypnu hned pulsuje a celá wapka se chvěje a příde mi že dole z ní teče

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 24.8.2015 18:36

ked vysokotlakový čistič pulzuje, uniká niekde z vysokotlakej vetvy voda. Nemusí íst o velký unik, stačí ked kvapká a potom vapka dotlakuje na potrebný tlak. Miesto uniku musíte nájst Vy, niekedy uniká pri hlave čerpadla-prasknuté čerpadlo alebo vadné tesnenie na čerpadle, netesné spoje na vysokotlakej hadici, netesný navíjač hadice, netesná pištol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.0 (?), 26.8.2015 22:55

Zdravím, na to hlavní jste zapoměl, laciné stroje i od renomovaných výrobců mají hlavu čerpadel z plastu a ten se časem deformuje. Tudy jsou potom úniky tlaku a oprava je nerentabilní. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.65 (?), 21.11.2015 14:40

Tak stejný problém řeším nyní.Přišel jsem na příčinu a tou je volný pastorek na hřídeli který pohání desku která ovládá pístky.Budu shánět nový pastorek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika