Motorové kolečko



host - 144.16 (?)
16.11.2011 18:51

Dobrý den, také bych uvítal nějaký návod na výrobu pohonu ke kolečku na spalovací motor.Použít nějakou jednoduchou převodovku, asi řemenici a odstředivou spojku.   J.J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 60.252 (?), 17.8.2011 16:29, zobrazeno: 7087x

Má niekto doma vyrobené motorové kolečko s dvojtaktným motorom, alebo vie poradiť ako na to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.23 (?), 17.8.2011 16:52

To si moc nedovedu představit, tu praktičnost, jak naleju benzín, natáhnu šňůru a jedu s kompostem a kraválem. Já mám elektrické kolečko a je praktické, už se tu probíralo, výrobce Isol.t Bra.o, motorek má 250 W a to bohatě stačí na kolečko plné písku, štěrku, kompostu. Motorek táhne tak, že ušetříte tlačení, ale stejně nesete vše na rukojetích, jako na obyčejném kolečku. Protože mám půl roku mokrou měkkou hektarovou zahradu, je to dobrý pomocník, stejně tak do kopečka, na zpevněnou cestu to ale smysl nemá, tam je síla na tlačení kolečka  minimální. Dlouho jsem váhal, ale jsem s ním spokojený, baterie vydrží celý den práce na noc píchnu na nabíječku. Výhoda je také, že je relativně tiché, motor (nebo převody) přece jen slyšet jsou, ale není to sekačka, což je dobré v neděli, kdy nechci ve vsi dělat kravál. Lidi maj být v neděli v kostele, v posteli, nebo v hospodě. Dá se umýt vodou, ale asi je dobré zakrývat, když leje, na rukojeti spínač. Jediné negativum je cena, to je jasné, jinak lepší opravdu, než jsem si myslel, v lese jsem s ním svážel metrová polena k cestě a bylo to velké urychlení (dá se dokoupit nástavba trakařová) zase na měkké lesní půdě jsem pořezal na metry borovici a naložil 6 - 8 polen najednou. Ale není to odpověď na Váš dotaz. Nebo ano?

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.252 (?), 19.8.2011 13:12

Mne ide o amaterskú výrobu motorového kolečka na dvojtak motor a nie o elekktrické.

Samo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.16 (?), 16.11.2011 18:51

Dobrý den, také bych uvítal nějaký návod na výrobu pohonu ke kolečku na spalovací motor.Použít nějakou jednoduchou převodovku, asi řemenici a odstředivou spojku.   J.J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika