Zkušenosti s pilami Hecht



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 130.1 (?) 
21.8.2010 22:48, zobrazeno: 281514x
Zdravím, jsem zatím spokojeným majitelem Hecht 946 teprve půl roku,(už sem s ní nařezal 20m3) a zajímá mě zda tu má někdo zkušenosti s životností a poruchovostí pil týhle "značky"
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 200.145 (?), 25.8.2010 12:04

No vzhledem že ji mám od pondělka 25.7. tak zatím nic moc zkušenosti. Snad jenom to že se mi blbě startovala poprvé - primer je velmi účinný a tak jsem ji z neznalosti řádně přechlastal. První cca kubík měkkého máme za sebou -  funguje normálně -  jako pila.

Spíše zábavný zážitek s místním prodejcem značkových pil apod. Po dotazu na Castrol Garden2T mi bylo řečeno že prodávají pouze značkový olej. Na regálu mají J. D. a P. a možná ještě něco  - už nevím. A že to určitě zadřu. Tak přemýšlím kde že to má Husqvarna a další svoji ropnou plošinu a rafinerku. Nakonec koupeno u pumpy. Pro klid duše dávám zezačátku něco víc.

Řetěz na půjčovanou pilu loni ale brousili dobře. Už mě ten věčný folklor s Čínou  štve. Stejně to tam buší všichni a záleží jenom na tom jak si to kdo ohlídá a kolik na tom chce vyvařit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 26.8.2010 7:32

Ono na tom folklóru s Čínou něco je - až s tím Hechtem nařežete aspoň 1000 m3, tak teprve potom půjde tvrdit že je to "to samé za půl peněz" (a to se bavíme jen o životnosti). 

K tomu vývaru - když pominu marže obchodníků, tak tradiční výrobci táhnou vývoj a z něčeho to musí zaplatit, kdežto okopírovat hotové vyjde výrazně levněji. 

Hecht je z "číny" asi to nejlepší a v podstatě se dá srovnat s hobby HQ (= vzhledem k ceně není co řešit), ale srovnávat to se špičkou v pilách je opravdu mimo. Jinak máte pravdu v tom, že kvalita závisí na tom, co se zadá a jak si to kdo ohlídá.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.145 (?), 26.8.2010 10:16

Já se to v podstatě ani srovnávat nesnažím. A to samé to rozhodně není - i když už jsem se koukal a je to docela slušně udělaný. Ale... Těch 1000 m3 nařežu tak za 50 let takže volba je jasná. Jde jenom o to že jako amatér si na krátkodobé použití 5x z rok nechci kupovat něco kde utratím prachy hlavně za značkový štítek a zbytek bude "značkový" plast což u takové hobby je pravidlem - už se těším na umělohmotné válce a písty. Takže pokud zvolím kategorii hobby ať již z finančních nebo jiných důvodů, tak koukám aby to bylo aspoň k něčemu bylo no a to se mi zdá že YD - KU01-45A a její odvozeniny docela splňují. A je úplně jedno jestli se to prodává jako Hecht nebo Gude ap. Ještě snad dostupnost ND a zázemí firmy. To myslím je zrovna u těchto dvou firem velmi slušné. Celý loňský rok jsem si půjčoval něco... BKS 4615... prodává třeba Hornbach za necelé 3 tis. Nebýt toho že praskají pružinky na rukojeti a toho půlmotoru z plastu co mi vadí, tak bych ji asi bral. Kamarádovi vydržela neskutečné věci - no možná měl štěstí. Vždycky se mi strašně líbilo to provedení třeba u STIHLu -krásně lakovaný lehký kov se zaleštěnými hranami - nevím možná už to taky není pravda. A hlavně si nemůžu dovolit ty finance.

Asi by se tyhle diskuze měly přísněji rozdělit na hobby a profi protože mě neskutečně vytáčí když někdo chce poradit levný a DOBRÝ výrobek (dle zkušenosti ostatních) a je si vědom i úskalí neznačkových věcí a skoro okamžitě se dozví že je úplný trouba protože nemá pilu xxx (a auto od VW v dehtu, a telefon vod Nokije a tak by šlo pokračovat)  Což v téhle disk. zatím? neplatí.

Ale k věci - budu sledovat jak se nám to YD... vyvrbí časem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.145 (?), 26.8.2010 10:42

Ještě něco - mě taky zajímaly zkušenosti a prolezl jsem kde co, protože 945ka byla a je zdá se velmi úspěšný výrobek. No a tak jsem měl dilema jestli vzít starý, osvědčený ale údajně? výběhový typ 945 nebo novější více méně stejný 946 (ten primer byl velké lákadlo). Měl jsem obavu jestli třeba výrobce - prodejce nezjistil že by šlo něco ubrat nebo ošidit protože je to až příliš dobré v dané kategorii což je bohužel dnes běžná praxe. No ale už jsem se rozhodl takže..

Samostatně o 946 zatím skoro nic - snad nebudu ten pionýr sám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.88 (?), 27.8.2010 11:06
Taky mám 946 a mohu porovnat protože mi 945nějaky dobrak ukradl z chaty i se sekačkou. Podle mne jsou pily na obsluhu stejné jen na startovani bych řekl ze je lepši ta 946 kvuli tomu primeru. Jinak s ani jednou pilou jsem ne měl problém proto jsem si i 946 koupil. Na chatě dělam dřevo dost často protože s nim chatu vytápim a zároven mám udirnu a krb a řezu i tvrdé dřevo. Pokud bych znovu rozhodoval o kvalitni pile neváhal bych a 946 nebo jiného Hechta bych si bez obal koupil Tonda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.1 (?), 29.9.2010 21:23
Máte někdo praxi s řetězy Hecht? ve Wercu mi tvrdili, že je kvalitní, i když stojí 250,- ve srovnání s Oregonem, který je v současnosti prodáván v setu s pilami.A ještě jaký 2T olej používáte?Já již delší dobu jedu na Hq Low smoke.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.147 (?), 30.9.2010 9:35

Do všech dvoutaktů, pila,křovinořez, Vari, používám náš olej MOGUL TSF a jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.145 (?), 4.10.2010 12:53

Do motoru Castrol 2T.

Na řetěz M6A, protože zatím řežu jenom na dvoře a navíc jsem viděl sousedovo el.pilu napadenou ekoolejem  - nějak "zapoměl" po použití vylít a propláchnout tím škaredým minerálem.

Takový dotaz: řešili jste nějak dodatečné seřízení po "záběhu". Zdá se mi trochu vyšší volnoběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.1 (?), 4.10.2010 20:03
Zdravím, já sem seřízení po záběhu u svý 946 řešil, a rozhodně doporučuji, moje zkušenost je, že mi to ve Wercu udělali na počkání, trvalo to asi 10min.,servisák mi sdělil, že se již trochu začala přetáčet, tak to sešteloval a pilka zas jede
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika