Vyber pily na 15-20 m3 rocne, max 12tis



host - 216.69 (?)
1.11.2014 21:43
Tak dlouho ji mít nemůžou.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 216.69 (?), 1.11.2014 21:43
Tak dlouho ji mít nemůžou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.99 (?), 20.9.2013 0:58

Dle reakci a doporuceni bych zuzil vyber na HQ 450 nebo MS 271. Servisy mam oba temer v miste, cena i vykon stejne.

Zapomel jsem dodat ze vetsinou ta pila pojede "cely den" a pak treba mesic nic - zatez tedy bude pomerne narazova. Je na tento typ zateze vhodnejsi HQ450 nebo MS271?

Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.242 (?), 20.9.2013 1:22

Dobrý večer, nejsem zapřísáhlý Stihlák ani Husqvarňák. Motorové nářadí ve firmě mám půl na půl, ale zkuste Stihlku. Přes lesní cestu vichřice v spnu vyvrátila téměř 4 m3 starý dub a co jsem ho zadal samovýrobcovi, tak na pořezání měl Stihlku 271. Pila to zvládla s přehledem bez jakých koliv odpočinkových přestávek na zátěž a úlevy výkonu. Padl na něj téměř nový řetěz, ale dub je sdělaný a cesta průjezdná (ptačí a sršání hnízda, zatlučené hřebíky po dětech, kamenité místo, nafoukané kamínky v kůře stromu)  Farmářské a hobby Husqvarny ze zkušeností kamarádů a kolegů...,raději ne. V neposlední řadě na Stihlku máte levnější náhradní díly a dodací lhůta je do 48 hodin. To se o Husqvarně bohužel říct nedá. Mluvím z vlastních zkušenostech. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.115 (?), 20.9.2013 11:22

Řeším podobnou věc...10m3 stabilně + občasné řezání a zčištování zahrad svých a rodičů... rozpočet do 9 tis. Resp. 10 tis s dalším řetezem a příslušenstvím.

Nyní se rozhoduji mezi :

Solo 646

Solo 652

HQ 445

Stihl je dobrej, ale MS271 už trochu přes rozpočet...

Co poradíte? Díky, Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.115 (?), 20.9.2013 15:13

Hmm, tak jak čtu všechno možný recenze, tak už sem zase u Dolmaru 420SC,...

Mno a nebo se na všechno vys... a vezmu Hechta a budu čekat jak dlouho vydrží... co jsem četl, tak se občas rozbije cokoliv... Stihlky se zadřenejma motorama, nestartující Husqvarny, problémy se servisem u SOLO v Moutfieldu...

Holt to bude taková malá loterie... případně díky za nějakou radu, Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 149.89 (?), 20.9.2013 19:25

do roka a do dne zde budete psat tak jsou koupil H/S/D/So a ve vysledku natom butete tak ze koupite farmu a kdyz ktomu pripocítate celkové naklady hechta tak ste mohl mít už rok poradnou pilu co řeže obecne funguje ane takové to chytnes na poprvé nebo až za 15minut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 20.9.2013 15:33

Stihl MS 271 a HQ 450 jsou úplně jiné pily, ač stejný obsah, MS 271 je stavěná jako robustní farma a z toho důvodu je její váha 5,6Kg a má větší výkon a KM. Naproti tomu HQ 450 je pila vyrobená narychlo k výročí 50 let Husqvarny, je to tatáž pila co 445 jen u ní zvedli obsah, proto ta pila má pouze 5,1Kg. Pro srovnání 5,6Kg má Husqvarna 560XP což je pila s 3,5KW výkonu a to je sakra rozdíl. Do lesa chodit nebudete, tak si nekupujte takovou pilu a nebo když tak neškudlete a běžte do pořádné profi v opačném případě si kupte pilu maximálně do 5Kg. Od Husqvarny bych volil 535,543xp,545,550XP od Stihl 251,241,261. Pokud chcete farmy skrz peníze, pak se není o čem bavit a volil bych jinou značku, profi pila od takového Dolmaru, Shindaiwy, Sola bude pořád lepší než farma od Husqvarny nebo Stihl. Servisní místa už nejsou problém a díly taky ne.

Takže toto neřešte u profi pily budete měnit jen řetězy a ty si koupíte kdekoliv, všechno je to od Oregonu nebo Stihl.

Od Sola bych bral jedině profi 651, 656

Od Dolmaru 420SC, 4605, 5105

Shindaiwu 452s.

Stačí si porovnat parametry farmy HQ445-450 s například s tím japoncem.

HQ445 kartry v plastu, malý KM 2,4Nm, stálý průtok oleje, průměrný řezný výkon, pila vydrží záruku a pak se začne sr..  olejové čerpadlo pila bude málo mazat, při jednorázové velké zátěži ji utavíte. Pila se dobře drží, malá váha, fajn obsluha, nejmenší vibrace ze všech pil na trhu, skvěle startuje, ale je to hračka a tak je i konstruovaná.

Stihl 271 je robustnější, takže v přímém srovnání trvanlivější, ale v konečném důsledku je to jen větší a robustnější pila 445, to si kupte velkou farmu 455 a budete na tom stejně.

Já ty pile měl a nějakej pátek používal, v poměru výkon cena bych do toho podruhé nešel, buď pořádnou Husku nebo Stihl v profi a nebo za směšný peníz profi od konkurence. V hobby a farm kategorii u Stihl a HQ platíte jen za nápis, nenabízejí nic lepšího oproti konkurenčním farmám, navíc nekteří mají farmy lepší a ještě markantnější je to v hobby. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 20.9.2013 16:57

Pro porovnání.

Porovnejte si váhu, výkon, kroutící moment, rychlost řetězu, kvalitu materiálů a cenu.

Stihl 271

Solo 656 str. 40

To samé Shindaiwa 452s vs. HQ 445.

Pily od méně prodávaných výrobců za stejnou cenu, ale daleko kvalitnější a lepší ve všem. Servis zas tak neřešte, nebudete tam chodit každý den, nejste profík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.39 (?), 20.9.2013 19:38

laugh to je sranda, jak se řeší pila na jeden den v práci za rok... fakt věda.  Já teda prodal HQ 365 a měla za sebou jednu sezonu v těžbě a následně 4 roky povalování a tak týden práce za rok. V tomhle režimu vydrží 30 let každá lepší pila dokud neshnijí membrány, pochopíte to?? Ještě tu mám hobíka 235, je to úplnej základ, ale furt s ní něco řežu, je už dobitá jak pes, ale v servisu ještě nebyla nikdy, mám ji 4 roky, druhá lišta. Proč jí honím, když mám i silnou pilu? Protože není nic, co by nějak neuřízla, když toho není moc a moc je toho jednou za čtvrt roku.. Zato je lehoučká, mrňavá, snese starej benzín, zatáhnu a řežu, takže no problem. Akorá M6AD na lištu, pak může ležet celej měsíc pod ponkem a netřeba nic hrotit. Myslím že třeba pětková huska543 z bazoše nová je za desítku celkem nadosmrti v takovým režimu provozu a přitom je to model s nejvyšší úrovní pracovního komfortu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 20.9.2013 21:40

Tak tak, než plasťáka 450, tak to raději z bazoše profi žabku 543, to je kocourek co umí vytáhnout drápky wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika