Sviečka nedava iskru



host - 132.112 (?) 
13.1.2016 10:28, zobrazeno: 16690x

Dobry den, vlastnim motorovu pilu zn. Stihl 341 a uz dlhsiu dobu zistujem, ze aj napriek vymene troch novych sviecok su tieto "vlhke" a pila nedava na sviečku iskru, aj ked pila funguje, viac pri tom dymi. Navstivil som tri original servisy a podla mechanikov je vsetko v poriadku. Ma niekto podobne skusenosti, prip. mal takyto problem? Za odpoved vam vopred dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 94.115 (?), 13.1.2016 14:28

Pila funguje, co si představujete pod pojmem funguje? Pracuje normálně - volnoběh akcelerace, max otáčky, nebo ne? Pokud by svíčka nedávala jiskru, tak ji ani nenastartujete, dým z výfuku ukazuje spíše na problém s palivem než zapalováním (příliš bohatá směs, nevhodný olej, množství oleje ve směsi, kvalita benzínu, správná funkce karburátoru, případně přisávání oleje z nádržky na řetěz apod.).

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 13.1.2016 15:15

Asi tak jak píše pán xxx.xxx.94.115. A jen pokud se Vám nezdá vzhled svíčky, tak je potřeba uvést, jestli měly všechny tři stejnou "teplotu" a byly od stejného výrobce. Pokud byly všechny stejné, zkuste dát zimní (o jedno číslo teplejší) svíčku, nebo svíčku od jiného výrobce (např. Bosch).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.112 (?), 13.1.2016 19:59

Pila pracuje normalne tak ako ma, volnobeh ide, startuje bez problemov, atd... sviecky boli 2x zn. NKG, original ako predpisuje Stihl a teraz mam zn. Champion, stav neznemeny, benzin Slovnaft/ Shell/ OMV, 95okt., olej zn. Stihl zeleny, plnosyntetika, karburator nastavili v servise Stihl, pomer oleja a benzinu podla predpisov 1:50, pila je to zanovna, ma spaleych cca 10 nadrziek paliva... tak dakujem za odpovede, ktore ste zatial poslali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 14.1.2016 9:57

Zdravím, odpovím na primární otázku takto, když něco funguje, tak do toho nešťourám. Svíčka Vám "nehází" jiskru na vyšroubované svíčce protože jí neukostřujete. Pokud se Vám zdá, že je svíčka mastná a černá, tak buď pilou jen "vrkáte" nebo by chtěla trošku ochudit. Jestli že Vám v servisu sdělili, že je pila v pořádku, tak řežte a svíčku neřešte. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.150 (?), 15.6.2016 6:51

Mám také problém, že mi u HQ 55 svíčka nedává jiskru. Při kontrole jsem našel zalepené kontakty /prach s olejem/ na indukční cívce.Civku jsem vyjmul očistil a vrátil, jaká je mezera mezi kontakty na cívce a setrvačníku, nastavil jsem 0,2 mm a i větší a nejde to ani na nové svíčce.Vypadá to na vadnou indukční cívku, je to možné, jak to dá zjistit?Indukční cívka je připevněna 2 šroubky s určitou vůlí s možností nastavení.

Děkuji za radu. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.18 (?), 16.6.2016 9:53

Zdravím Karle, odpojte slabý vodič a pokud ani potom nebude házet jiskru, tak je modul 100% vadný. Za předpokladu, že je VN kabel a botka v pořádku. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika