Prosim o pomoc pri vybere mot. pily



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.29 (?)
18.11.2012 6:44
Pokud tady někdo mele, tak vy poslední dobou o starých modelech shindaiwy, kde je zajímavá hlavně cena. Podstatné údaje servis, zajištění nd po delší době, technická vyspělost vůbec nekomentujete a jen vytlačíte cenu za profi model, jehož parametry by oslovily tak před 15 lety. V té době jsem měl jednu s nejprodávanějších shindaiw 488 a prostě i prodejce, který přešel k evropským modelům doporučil pilu prodat, že po delší době budou problémy s nd. Kde se tato značka prodává a za kolik o něčem svědčí, ale hlavně to, co jsem napsal na začátku. Na 109 -115, nebo 100-411 koupím dnes vše, co potřebuji. Jsou to modely, jejichž výroba a prodej začaly před více, jak 25 lety. Detail je to, když je pila pro technickou představu srovnána se stejnou konstrukcí, výkonem a objemem, přitom je jedna farm a druhá profi a vy se toho chytáte, jako bychom je dávali na stejnou úroveň. Nedáváme, ale za tu cenu se dají pořídit 2 420, potom je i kategorie předpokládané životnosti profi vs farm srovnatelná. 420 má proti shindaiwě, kterou popisujete tolik tech předností, že musí mít vyšší hmotnost.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.207 (?), 16.11.2012 17:04
420C, SC, by se neztratila v profi pilách daného objemu. Pouze snadněji demontovatelný kryt motoru a přechody v otáčkách a není co vytknout. Výborně řeže 350C, SC, neboť na 3/8 řetěz je motor resp celá pila více předimenzována. Krátce po startu se zahřeje katalyzátor a není téměř cítit výfukové plyny, příjemný zvuk, nízká hlučnost, pila je s 3/8 ještě lehčí. Výborná filtrace a super snadný a spolehlivý start i po dlouhé době mezi řezáním. Tím chci naznačit, že i tato pila do hobby nepatří, neboť je min o třídu výš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 16.11.2012 17:11

Za 7k není co řešit, bude to pro tazatele výborná volba yes  Na internetu je cena kolem 8500Kč a to už by se nějaká konkurence našla např. ta shindaiwa za 8700Kč, která je lehčí a výkonější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 16.11.2012 19:09

Mmch. 420 (420SC) je hodně podobná se Stihl 240 (241), mnohem blíž má k profi pile než k hoby. Srovnávat s hobby HQ se vůbec nedá, za 7k opravdu není co řešit (pokud nevyštrachá pod polštářem 11 - 12k na 5105 ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 17.11.2012 14:06

Díky lidičky za rady :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 17.11.2012 16:57

K předchozímu příspěvku asi tolik:

D420 je výkonově podobná Stihlce 241, tím veškerá podobnost končí. Je to jak kdybych měl porovnat kolo za 8k a za 20k, obojí jede, ale jízda je o něčem jiném. Stihl 241 má jedinou porovnatelnou pilu a to je Husqvarna 543XP a s uctivým odstupem je pozoruje Shindaiwa. Taky mi není jasné, proč by někdo chtěl porovnávat farmu Dolmar s hoby HQ, když už, tak postavím proti sobě stejnou kategorii D420 vs. HQ 445, 450 a v tomto srovnání HQ neztrácí až na konstrukci vůbec nic. Každej nepotřebuje pilou řezat 8 hodin v kuse. 445 je výborná pila, perfektně chytá (starty za studena i za tepla absolutní paráda), moc příjemně se s ní dělá, minimální vibrace, jediné slabé místo které mě na ní po dvou letech zradilo bylo olejové čerpadlo, jinak ať je vyplastovaná jak chce, řezala naprosto bezproblémů. Kdo potřebuje párkrát do roka něco říznout, plastové uložení mu naprosto postačí a ocení spíše jiné věci, jako jednoduchost obsluhy, vibrace, starty atd. Nicméně tazatel chce chodit do lesa kácet a tam je předpoklad intenzivní dlouhodobé žátěže, proto jsem se přiklonil k té Shindaiwě452 a Dolmaru 420 jako vhodnějších. 4605 jsem nedoporučoval z toho důvodu, že je to profi pila což je předpoklad výdrže 10 a víc let a jelikož mám letitou HQ 36 a 266 vím jak výrobce dlouho drží náhradní díly...  doprodá sklady a prdí na to. Proto když už dražší profi pilu, tak si připlatím a koupím něco současného zmíněné ST241, HQ543, 545,550, D5105 apod. kde díly ještě minimálně 10 let budou bezproblémů k dostání. U samovýrobce s pár kubíkama ročně bude profi pila věčná, jen po pár letech bude potřeba vyměnit ztvrdlé gufera, prasklé pružiny atd. Na to, na co pilu chce tazatel, je ale investice nad 10k víceméně zbytečnost, ta Dolmarka za 7k pokud ji v Hornbachu za tu cenu mají je ekonomicky výborná volba yes  

PRÜFBERICHT Motorsäge DOLMAR PS-420
PRÜFBERICHT Stihl MS 241 C M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.41 (?), 17.11.2012 17:27
Vyberete si detail a ten ještě nesprávně vysvětlíte. Dolmar drží díly déle, ale vůbec jej neznáte, proto ty dohady. Dolmar má díly od hobby po profi i po 20 letech, na vás hq prdí, je to váš názor. 420 nikdo přímo nesrovnává s profi pilou ve všech směrech, ale dost společného nálezt lze, to se o farm, naož hobby hq zdaleka napsat nedá, jedině tak vy, ale to není objektivní. Po těch mnoha zkreslujících informacích čekám, jak objevíte hechta a začnete jej obdivovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 17.11.2012 22:46

Jakej detail, co to tady melete. Dohady máte možná tak vy, díly na hodně staré pily (ty co jsem jmenoval) prostě nejsou, to není názor ale zkušenost. Vy tady podobné hoby, farmy, profi srovnáváte nejvíc a nejčastěji, je to samozřejmě blbost, ale nechám vás při tom. Po tom prázdném a nic neříkajícímu kibicování čekám kdy začnete tvrdit, že Dolmar 32 je srovnatelná s HQ profi, objevil jste 3/8 hoby řetěz a staronové ol. čerpadlo co to bude příště???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.29 (?), 18.11.2012 6:44
Pokud tady někdo mele, tak vy poslední dobou o starých modelech shindaiwy, kde je zajímavá hlavně cena. Podstatné údaje servis, zajištění nd po delší době, technická vyspělost vůbec nekomentujete a jen vytlačíte cenu za profi model, jehož parametry by oslovily tak před 15 lety. V té době jsem měl jednu s nejprodávanějších shindaiw 488 a prostě i prodejce, který přešel k evropským modelům doporučil pilu prodat, že po delší době budou problémy s nd. Kde se tato značka prodává a za kolik o něčem svědčí, ale hlavně to, co jsem napsal na začátku. Na 109 -115, nebo 100-411 koupím dnes vše, co potřebuji. Jsou to modely, jejichž výroba a prodej začaly před více, jak 25 lety. Detail je to, když je pila pro technickou představu srovnána se stejnou konstrukcí, výkonem a objemem, přitom je jedna farm a druhá profi a vy se toho chytáte, jako bychom je dávali na stejnou úroveň. Nedáváme, ale za tu cenu se dají pořídit 2 420, potom je i kategorie předpokládané životnosti profi vs farm srovnatelná. 420 má proti shindaiwě, kterou popisujete tolik tech předností, že musí mít vyšší hmotnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 18.11.2012 16:02

452s je jedna z nejnovějších pil této značky, 488 je starý model o kterém nebyla řeč.  Když si dáte článek do google translatoru poznáte s čím máte čest http://saratovteh.ru/article/?ID=87 případně si stačí přečíst zahraniční fora. Kvalitní materiály, promyšlený antivibrační systém, který i na silentblokách má parádní hodnoty, 5 let záruky, větší nádržky paliva oproti Dolmaru, trvanlivější dva pístní kroužky, menší váha (4,5 vs.4,9) a o desetinku KW větší výkon. Dolmar 420SC samozřejmě přednosti v některých věcech má, to ale musí posoudit kupující, která pila bude lepší, pro mě osobně pokud budou za stejnou cenu je to hodně vyrovnané a klidně bych šel do japonce. Rozhodně tady nic neprotlačuju, jen jsem předesílal možnosti a nabídku. Po zkušenostech s japoncema a alternativou od Husqvarny, Stihl a Solo jim v hoby a farm začínám pomalu věřit. V provedení mírně váznou, ale váha/výkon super, vibrace střední až malé a spolehlivost zatím na jedničku. Jak chytá třeba to hitachi by jste koukal, na 3cm to blafne a na svoji váhu to řeže famózně.

Pokud jde o dostupnost ND, jelikož vrchol modernosti Dolmar 115 je současný model Dolmaru, bylo by dost tristní, kdyby jste na něj nesehnal díly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.46 (?), 18.11.2012 16:20
Zase jste si vybral jen malou část. Psal jsem o 109-115 a 100-411, to stejné platí pro 116-6800. Ale to nemůžete znát. Jestli jsou pro vás výborné vibrace přes 7m/s, chápu. Ale více přesných info není, např o spotřebě, spojka ven, gumové tlumiče, to je doba minulá. Pokud je taková pila srovnávána s farm, tak to není žádná zajímavá vizitka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika