Proč by se měly používat rukavice při práci s motorovou pilou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 216.69 (?) 
16.7.2014 15:13
Vezmete si je, já si je nevezmu a jsme na tom stejně. Je to Váš a můj zvyk. Já si dovedu představit, když si rukavice vezmu, a proto si je neberu na práci s pilou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 144.241 (?), 5.8.2014 9:41

Po mých předchozích zkušenostech bych si rukavice v životě při práci s jakoukoli pilou ať už motorovou či okružní nevzal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.8.2014 10:24

Asi není práce jako práce. Umím si představit, že např. sochař vyrábějící pomocí pily dřevěné plastiky nebo dřevař soutěžící na závodech v přesnosti řezů, si rukavice zřejmě brát nebudou. Když dělám na jaře průklest a jedna tlustší větev by mi dala ruční pilkou moc práce, tak si rukavice z lenosti taky neberu (pokud je už na rukou nemám).  Ale při přípravě paliva nebo práci v lese to považuji za rozumné. Ona ani tříska pod nehtem není nic příjemného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 5.8.2014 11:20

A šlo by popsat oné předchozí zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.241 (?), 5.8.2014 13:55

Viz foto...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.8.2014 13:58

A jak se na tom úraze podepsala motorová pila a její držení v rukavicích?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.138 (?), 5.8.2014 15:33

Kdyby měl na rukou ty správné rukavice, t.j. protipořezovky, tak by ten úraz měl taky, ale bez tak fatálních důsledků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 5.8.2014 16:23

Fotku devastované ruky vidět nechceme, tu si umíme představit. Chceme však přesný popis situace, jak k úrazu došlo. Tedy, jaké to byly rukavice, co udělal dotyčný za chybu, v jaké části lišty ho řetěz za rukavici zachytil a kam ho ta rukavice vtáhla. Zajímají nás totiž hlavně konkrétní příčiny úrazu, nikoli důsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 5.8.2014 17:42
Také by mě zajímalo, jak si někdo sám dokázal uřezat pilou prst. Kolik toho musel dělat špatně, nějaký trubka, který pilu držel za lištu a startoval. Takovým nepomůže ani rytířská zbroj. Úraz začíná v hlavě. Hlava rozhodne o práci, kterou nezvládne. Proti poškrábání rukou, otlakům rukou jsou rukavice dobré. Mohou zachránit dezolátní stav bezpečnostních prvků na pile. Když je na pile v bezvadném stavu brzda, zachycovač řetězu, celá řezná souprava, tak jsou rukavice dobré tak pro jemné prsty na nasazení řetězu a v zimě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.173 (?), 5.8.2014 18:28

Ačkoli na práci s pilou používám rukavice jen v zimě, páč nemám pilu s vyhřívanou rukojetí, na větší množství práce byť i nárazové, kvalitní a na ruku padnoucí antivibračky dokážu pochopit. Nedomnímám se že zrovna rukavice jsou u této práce přínosem pro bezpečnost. Pro profíky jako ochrana pro dlouhodobé každodenní zatížení vibracemi určitě. Spíš než flame, pokud to někdo umíte, založte anketu. Za sebe - nepoužívám.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika