pravda



host - 118.44 (?)
4.7.2011 21:25

To už, tady bylo několikrát řečeno, zákazníci mountfieldu jsou amatéři a laici kteří némají v tomto oboru zkušenosti oproti, třeba zachranářum kteří jsou pravidelně školeni a používají třeba Stihl nebo dřevorubcům používajícím Husqvarnu. Spousta lidí dává vinu poruchám Oleo-macu značce, ale většína je způsobena lidským faktorem.A vo tom to je.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 0.146 (?), 6.4.2008 19:28

man hushvarnu 61 bratr a jeho svagr s ni delali na chalupe a kdyz mi ji vratili -svicka utazena tolik ze jsem se bal ji povolit to same s maticemi co drzi listu a ddyz mi rekli ze tchyne stala proti nemu u drzela mu drivi pri rezani to byl konec.Jsou to inzenyri jsou dobri v necem jinem na tyto stroje nemaji cit vic znici a pomalu se podriznou mezi sebou bylo by lepsi kdyby si to nechali udelat kdo stim umi.Pilu od bedi neznam nemuzu ji hodnotit ale pri koupi v jejich obchode mi vystavili vkladni knizku zapsali nejake penize.Pri dalsim nakupu jsem zjistil ze ty penize nejdou vybrat kupoval jsem tri radlicky trikrat jsem tocil kolem stesti a trikrat padlo 8 procent tak nevim jestli to bylo stesti smula nebo podvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.189 (?), 7.9.2009 22:22

neni nad STIHL oleo mac jenom strasny řev a zadny vykon

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 118.44 (?), 4.7.2011 21:07

No nějaký výkon tam bude, ale je spousta amatérů kteří si neumí udělat základní úkony včetně namíchání palivové směsi pak je veškerá rada drahá.Nemám nic proti husqvarně stihlu dolmaru - který mám, nebo proti jiné značce.Ale mám spoustu výhrad proti těm, kteří si neumí přečíst návod k obsluze kde je psáno v jakém poměru míchat směs a jak ji mít maximálně starou atd... Jestliže někdo zadře pilu a nepřečetl si tyto pokyny bohužel je to jeho problém a né výrobce stroje, to by si měli všichni uvědomit.Jinak v lese spousta amatérů s těmito zgarby (oleo-mac) úspěšně řeže bez problémů.Ale je tam i spousta jiných zgarbů Stihl, Husqvarna,Dolmar, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.44 (?), 4.7.2011 21:25

To už, tady bylo několikrát řečeno, zákazníci mountfieldu jsou amatéři a laici kteří némají v tomto oboru zkušenosti oproti, třeba zachranářum kteří jsou pravidelně školeni a používají třeba Stihl nebo dřevorubcům používajícím Husqvarnu. Spousta lidí dává vinu poruchám Oleo-macu značce, ale většína je způsobena lidským faktorem.A vo tom to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.215 (?), 4.7.2011 21:39
Mermomocí se o cosi snažíte. OM si naivně a vzhledem k údaji profi koupilo na zkoušku několik profesionálů. Tedy lidí, kteří umí vše, co je třeba k obsluze a údržbě. Po několika měsících skončili s takovými závadami, že opravy by byly vyhozené peníze. Vo tom to je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 4.7.2011 22:31

No ony to nejsou jen "drahé" závady, ale když popraskají 3krát za rok veškeré silentbloky na té M. vychvalované "těžce" profi OM 962 a ve finále se zjistí nevyvážená klikovka už z výroby... Co k tomu dodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 4.7.2011 22:50

Nechci těm spokojeným kazit náladu, mě fakt nevadí, že jsou spokojeni s třeba neznačkovým výrobkem. Jen je třeba vidět ten rozdíl a mě nejde o nic jiného v takových diskuzích. Pokud se to postaví do srovnání, že jen cena je rozdílná a ostatní stačí, tak musím dodat jak komu a jak na co. Takový zahrádkář za rok spálí 5 nádržek a ani nepozná vibrace od klikovky, nebo, že má 2 tlumiče prasklé. Ten tu pilu odrovná starou směsí, takže potom někdo napíše, to by stejně odrovnal i tu dražší značkovou. Ale takový člověk v podstatě nepotřebuje pilu a koupí si ji proto, že ji uvidí za pár korun a v hlavě se mu vyrojí spousta vzpomínek na dřevorubce a jak jim to šlo. Potom přijde domů a začne zápas o start a nakonec to skončí reklamací, že to neřeže. Strýcu, ten řetízek co máte v krabičce musíte dát na lištu a ukažte jak řežete. To má motor, nemusíte to táhat, jak kolkovicu. A je po iluzích. Pokud je souhra náhod ideální, tak na takové používání stačí v pohodě pila, která se neřadí mezi špičku a vlastně by ji tam bylo škoda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 14.3.2017 2:36
Osobně to vidím tak, že problém oleomacu je v nastavené ceně.Není přeci možné, aby něco, co má třetinovou hodnotu mělo rázem srovnatelnou kvalitu jak mávnutím proutku, pokud se tato cena třikrát navýší.Nejde proto srovnávat podle ceny.Oleomac se skutečnou hodnotou 3.5tis.nemá se zvýšenou cenou na 10500kč, hodnotu 10500kč.Ta zvýšená cena má být vodítkem kvality pro lidi, kteří netuší co za ty peníze mohou mít.Bohužel, takový je trh poptávky-nabídky a ''slevy'' neskutečně táhnou a dokonalý marketing dodělá své.U nás jsou v nabídce vyběhlé nejlacinější shity od oleomacu s nastavenou cenou pro min.50%-ní slevy, tak z nich nemá cenu dělat konkurenci pro ostatní značky, protože to není ani technicky možné.Kdyby je sem někdo vozil za skutečnou hodnotu, tak se nad tím nikdo nepozastavuje.Teď se tu jen dohadují napálení majitelé s obchoďákama z moutfieldu proti ostatním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 14.3.2017 3:02
Osobně dávám moutfield za příklad dokonale zvládnuté obchodní strategie.Do obchodu vejde zákazník s prvotní myšlenkou koupit si pilu na doma za 8tis. a odchází s pilou za 12tis.+lišta+řetěz+kanystr+olej na lištu+olej do benzínu+rukavice+chrániče... celkem za cca dvojnásobek plánované částky a ještě s pocitem, jak výhodně nakoupil.Pak si udělá doma kubíček dřeva a je ještě spokojenější, že má na sedm let vystaráno se zárukou.No není to skvělý marketing?Já to fakt obdivuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika