Olej do benzinu pro pilu



host - 213.71 (?)
21.3.2007 20:17
Nevím proč se takto ptáte. Máte olej, který je podstatně levnější proti prodávaným olejům do pil? V současné době není problém zakoupit olej, který vyhovuje dle doporučení výrobce. Potom již nemusíte přemýšlet jestli je tam to či ono napsáno. Obecně každý druh těchto olejů do benzínu je zkoušen a také i na obalu doporučen pro jaký provoz a motor jej použít. Tak například pro motorové pily, motorky, skůtry a pod. Jejich zaměňování není nutné, protože jsou dostupné zejména do pil a křovinořezů za velmi příznivé ceny a dále je to přímo nevhodné z hlediska mazání a zmiňovaného otáčkového faktoru - tzn. jednoduše řečeno vhodnost pro použití v max. krajních otáčkách. Takže proč se snažit používat oleje, které sice nemusí být vůbec špatné tam kde mají být použity, ale pro pily nevyhovují i s hlediska toho co po spálení v motoru obsahují spaliny, které se drží v okruhu obsluhy pily. J.S.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.3.2008 16:44

Tak jsem se zeptal na to, jak je to s tím olejem u uvedeného prodejce. Došlo k chybě, za kterou se i mě omluvili a uvedli správného výrobce oleje, kterého nebudu uvádět, neboť jejich odpověď byla určena pouze mě a nechci porušovat nějaké obchodní tajemství. Co je důležitější - výrobcem oleje Stihl není Dolmar, byla to chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 10.3.2008 18:20

Tak, to snad bylo jasné od začátku, že v tom mají chaos. Jinak co nechcete prozradit? Castrol TT super?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.3.2008 20:24

Uvedli jinou značku, ale už jsem to uvedl, pokud za to ručí výrobce, kterému věřím, tak je mi to jedno kdo olej vyrábí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 10.3.2008 20:40

Konkrétně Stihl i Dolmar jsou dobré oleje a cena taky ujde, ale ty tajnosti jsou vada na kráse. Původ mě zajímá ze zvědavosti, jinak je mi celkem jedno kde a z čeho to dělají - do pily to budu lít pořád :-) Když něco víte, tak to řekněte nebo aspoň naznačte ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.3.2008 20:58

Tak jsem se díval a mají to vystavené na svých stránkách, asi to tedy není z jejich pohledu žádné tajemství. U oleje Stihl uvedli výrobce EXEL. Ale Stihl má více druhů oleje, platí to na ten červený.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 10.3.2008 19:30

Jaké obchodní tajemství? Výrobce by měl uvést kde a jak se jeho olej vyrábí. Pokud to tají, tak tu něco smrdí a od takových radši dál ;-) Stihl tají i specifikaci oleje, Dolmar uvádí aspoň to, ale tím to končí. Podle těchto tajností mám za to, že to je nějaký běžně dosupný olej nalitý do flašky Stihl, Dolmar, HQ atd. Zajímalo by mě co to vlastně je za olej, a taky jestli nejsou shodné (Castrol TT super??).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.186 (?), 5.12.2006 20:41

Ja pouzivam olej od HQ xp spokojenost vzdy ho dam radeji trochu vice redim cca 1:45, ale mam kamose ma starou hq 50 rok vyroby asi 1986 nevim proc ale ten maze jedine mogulem m2t a kupodivu pilka porad slape jako hodinky. Kdo maze ten jede

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.229 (?), 21.3.2007 17:11
Mám dva dotazy - jak zjistím otáčkový faktor příslušného motorového oleje? Nestačilo by pro volbu oleje do benzinu " hlídat si " pouze údaj TB 50-200m3 ( dle API ) resp. "B" dle jiné normy? děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.71 (?), 21.3.2007 20:17
Nevím proč se takto ptáte. Máte olej, který je podstatně levnější proti prodávaným olejům do pil? V současné době není problém zakoupit olej, který vyhovuje dle doporučení výrobce. Potom již nemusíte přemýšlet jestli je tam to či ono napsáno. Obecně každý druh těchto olejů do benzínu je zkoušen a také i na obalu doporučen pro jaký provoz a motor jej použít. Tak například pro motorové pily, motorky, skůtry a pod. Jejich zaměňování není nutné, protože jsou dostupné zejména do pil a křovinořezů za velmi příznivé ceny a dále je to přímo nevhodné z hlediska mazání a zmiňovaného otáčkového faktoru - tzn. jednoduše řečeno vhodnost pro použití v max. krajních otáčkách. Takže proč se snažit používat oleje, které sice nemusí být vůbec špatné tam kde mají být použity, ale pro pily nevyhovují i s hlediska toho co po spálení v motoru obsahují spaliny, které se drží v okruhu obsluhy pily. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.229 (?), 21.3.2007 22:01
děkuji za odpověď, v podstatě se ptám proto, že pro mě jsou dostupnější oleje prodávané u bez. pumpy (z hlediska vzdálenosti od bydliště) než ke značkové prodejně, ale je pravda, že nemám ověřeno, zda se tam - u pumpy, nedají koupit i oleje určené přímo do motorových pil. Ale za odpověď děkuji, vážím si i toho, s jakou vervou vstupujete do diskusí, Vaše příspěvky svým laickým rozumem považuji za nejobjektivnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika