Olej do benzinu pro pilu



host - 213.71 (?)
22.3.2007 19:17
Jenom pro zajímavost u které pily chcete tyto pokusy provádět. Např. výrobci pil uvádějí, že při jiném spec. oleji než jejich oleji je nutno dodržet poměr většinou 1:40, ale SOLO 1:25, když to není jejich olej, který má mísící poměr 1:50. Viz návod pil  např. SOLO, Dolmar atd. J.S.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                  
host - 18.174 (?), 22.3.2007 16:39
Máte někdo zkušenost s olejem Mogul TSF pro 2takt motory ( modrý olej )? Snadná dostupnost u čerpací stanice.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 22.3.2007 19:17
Jenom pro zajímavost u které pily chcete tyto pokusy provádět. Např. výrobci pil uvádějí, že při jiném spec. oleji než jejich oleji je nutno dodržet poměr většinou 1:40, ale SOLO 1:25, když to není jejich olej, který má mísící poměr 1:50. Viz návod pil  např. SOLO, Dolmar atd. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.225 (?), 23.3.2007 10:40

Jeden příkla za všechny. Dělám u firmy, která řeže s pilami HQ i Stihl. Za celou dobu nebyl jediný problém s mazáním (ani přidřený motor), pokud byly používány oleje předepsané výrobcem. Pak někdo nahoře (co měl asi strejčka olejáře) nakoupil pro celý podnik kvalitnější! olej do benzínu. Pár pil odešlo hned, u ostatních se začaly projevovat znaky vyššího opotřebení, a postupné přidírání. Protože vše máme přez autorizační opravnu, bylo několik pil posláno na odborné posouzení. Výsledek - v pilách byl olej, ktetý nebyl pro tento pil schválen výrobcem, škodu si zaplaťe sam! Bum !!! Takže to není v tom, dávat lepší olej, ale olej předepsaný výrobcem. Pro kverulanty typu " No jo, ony se začaly rozpouštět usazeniny vlivem aplikace plné syntetiky, proti původní polosyntetice - zadřely se i pily, kteé byly úplně nové.

Co z toho plyne? Nic významného. Jen to, že jsme o pár tisíc chudší!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 23.3.2007 11:20
Mogul TSF pro 2takt. motory je dobrý např. pro motory Jikov Terra nebo Vari, kteté jsou nastaveny na max. otáčky do 4 700ot/min. Je rozhodně lepší než M2T a barevně označí benzín. Pro motory  pil i v poměru 1:40 je podle mě nevhodný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.167 (?), 7.3.2008 18:09

Nevím proč to podceňování oleje Mogul TSF, je označen API-TC, SAE 20W/30, JASO FC. Je pro vysokootáčkové dvoutakty, používám jej cca 5 let v Huqvarně a v křovinořezu, je bezproblémový. Ve Vari pojede taky, to je logické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.208 (?), 8.3.2008 11:26

Plně souhlasím. Používám také MOGUL TSF, jak do pily, křovinořezu a syn i do motocyklu Yamaha - motocros. Olej používám nejméně 5 let a i dle vyjádření servisních techniků na pily je to velice dobrý olej za přijatelnou cenu. Plně doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.33 (?), 8.3.2008 15:25

Plnej souhlas. Stačí si přečíst na obale rozsah použití. Používám ho když mi dojde orig. olej a to s čistym svědomím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 8.3.2008 15:47

No, pro profíka, trávícího mnoho hodin s pilou v lese může mít cena oleje význam. Když si uvědomím, že litr oleje vystačí na 50 litrů benzínu, znamená to, že na 1500 korunách ušetřím takových 30 Kč na levnějším oleji To je o ničem. Takže mám -li HQ, zajdu si do Husquarny pro olej. Podotýkám, že patřím k těm, kterým ta litrovka vydrží 5 let,  jelikož křoviňák mám 4 takt a do Jawy je ho škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.33 (?), 8.3.2008 18:07

Moje reakce na olej byla když mi dojde origo.Mě ten MOGUL vychází dráž než origo.Stane se občas že nekouknu na stav v kanystru a HQ je daleko tak mě MOGUL zachrání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.118 (?), 9.3.2008 12:13

host - xxx.xxx.18.174 (?), 22.3.2007 16:39 tusim, ze ten Mogul pouzivaju kolegovia (nechce sa mi ist pozriet do garaze na presne oznacenie, ale je to modry obal a je urceny pre vysokootackove motory), velmi si ho chvalia...

ja pouzivam ZATIAL HQ olej, pretoze mam pilu este v zaruke, potom prejdem na Mogul..

co sa tyka Stihl, tak s kvalitou olejov nemam skusenost, akurat mi v predajni vraveli, ze ked sa da v zaruke iny olej ako Stihl a nahodou sa zadrie motor, tak zaruka pada, lebo tam nebol odporuceny olej... v tej istej predajni mi povedali, ze Dolmar s tym olejom taky problem nerobi a ze kludne sa tam moze dat aj ine olej ako Dolmar...

co sa tyka odporucanych olejov, tak kazdy ma iny nazor... ja si myslim, ze je to len a len kseft pre firmy a samozrejme, ze budu odporucat vlastne oleje, lebo je to pre nich kseft, nic viac a nic menej v tom podla mna nie je...

uz som to "riesil" s panom JS, ja som daval do HQ262XP a HQ40 olej M2T (teda pre nizkootackove motory) a pily isli velmi dobre, sviecka bola v pohode, piest vo velmi dobrom stave... ale tie pily boli predsa len inej konstrukcie ako "nove" pily dnes, takze do novej sa neodvazim dat M2T, ale je mi jasne, ze HQ olej tam dlho davat nebudem, kedze nie som presvedceny, ze je lepsi ako Mogul...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika