Netočí se



host - 123.135 (?) 
5.9.2013 12:28, zobrazeno: 17625x

čus chci se zeptat koupil jsem si pilu nasadil jsem lištu +řetez a když chcu pootočit řetezem tak se to zasekava de to hodne ztuha a mam odbrzdený je to normali vychodí se to? abych nesel zpatky do obchodu a nebyl za debila

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 115.117 (?), 5.9.2013 22:46

Tam je taková věc jako šroubek napínání řetězu a tím když malinko pootočíte doleva, tak se řetěz povolí a vy budete moci požadovaně s řetězem zakvedlat, jen pozor na prsty, už jsem měl jednou úraz, řetěz se při hejbání nečekaně zasekl a krve jak z prasete laugh Správně napnutý řetěz musí kopírovat obvod lišty, ale při zahejbání dopředu dozadu musí jít zlehka. Při prvním použití se nový řetěz vytahuje, tak je potřeba kontrolovat a v případě potřeby došponovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.230 (?), 6.9.2013 1:03

Přečtěte si manual aspoň 3x. Co to je za pila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.135 (?), 6.9.2013 8:31

pokud je napnuti v poradku tak mohlo dojit k zamene retezu za jinou roztec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.84 (?), 6.9.2013 9:08

Pokud je to "second hand"  vina může být ve "zatuhlém třetězu a liště".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.31 (?), 6.9.2013 12:53

řetěz je poprvé dobré namazat, aspoň kladku ve špičce, u nové lišty může být barva v drážce. Napíná se správně tak, že kryt je dotažený jen na dotyk, pilu si opřete špičkou lišty o špalík a dopněte tak, aby na spodní straně byly články v kontaktu s lištou, ale pokud rukou uprostřed lišty odtáhnete řetěz od lišty, měl by vás pustit tak, že uvidíte špičky vodících zubů. V tomto stavu dotáhněte kryt, vše v opřené poloze. Řetěz musí jít plynule. U nového řetězu a lišty se dá předpokládat, že po pár minutách řezání bude třeba vše zopakovat, možná několikrát.  Nasazení krytu s napínačem správně je trochu věc cviku, nejde to tam vždy jen tak cvaknout, mrkněte, jestli máte čep napínače v dírce lišty, pokud je něco špatně, kryt nesedí a vypadá to pak podobně jak píšete 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 6.9.2013 16:05

Video v 0:19:19 názorná ukázka.

(Kladku) Rolltop bych nemazal, jakmile jednou namažete, pak už je to potřeba mazat pořád při každém tankování paliva, lepší nemazat vůbec, lišta bez mazání vydrží stejně a mám to bez práce, mazat sporadicky je nejhorší řešení, dostává se tam bordel a pokud ho nevytlačíte čerstvým tukem, odrovnáte lištu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.31 (?), 9.9.2013 16:10

JJ, pravda, zapoměl jsem že se to vlastně maže vazelínou, jak někde píšou. Měl jsem na mysli to prokápnout jen olejem, protože než tam řetěz donese něco po liště chvíli trvá.  Když odmastím, tak nastartuju a položím pilu na bok, stříknu na lištu louži oleje a nechám stéct k rolltopu dírkou, při pomalém protáčení, pak proženu, otřu a schovám. Tedy schovám za předpokladu, že je to údržba po práci...wink jsou i tací co dělají naopak exhumaci mrtvoly před prací, poté co ji napodzim odložili zasviněnou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika