MS 230 x PS 460 x H340E - kterou?



host - 110.159 (?)
4.9.2008 20:27

já zase nemohl sehnat silembloky do motorové pily dolmar 111, ale to už je taky dávno...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 158.14 (?), 4.9.2008 12:02, zobrazeno: 7579x

Dobrý den,

budeme kupovat novou motorovou pilu na chatu, děláme palivové dříví, občas kácíme stromy, ale pila není v nějakém obrovském zápřahu. Náš finanční limit je do 10.000,- Ty pily v ndpisu jsem si vybral na základě zkoumání této diskuse, mnoha návštěv u prodejců a internetového bádání. Nicméně chci za svoje peníze to nejlepší, pila musí dobře sloužit. Řezal jsem s Stihl 026, což je myslím nějaký starší model a byla výborná. Tak co vy na to? kterou mám koupit??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.9.2008 13:13

Z pohledu zařazení pil samotnými výrobci je PS 460 farm, MS230 hobby, H340e všestranné použití, což je u HQ farm. Stihl 026 je profi pila a lepší je zkusit slabší, nebo srovnatelnou pilu, protože vlastní dojem může být po výběru slabší pily horší. Z pohledu hmotnosti jsou na tom nejlépe HQ a Stihl, neboť Dolmar má celou skříň motoru z Al, celé řešení je ponecháno jako v profi řadě, tak je hmotnost vyšší. To je jediné, ale třeba pro Vás zásadní mínus. Jinak se tato pila charakteristikou motoru nejen přibližuje 026, ale např. digitálním zapalováním s optimálním bodem zážehu dosahuje lepší výkonovou křivku na daný objem motoru, ale PS460 je konstrukčně mladší pila. Takže pokud by hmotnost vadila, tak bych volil MS230, neboť tato pila je vyzkoušená dlouhodobě, má solidnější řešení klikové skříně, otočenou řetězku pro snadnou montáž. To naopak H340e nemá a navíc je slabinou spojení plastového spodního dílu skříně s kovovým válcem s horní částí skříně. Při Vašem předpokládaném zatížení se to nemusí projevit, ale i z tohoto důvodu bych dal tuto pilu v tomto výběru na poslední místo. Třeba ergonomii a řešení vibrací, filtraci má výbornou, ale je škoda, těch problémů se spolehlivostí. Rozhodně Vás nechci nikam dostat, abyste byl nějak ovlivněn. Počkejte si na další názory a jistě si dokážete udělat názor sám. Já bych v tomto výběru volil PS460, tato pila má vše, je moderní a robustní i na větší stromy. Přeji správnou volbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.168 (?), 4.9.2008 14:57

Koukněte i na PS420 (PS420C), já osobně bych jí dal přednost před PS460 - hlavně je výrazně lehčí (4,7; C4,8 / 5,4 kg). Má menší prořez (.325x1,3), takže v řezu bude dost možná lepší než PS460...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.14 (?), 4.9.2008 15:39

Díky za rady, hlavně za to srovnání.. je pravda, že hmotnost mi až tak nevadí, s pilou se bnebude řezat dlouhodobě ani nějaké velké dávky, ale zaujala mě ta zmínka o prořezu.. bude tam opravdu takový rozdíl mezi 1,3 a 1,5?? Ta 460 má zase o něco větší výkon (i když 0,1 kw je asi nepostřehnutelný rozdíl..).. Nějakou úplně jinou pilu, než jaké mám ve výběru mi neporadíte?? Určitě neznám všechny výrobce na trhu, tak abych nějakou možnost neopomněl..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.9.2008 17:00

PS 420 nyní už jen s C - katalyzátor, jsem nezmiňoval, neboť jsem nevěděl, jak jsem na tom po stránce zájmu o jiné modely. PS 460 řeže lépe a ten řetěz 1,3 mm můžete použít i na PS 460. Hmotnost je výhodnější u PS 420, ale PS 460 má konstrukční výhodu profi řady. Jinou značku, než zde zmiňovanou -  můžete se ještě podívat na Jonsered, to je HQ v červené barvě s nepatrnými rozdíly v detailech, ale konstrukce stejná, potom SOLO, to si prohlédněte, neboť poslední modely jsou taky určitě zajímavé. Konstrukce u SOLO v nižších řadách je stejná, jako u Stihlu - kovové víčko, vyšší řady mají Mg, nebo slitinové - tedy lehké kovové skříně. Potom ještě Komatsu - Zenoah, ale neznám jejich současné modely po praktické stránce, proto byste musel nějakého prodejce navštívit. Japonské motory jsou výborné, ale nemohu zaručit, že třeba za 5 let seženete součástku. To u těch výše uvedených není problém. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.159 (?), 4.9.2008 20:00

Myslím, že nebude problém sehnat náhradní díly na Japonce ani po letech. Japonci jsou pravý opak američanů. Dokud to jde, všechno se snaží opravit. Kolikrát k japonskému výrobku s návodem dostanete i rozkreslený seznam náhradních dílů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.9.2008 20:21

Pokud je to lepší, jenom lépe. Já jsem sháněl svého času nějaké díly na Shindaiwu 488 a nakonec to sehnal známý v Německu, to jsme ale nebyli v EU, i systém a propojení servisů bylo horší.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.159 (?), 4.9.2008 20:27

já zase nemohl sehnat silembloky do motorové pily dolmar 111, ale to už je taky dávno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.14 (?), 5.9.2008 8:19

Díky za postřehy, zatím to vypadá že koupíme ten Dolmar 460.. Chci se ještě zeptat jak je to se záběhem.. Předpokládám, že u motorových pil něco takového existuje.. Musím zpočátku řezat opatrněji, nebo je výkon motoru a otáčky nastavený níž (jako u nových skůtrů) a po čase pila "otevře" na plný výkon? A má smysl používat předem namíchané směsi paliva? teď jsem viděl něco takového v letáku od Husqarny, ale 5 litrů za 500 kč mi přijde dost.. Nebo pomůže to třeba v záběhu, že bude palivo vždycky profi a správně namíchané??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 5.9.2008 10:04

Záběh pily tu je v diskuzích probraný víc než dostatečně - hledejte.

Palivo myslíte Aspen? Prý výborné, ale nemám zkušenost - benzín + olej je levnější a funguje dobře, tak nemám důvod zkoušet něco dražšího...   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika