Který je nejlepší podle Vás benzín do motorové pily?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?)
12.3.2015 9:51

Já už jsem to psal výše, z praktického hlediska je vhodné to míchat po celých litrech a ne po jednotlivých nádržkách. Níže máte příklad cejchované odlivky s čárkami 2 cl a 4 cl. Jedna odlivka naplněná po rysku 2_cl do litru je 1:50 a po rysku 4_cl 1:25. V době záběhu je vše mezi správně, první litřík budete míchat jako velkýho panáka, druhý jako řezanýho panáka a třetí už můžete jako malýho s kapkou navrch. Pokud jste malý pilčík, tak to budete po tom litru míchat celý život, protože je lepší skladovat nenamíchaný benzín než namíchaný (a kupujete většinou po 5 l pro pilu i 4T sekačku dohromady).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.3.2015 9:51

Já už jsem to psal výše, z praktického hlediska je vhodné to míchat po celých litrech a ne po jednotlivých nádržkách. Níže máte příklad cejchované odlivky s čárkami 2 cl a 4 cl. Jedna odlivka naplněná po rysku 2_cl do litru je 1:50 a po rysku 4_cl 1:25. V době záběhu je vše mezi správně, první litřík budete míchat jako velkýho panáka, druhý jako řezanýho panáka a třetí už můžete jako malýho s kapkou navrch. Pokud jste malý pilčík, tak to budete po tom litru míchat celý život, protože je lepší skladovat nenamíchaný benzín než namíchaný (a kupujete většinou po 5 l pro pilu i 4T sekačku dohromady).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 12.3.2015 10:28

Jaký poměr udávají pro olej Solo? 1:50? Pokud to tak je, pak vězte, že olej Solo není žádný zázrak a stejný pomer můžete použít i pro jiné kvalitní oleje. Paramo TSF, Dolmar, HQXP, Oregon,  a t.d.  Tím poměrem 1:25 motor dlouho netrapte.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.135 (?), 12.3.2015 11:42

Ono je to dílem vinou překladu, kdovíco, nebo kdovíkdo to překládá. Druhak je prostě sichr. Ti výrobci kdesi na západě nás pořád ještě berou jako oblast okraje civilizace. Má vliv i obava z degradace olejů ve směsi složkami benzínu.  Osobně si myslím, že pokud se použije vcelku jakýkoliv 2T olej pro vysokootáčkové stroje, poměrem 1:40 umaže cokoliv. Ale doporučit Vám to, se neodvážím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.242 (?), 12.3.2015 9:42

kde ste ten olej splašili? Mne sa ho nedarí zohnat, v eshpoch ho síce uvádzaju skladom, no nakoniec ho i tak nemaju, Dolmar.sk dodáva už len minerál červený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.57 (?), 12.3.2015 10:38

No právě, ten olej Solo, jsem nikde nesehnal, tak tam dávám od začátku olej Stihl HP Ultra, ten zelený.Někdo říká, že ta plná syntetika, se dřív z benzínu odstraní a hůř maže, že to není moc vhodný olej, tak nevím co je na tom pravdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.3.2015 11:08

Nízkodávkové oleje obecně je potřeba prohnat motorem co nejdříve od namíchání do směsi s benzínem.

Ono, když Vám 0,5 ml oleje ulpí na stěnách nádoby nebo degraduje reakcí s aromatickými uhlovodíky obsaženými v benzínu, tak změní dávkování z 1:50 na 1:66 ale u polosyntetiky změní 1:40 na 1:50. Tedy zlatá střední cesta je, použít plnou syntetiku v poměru 1:45 a máte jistotu, že když náhodou budete zbytek dojíždět 3 měsíce od namíchání, tak tam bude "něco mezi 1:45 až 1:50".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 12.3.2015 11:53
Na záběh 1:25 je hluboká historie. Dnes se od nového motoru používá směs oleje podle návodu pily 1:50. Namíchaná směs má omezenou dobu použití.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.135 (?), 12.3.2015 12:04

Jak hluboká historie? Týden, měsíc, rok? Já jsem ten vyžínač kupoval loni v létě, v návodu záběh 1:25. Je to hluboká historie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.9 (?), 12.3.2015 12:08
Co je to za střep?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.3.2015 12:37

to je právě to, že levné motory jsou zkompletovány na výrobní lince a nejsou dány na "zahořovací" linku jak je to u dražších značek. Takže v návodu je nějaká vyšší koncentrace oleje "prosichr". Pokud jsou výrobní tolerance správně, motor se ani s běžnou směsí nezničí a pokud jej nebude uživatel hnát nad 50% výkonu tak se spolehlivě umaže.

Někteří servisáci dají do motoru decku paliva s poměrem doporučeným výrobcem a nechají s tím motor proběhnout na volnoběh dosucha. Pak zákazníkovi předají stroj s tím, že další provoz je na poměr 50:1 s olejem. který dají jako "bonus pack".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika