Jakou pilu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 140.103 (?) 
5.1.2015 15:19

Jani máte pravdu, nepoznal jsem 170 od 171 což u těchto zásadních modelů je neodpustitelné, tak se vám omlouvám. smiley

K poslednímu odstavci, nepochopili jsme se, myslel jsem tím pouze to, že Husqvarna při návrhu těchto nových pil HQ543XP a HQ439 využila konstrukce těchto značek, protože jsou osvědčené, nevibrují a co je hlavní, mají minimální váhu.

švédská konstrukce HQ242XP  = japonská konstrukce HQ543XP

švédská 339XP = japonská 439

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.158 (?), 5.1.2015 12:51

Dobrý den, teď máme doma Husqvarnu 55, Husqvarnu 350, Stihl 036 a Stihl MS211. Z toho jsou obě Stihlky moje, ale zkušenosti mám se všemi. Jak už zde bylo psáno ta MS211 není čína, ale USA. Musím také přinat, že od té doby co jí vlastním prakticky jinou nepoužívám, (hlavně tedy ono zmiňované palivové dřevo do kotle) jen když vyvalím něco opravdu velkého tak si radši vezmu 036 abych jí zbytečně nepřetěžoval. Nebudu se dlouze rozepisovat, o MS211 už zde na foru je napsáno dost a dost. Každopádně na Vámi zmiňované práce jí s klidným svědomím a vědomím mohu doporučit a budete spokojen.

Pany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 135.252 (?), 5.1.2015 14:28

Myslim, že když si vyberete "farmařskou" třídu, tak pro Vaše účely bude dostatečně univerzální. Je asi vcelku jedno, jakou z populárních značek (Husquarna, Stihl, Dolmar, Solo...) si vyberete, spíš bych vzal v úvahu, kromě ceny, i zda je blízko Vašeho bydliště autorizovaný servis vybrané značky. Může se hodit. Sám mám Dolmar PS-5105, a na vše kolem domu mi zatím stačila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 5.1.2015 18:48

Pán 103,mne nejde o to či rozoznáte jeden stroj od druhého.Mne sa jedná o to že si len tak niečo niekde prečítate a okamžite to predkladáte ako jedinu a neodškriepiteľnú pravdu.Spokojne vyhlásite že 171 - 251 sú robené v číne len na základe toho že nieviete rozoznať stroj od stroja.Keby sa mi chcelo tak by som našiel aj zdroj tohoto vášho múdra.

   Na Vaše preferované japonce - pane chcete mi nahovoriť že ja pôjdem do trbars Obi Kúpim "japonskú" Hitachi.Potom pokiaľ budem potrebovať silentblok  - vojdem do ktorejkoľvek zo 154 alebo koľkych predajní Husqvarny a odídem z novým. No  - za posledný mesiac čo som tam nebol sa museli v čechách udiať veľké zmeny. Lebo keď som tam bol naposledy tak by toho človeka okamžite vypoklonkovali /v tom lepšom prípade/ a možno snáď v jednej by mu dobrý známi sľúbil že sa na to pozrie a možno do týždňa to zoženie.

   Ja netvrdím že tie stroje sú všetky špatné - len predaj stroja je len začiatok - potom nasleduje popredajný servis. Niekde potom musíte kúpiť reťaz, lištu,silentblok... Neviem či je pravé riešenie že možno o týždeň keď zima je teraz.

   Mno a vo vašom prípade ma irituje vaša dokonalá neznalosť technických riešení týchto strojov.Vy netušíte čo a ako je kde spravené.Vyhádzate Len z diskusii a recenzii kde sa vyjadrujú podobný odborníci ako ste vy. Uvedomte si prosím že youtube, recenzie na heureke alebo amazone nie je diskusia odborníkov ale zväčša neskúsených amatérov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.134 (?), 5.1.2015 19:44
Možno by bolo dobré, keby zadávateľ tohto vlákna uviedol cenový strop a aj to či má s pílami aj nejaké väčšie skúsenosti /napr. či vie dobre nabrúsiť reťaz, urobiť základnú údržbu, či pílu chce kúpiť iba na prácu alebo aj na radosť popri práci a pod/ a podľa toho by sa zúžil výber. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 6.1.2015 8:01

Že jsem tak smělý, prozraďte mi konkrétně jakou že to mám neznalost technických řešení a co si pod tím mám představit???

Patrně máte asi na mysli to, že když vynechám cca 15 modelů, které jsem měl pouze možnost vyzkoušet, tak momentálně moje 2 Stihlky, 5 Husqvaren, 2 Hitašky, 3 Sola, 1 Oleomac, 1 Gardenu, 1 Makitu se kterými pár let řežu nemám dostatečně odzkoušené???

Jinak si přečtěte znovu diskuzi, nikde neuvádím které modely se od Stihlu montují v číně, s tím jste začal vy. To, že tam Stihl svoje pily vyrábí jsem doložil linkem.

No a co se týče těch japonců, to je jak mluvit do dubu. Doporučoval jsem pilu 543XP což je Husqvarna a na tu seženete díly kdekoliv ve 154 prodejnách. To, že je to víceméně Hitachi CS38EL x-torq motorem, jsem uváděl proto, protože že jak Husqvarnu 543XP, tak Hitachi mám doma a mám s nimi zkušennosti z praxe narozdíl od vás, ale pokud nebudete líný a trochu si zagooglíte, lze shodné tvary a řešení vidět i z fotek. Takže jediná věc, kde jste na mne mohl házet dlouhý nos je ta, ve které jsem zaměnil 170 s 171 a za to jsem se omluvil.

Pokud vás tak strašně irituje moje dokonalá neznalost těch technických řešení, uveďte jaká to jsou???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.146 (?), 6.1.2015 8:10

v dobre víře chcete někomu pomoct a stejně se to obrati proti vám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.2 (?), 6.1.2015 8:45

To mě taky hlava nebere-o žádných speciálních "technických řešeních" tu zatím nebyla řeč. Ale přesto už víme, že nich víme jen houby, neznáme je a když je známe tak jen z amatérských zdrojů... :-) By mě taky zajímalo o jaké speciality jsem přišel. ABS aby řetěz nedostal smyk nebo posilovač otvírání špuntů nádrží?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 6.1.2015 9:32

Takže nikde nepíšete*-

Stará řada MS 180,210, 230, 251 je zmíněna záměrně, protože to byl Stihl ještě Stihl a ne ošizená čína s nápisem Stihl. Jelikož už se neprodávají, proto ani jedna z nich nebyla vybrána a doporučena ke koupi.

ako mám chápať toto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 171.173 (?), 6.1.2015 9:55

Len tak od pása -

pokiaľ sa pozriete na obrázok z čínskej fabriky - ke tam stroj kde na výfuku má napísané KAT.  Pokiaľ by ste trochu ovládal techniku týchto strojov prišli by ste na to že -

- tento stroj má katalyzátor

- 2mix stroje katalyzátor nemajú  / lebo ho nepotrebujú/

- ten stroj nemôže byť 2-mix

- MS 171 je 2Mix - čiže to byť nemôže

 Čiže  - keby ste sa v tejto technike vyznal, tak by ste netresol takú blbosť hneď na začiatku a následne by ste z tohto nezmyslu nevyviedol vaše ďalekosiahle choré vývody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika