Husqvarna 555, 562 XP



forester - (14) - 16.116 (?)
8.10.2011 9:27
Jediný kdo s tým dočasu vybabral je Dolmar, vyvinul konštrukciu RED POWER kde je efekt úniku zmesi do výfuku potlačený optimalizáciou prúdenia zmesi a karburátorom.Tiež je k tomu pekná animácia na domovskej stránke.Podstata pre uživateľa je v tom že nenarástla hmotnosť píly.Tento systém je však dokonalý až po použití katalizátora pri ktorom je nejasná životnosť.Hlavne je choré riešiť ekológiu u motorov z obsahom do 50 ccm a pritom sa prevážať v lietadlách spaľujúcich milióny ton leteckého benzínu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 6.10.2011 23:36

160.168 ty tvrdší omezováky než zub jsou právě z důvodu prasknutí, když se kousne tvrdý zub, praskne = může rupnout řetěz, kdežto když je měkčí a štrejchne se ve dřevě o šrapnel z druhé světové, případně o kámen, zub se ohne, ale řetěz se nerozlítne.

Jak jsem psal, přetrhlý řetěz je tak ojedinělý jev, zvláště u oregonu, že je to jako vyhrát ve sportce a nesetkal jsem se s tím já, ani servisák. Pokud se jedná o to spadnutí, pak je jasná příčina, musí se pro tento problém vyskytnout dva předpoklady, volný řetěz a řezající dobytek i tak bych ale sázel s 50% jistotou, že čerpadlo vydrží.

Pokud se jedná o ten očouzený píst, je to z důvodu předvýplachu a vracejících se spalin z rezonanční komůrky, díky které je tak malá spotřeba u těchto nových pil, čím větší ot. tím menší očouzení, ale větší spotřeba a naopak, to bych ale musel napsat Radkovi funkci motoru, aby neměl vánoce z něčeho nového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 7.10.2011 10:33

Čerpal jsem info z bakalářské práce o dvoutaktních motorech (str. 33) kde je vše pěkně popsáno.

Ten dovětek jsem pravda nemusel dodávat, nechal jsem se unést.

Pokud se jedná o to řezání, říkal jsem, že rád přijedu, jen že těď nemůžu, není čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 7.10.2011 14:14

ale no tak můžete s námi houpat, ale nepřehupujte, souvislost očouzení, předvýplachu, rezonanční komůrky.... Nikde ve vašem odkazu se nehovoří o motorech s předvýplachem, rezonanční komůrka u pil, hm... si myslím že není, podle mých zkušeností to spíše souvisí s kvalitou použitého paliva, oleje, seřízení a způsobu používání stroje (v tomto pořadí), proč HQ použila dozadu zkosený válec po problémech se záděry předchůdců u výfuku celkem chápu...

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 7.10.2011 20:43

Přečtěte si ještě jednou stranu 33 - 40, pak vynášejte závěry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.0 (?), 7.10.2011 23:29

pro váš klid přečetl jsem znova a stále tam o předvýplachu nic není, asi umíte číst mezi řádky, zatlačení směsi zpět odrazem tlakových vln jde proti konstrukci předvýplachu, která je založena na nasátí čistého vzduchu do kanálů, takže při přepouštění se do spalovacího prostoru nejprve dostane čistý vzduch který vytlačí spaliny a částečně unikne do výfuku a až za ním proudí směs (v ideálním případě po uzavření výfukového otvoru). Doplňte si znalosti - najděte si na youtube 2mix stihl (aha vy máte kopřivku z týhle značky tak teda zkuste Strato Animation 460 XTORQ)

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 8.10.2011 6:21

Mě by zajímalo jaký rozdíl je mezi systémy x-torq od hg 2mix od stihlu a strato-charged od zenoah a kdo to teda vlastně vymyslel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.0 (?), 8.10.2011 7:49

rozdíl není žádný, jde o stejnou věc pod jiným názvem, technologie (princip) je známa již delší dobu a proto ji může bez omezení nasadit kdokoli (třeba na rozdíl od 4mixu který má STIHL patentován), její použití nebylo do příchodu "ekologie" potřeba (důvody jsou jasné - složitější a těžší a dražší motor, karburátor). Dnes je hlavní snahou splnit emisní limity, ostatní parametry motoru jsou až v druhém plánu (a pokud vyjdou dobře tak tím lépe), proto je důležitá kvalita paliva a oleje, motory pracují na hranici svých možností a každé "vybočení" má velký vliv.

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
forester - (14) - 16.116 (?), 8.10.2011 9:27
Jediný kdo s tým dočasu vybabral je Dolmar, vyvinul konštrukciu RED POWER kde je efekt úniku zmesi do výfuku potlačený optimalizáciou prúdenia zmesi a karburátorom.Tiež je k tomu pekná animácia na domovskej stránke.Podstata pre uživateľa je v tom že nenarástla hmotnosť píly.Tento systém je však dokonalý až po použití katalizátora pri ktorom je nejasná životnosť.Hlavne je choré riešiť ekológiu u motorov z obsahom do 50 ccm a pritom sa prevážať v lietadlách spaľujúcich milióny ton leteckého benzínu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 241.80 (?), 8.10.2011 19:59

Mal som v rukách 560xp a pozrel som si ju aj bližšie a má ku nej asi toľko:

1.Je to krásny stroj z jednou geniálnou myšlienkou - valec nakloneny do zadu.

2.Dizajn - super,ľubivý - a aj taký stroj ako motorová píla móže byť krásny

3.Ak pominiem aj také maličkosti ako prípadné problémy z vzduchovými kanálikmi ktoré nie sú súčasťou bloku alebo valca tak potom otočená spojka je prežitok a nechápem prečo sa ho Hq stále tak kostnato drží.

4.Umiestnenie olejového čerpadla je holý nezmysel.Reči o tom že reťaze sa netrhajú - je to pravda ale nie v našich zemepisných šírkach.Denne nitujem min.jednu.A neako veľmi často je ich viac.Neviem čo bude to čerpadlo stáť, ale ako poznám Hq tak to nebude lacné.

5.Ak sa pozriem späť na posledné super modely Hq, tak moje odporučenie pre potencionálneho zákazníka - počkať a používať vaše staršie stroje ešte aspoň dva roky alebo kúpiť staršie modely 359-365 - sú osvedčené a majú vychytané muchy.

6.Tento stroj je určený presne pre človeka ktorý je ochotný kupovať pílu každý 1,5roka.Neviem ako v nemecku ale tu sa kupujú píly na priemerne 3-4 roky.A mám vážne obavy či tento stroj tie 3-4 roky vydrží.

Podľa mňa sa dožijeme do dvoch rokov uplnej novinky H561Xp ktorá bude mať vychytané všetky muchy ktoré mala bezchybná H560Xp

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Drvoštěp - (33) - 156.239 (?), 9.10.2011 1:00

To Jani02:

K bodu 4 - chce to nepoužívat čínské řetězy, případně větve na stromu neodsekávat, ale řezat a uvidíte, že praskání ustane.

Pokud vám praská každý den jeden řetěz, stálo by za úvahu popřemýšlet, jestli není chyba někde jinde než v řetězu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika