Husqvarna 395 XP - plagiát



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 54.33 (?) 
11.4.2008 12:55

Stejná řetězka, stejnej řetěz, stejná lišta.To znamená buď vše v 325" nebo 3"8.Ale moje rada :pošlete tu pilu do světa...(prodat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 12.90 (?), 7.6.2008 21:57

Zdarec všem. Tak jsem si koupil na bazaru tuhle krasavici za 3.000,- abych se ji podíval pod svíčku. Nechtěl jsem věřit, že je tak špatná jak je tu někde psáno. Nápis Husqvarna byl na liště jen jako samolepka, při prvním řezání hned opadal. Vzal jsem ji hned od začátku pěkně pod krkem a jede jak sviň.. Za ty peníze se mi už zaplatila. Seřezala za dva dny cca 15 kubíků hranolů ze staré roubenky (pouze hranoly velikosti cca 260x200) a musím ji jen pochválit.   Pokud mi seřeže všechno dříví co tu mam (cca 40 kubíků), tak ji pochválím.   Nenechal jsem ji moc odpočívat, holka se vůbec nepřehřívá. Ze začátku potřebovala pouze zeštelovat trysky. Olej vůbec neteče a to ji plním fritákem, oproti pravé Husqvarně žere dvakrát míň, motor běží skvěle, pouze nevyváženej, takže pila trochu poposkakuje.  Do benzínu to chce opravdu dát kvalitní olej (žádné M2T) a míchám 1:50. Pila je lehoučká, startuje ihned. Otázka co vydrží čínská ložiska a eletrika. Pouze řetěž se vytahuje jak kšandy, ale viděl bych to ve špatném uchycení krytu. Jinak má ode mně velkou pochvalu. Vlastním ještě dvě Husky a ty jsem si nechtěl na trámy plné omítky a hřebíků ničit. Tahle čína to jistě zvládne hravě. Takže všem co ji někdě můžete sehnat za pár tisíc, ji doporučuji. Hold chce jí hned ukázat pořádnou práci.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.99 (?), 8.6.2008 12:12

ja blbec, dal som 24.000 za HQ 372XP (a nie som s nou spokojny, co budem klamat) a za 3000 som mohol mat podstatne lepsiu pilu...

- kaslat na samolepku, ved ta na rezanie vplyv nema, hlavne, ze je lista kvalitna, kvalitne koliesko, ktore vydrzi tak narocnu pracu (musim zmenit predajcu, lebo ta Oregon lista co pouzivam je totalny smejd)

- zaplatila sa po 15 kubikoch, ta moja sa zaplati neskor, velmi zla kupa, som blbec... no tvrdit, ze pisal za 3000 sa po 15 kubikoch zaplatila je odvatne, to vychadza 200sk za kubik dreva, v CR mate neskutocne drahych pilcikov...

- vobec sa neprehrieva, tak to ma uz dorazilo, moja HQ skutocne vrie, do lesa nosim surove vajicka a na vrchnom plaste si robim omeletu, v zime zohrejem caj, hreje sa ako svina...

- nizka spotreba, tie svine vyvojari z HQ su flakaci, odflakli moju pilu tak, ze ma 2x vyssiu spotrebu ako cinske vyrobky, idem im pisat mail, ze sa citim podvedeny

- motor bezi skvelo, len nevyvazene (aj po nastaveni), poposkakuje... navadi, ved hlavne ze to este vrci

- je lahucka, to ja blbec pouzivat pilu s viac ako 6kg, denne zerem spenat, aby som bol ako pepek namornik... k oleju sa nevyjadrujem, do HQ262XP som daval len M2T a drzala neskutocne, no novej uz davam predpisany olej

- staruje ihned, zase sa citim podvedeny, lebo ja musim parkrat potiahnut lankom, aby ta moja mrcha leniva naskocila, hlavne ked tyzden postoji, dalsi mail vyvojarom, ze mi pokaslali startovanie

- ja hlupak, ja som svoju zabehaval, nezatazoval na zaciatku velmi, len aby bolo vsetko v poriadku a ta svina sa mi odvdacila tak, ze je horsia ako cisnka pila :(

som podvedeny a sklamany zakaznik HQ

Pane pri vsetkej ucte k tomu co ste napisali som si neodpustil zareagovat ironicky... viac sa k tomu vyjadrovat nebudem, ale drzal som sa za hlavu, ked som cital co ste pisali... ked rezete stare tramy, tak nestacilo na vasich HQ vymenit len retaz a rezat s nimi? a ak by boli skutocne tak velmi od omietky a klincov, tak po par dotykoch s omietkov a klincami je retaz KO, ibaze by ste k tej hviezde dostali extremne kvalitnu retaz, hadam nebudete tvrdit, ze ta pila reze dobre aj po 5min rezania styku s omietkou a klincami... a odporucate to aj inym? ja by som skor odporucil kupit Dolmar, priplatit 7000 a mat doma skutocnu pilu, nie lacny brak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.90 (?), 8.6.2008 21:14

To že jste dal za pilu takové prachy je Vaše věc, pokud s ní nechodíte do práce, je pro Vás úpně zbytečná. Já jsem jen chtěl vyvrátit některé fámy, že pila je úplnej šmejd. Za 7 000,- tisíc bych ji nekoupil, a tři tisíce je vcelku zadarmo a práci nadělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.188 (?), 8.6.2008 21:54

Já tuto pilu sice nemám, ale s názorem pána nahoře vcelku souhlasím. Kupovat zbytečně drahé zařízení na občasné práce, na které vyhoví laciné, i když méně kvalitní, je jako "chodit s kanónem na vrabce".

Nářadí používám k práci, ne k tomu, abych se jeho značkou chlubil v hospodě a uměle si tak zvyšoval sebevědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.99 (?), 8.6.2008 22:13

pani, ja sa pilou zivym, to je za prve a za druhe ked nieco pouzivam hobby, tak hadam nie plagiat made in china, ale kupim si hobby znacku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.99 (?), 8.6.2008 22:31

a tiez by som sa bal s takou pilou rezat, ale ked vam vyhovuje, tak ok... mozte si tieto pily kupit aj viaceri... ved hobby pily sa predavaju od 8000 ci od kolko a aj ta najlacnejsia HQ Stihl ci asi najlepsia volba Dolmar su lepsie ako toto... tiez by bolo zaujimave porovnat skutocne vykony pil, o bezpecnosti by som nerad hovoril... sam nepouzivam absolutne ziadne ochranne pomocky, ale ani nehazardujem s takymi zbranami ako je plagiat... a ceresnicka na torte bola, ked piste, ze nie je taka zla ako x prispevkov pred vami a ze ju ODPORUCATE kupit aj ostatnym... ja zase odporucam kupit osvedcene znacky hobby, sam mam doma HQ 40, kupovanu v CR pred 12 rokmi alebo tak nejako, prve roky s nou bolo rezane vsetko, aj stromy na porez hranolov na stavbu, dosiek a podobne, velke priemery... nebolo v tej dobe dostat silnejsie pily, u nas sa to kupovalo len v Tuzexe a ta pila drzi dodnes, vydrzala aj skutocne tazke veci, je hobby ale je znackova...

bud tie tramy co ste rezali neboli az tak velmi od omietky ako ste pisali, alebo ste chceli len chvalit len svoj nakup, lebo ked mate doma uz dve pily, tak stacilo vymenit retaz a rezat so starou retazou... ale my slovaci sme blby narod, koho poznam to robi tak, ze ked reze nieco riskantne (klince), tak prehodi tam retaz, ktora uz nie je dobra na tazbu, resp. ma jednu retaz doma, ktoru pouziva len na taku pracu, ale vy cesi si musite kupovat plagiat hq a este ho aj odporucat... no hold, sme blbci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.99 (?), 8.6.2008 22:33

a do krcmy nechodim ked sme uz pri tom a skutocne sa nie je cim chvalit, kedze motorova pila je v kazdom dome...

a poprosim vas, vysvetlite mi jednu vec, ked ste pisali, ze stala 3000 a ze sa vam uz zaplatila, tak ako uvazujete? ja uvazujem tak, ze ked mam 2 pily doma, tak kupim hoci aj novu retaz za 500 a znicim ju na tej vakovke a klincoch a po pouziti vyhodim a stale ma to rezanie dreva stalo len 500 a nie 3000 a viem, ze mam istotu, ze mam osvedcenu znacku doma... s tym, ze sa tie tramy prasia a pod na mna nechodte, lebo aj drevo na sklade je castokrat zablatene, aj s kamienkami a prach sa do pily nasava rovnako... teda suma sumarom blby slovak by take rezanie riesil pouzitim starej retaze resp. kupenim novej a nech pocitam ako pocitam tak stale som usetril 2500 ... KAZDY kto tu pise s poziadavkou na kupu pily, ci uz potrebuje hobby, farmar alebo profi, tak ma poziadavku na dlhu zivotnost pily, nech nareze len 20 metrov rocne, ale chce kludne spavat a tu pilu pouzit aj o 10 rokov, lebo je stale dobra a kvalitna... ale vy odporucate hq395xp s motorom s obsahom cca 50ccm :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.99 (?), 8.6.2008 22:58

a aj ked nie som zastancom kupovania starsich pouzitych pil, tak som si ISTY, ze v cene okolo 5000 by ste kupili pilu HQ, Stihl alebo Dolmar a vydrzala by vam dlhsie ako plagiat a bezpecnost pri praci by bola vyssia... ale ked ste spokojny s plagiatom, tak je vsetko v najlepsom poriadku, boli to vase peniaze a nie je nic lepsie ako spokojny zakaznik a spokojni romovia na parkoviskach hypermaketov, tak velmi spokojny zakaznik, ze dokonca odporuci vyrobok kupit dalsim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.188 (?), 9.6.2008 0:03

Čtenář tohoto fóra jistě není nesvéprávný idiot, proto si názor udělá z příspěvků sám.

Howgh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika