Husqvarna 240e nový model



host - 120.31 (?)
14.12.2012 23:50

Normální to rozhodně není oleje by mělo vždy když dojde benzín trochu zbýt. Je to proto aby se neřezalo na sucho.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 222.161 (?), 1.4.2009 15:05

Ešte napíšte že x-torq vynasla Husqvarna a sme kompletný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.4.2009 15:26

Vážený jmenovče, můžete sem, veřejně napsat, jak je u X-TORQ konstrukčně vyřešeno zvýšení komprese pomocí "proplachování" vzduchem? Celkem mi uniká konstrukční provedení toho řešení. Vysvětlit, co je pak u STIHLu předvýplach čerstvým vzduchem a k čemu slouží, pokud tedy to "revoluční" řešení HQ není tím samým? Jaký vztah má ochuzení směsi na zvýšení komprese? Proč má motor X-TORQ tak obrovská ramena kliky?

Pro 50.4 - stále jsem se nedočkal těch modelů STIHL u kterých jsou takové potíže s plastovým zachycovačem řetězu? Na HQ nenadávám, pouze konstatuji skutečnost, kterou vidím u donesených pil a struktura zákazníků, věřte, je různorodá! Poslední dobou jsou to právě motory X-TORQ, které mají potíže s chodem. Beznářaďový systém napínání řetězu je na našem trhu více jak 10 let a opravoval jsem pouze dvakrát, jinak bez problému! Že někteří (tři lidé), zapomenou převod odšroubovat a otočit lištu, je problém jejich a ne systému! Ve fabrice ve mětě Husqvarna jsem byl a vím že HQ má ve Švédsku ještě jednu továrnu, sami na svém webu však přiznávají výrobu v Chang Zhou v Číně a to jak vyžínače, tak pily.. Také mají uvedeny tři výroby v ČR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.4 (?), 1.4.2009 17:38

Pane Radku, rád bych kdyby jste uvedl odkaz na stránky kde píšou, že mají výrobu v Chang Zhou. Sám jsem prolezl stránky HQ snad několika zemí a nenašel jsem nic.

Co se týče plastového zachytávače řetězu je to napříč spektrem hobby a farm pil. A beznářaďový napínač - napsal jsem, že semi nelíbí ani jeden ani druhý, ale že díky přehazování kolečka u Stihlu mi tento systém z uživatelského hlediska přijde ještě horší. Bohužel do některých lidí můžete hučet horem dolem, předvádět při prodeji jak to mají otáčet atd. stejně to nedělají. Že mají brousit řetěz, a přinesou místo řetězu "kulatinu"! Nedávno jsem v lese našel u pařezu piliny - cukr krystal je oproti tomu hrubost sama, to byla spíš mouka- tak jsem si tak pomyslel, že ten řetěz bych do ruky radši ani nechtěl dostat. Bohužel stalo se. Zuby byly tak kulaté, že místo břitu tam byla hlazenka! Musel jsem to postupně ubírat na třikrát, aby se mi podařilo opět vytvořit břit! LIDI NEBLBNĚTE A OSTŘETE!!

P.S. otáčejte pravidelně lištu, mažte roltop a pilu čistěte, odvěčí se vám tím, že se u toho tolik nenadřete, protože ostrá pila jde do řezu sama a nemusíte na ní ležet!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.4.2009 18:08

50.4- budu vám raději říkat pane P. - Je to web Husqvarna Global Purchasing, je tam mapa světa, body a po rozkliknutí se zobrazí stát, města s fabrikou a výrobky. V Číně jsou to tři závody, v Japonsku jeden (Zenoah).

K plastovému zachycovači, u převážné většiny strojů kategorií, které jste popsal je součástí krytu řetězky a zničit ho může jedině řezání (dlouhodobé) s výrazně volným, či padajícím řetězem, což se u HQ a hliníkových zachycovačů stává také naprosto běžně, s tím rozdílem, že u profi řady tyto praskají a zejména při odvětvování! Napínač, řešení je jednoduché, prostě tam ten šroubek zákazníkovi nedám!  Jinak jak jste to popsal nyní, to už je jiná a je to jen o vašem subjektivním pocitu, to už se dá brát. Já zase naopak obdivuji jednoduchost řešení. To samé je u bočního napínače, je v těle pily, ne v krytu, ani tak hloupě jako u farm HQ, že čep tvoří zároveň šroub, kde také rád praská. Ale vše to je jen o pocitu, někomu to vyhovuje tak, jinému opačně. Při TP pil si hned všimnete co a u které značky z bezpečnostních prvků odchází!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.237 (?), 8.12.2012 21:34

Dobrý den,

mám HQ 240e a nejsem si jistý, zda-li je normální spotřeba oleje. měl jsem to i v servise HQ a tam mi řeklo, že je vše OK. Žere to s ostrým řetězem cca 2 až 2,5 nádržky oleje na jednu nádrž benálu! V obchodě mi tvrdí, že by to mělo být 1:1 a kolegové pilaži zase tvrdí, že jim to žere 1,5 nádrže oleje na 2 nádrže benálu. 240e má olejovou automatiku, ale i tak se mě ta spotřeba zdá docela veliká.

Díky za případné poznámky.

Michal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.82 (?), 14.12.2012 14:24

mám 235e a bohužel je to normální

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 120.31 (?), 14.12.2012 23:50

Normální to rozhodně není oleje by mělo vždy když dojde benzín trochu zbýt. Je to proto aby se neřezalo na sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.238 (?), 2.1.2013 19:54

No, tak to bych byl rád, kdyby to tak bylo. Bohužel není, mazání je prý OK, tvrdí autorizovaný servis. Kolega s 235kou je na tom podobně. :-( Stalo se mi už několikrát, že jsem řezal "nasucho" i když jsem doplnil obě nádržky stejně. Musím to často kontrolovat a furt na to myslet. Zakončím to rýmem. Celkem zklamání, pokud je to normální.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.238 (?), 22.3.2013 18:47

Tak došlo k výměně olej. čerpadla... tož jsem v sezóně zvědav. Zatím jsem ji moc netestoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.238 (?), 11.5.2013 21:56

Tak to asi bylo tím čerpadlem, spotřeba se ustálila cca na deklarovaných 1:1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika