Hobby pila spolehlivost



host - 166.86 (?)
23.11.2008 21:01

sk mozem, doporucim sthil ms 180.je to sice hoby pila,1.5kw, no ak ju nepretazite a date jej prestavky na oddych, podla mna staci.stoji na slovensku 6000sk.ja s nou bezne (raz za rok) spilim 30m kubickych.mam ju 10 rokov a okrem pasu som nemenil nic.fachci ako nova.sice pili pomalsie ale na moju potrebu staci.isto budu iny oponovat ze ju pretazujem, mozno.je to vec nazoru.je to navas.len by som saq vyvaroval Homelite.ani zadarmo ju neberte

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 23.11.2008 20:15

Právě spotřeba dřeva a nutnost jeho uskladnění v suchu na celou zimu mě motivovala k tomu, abych něco udělal se spotřebou dřeva přes celý rok, přitom aby bylo teplo, které požaduje zejména zbytek rodiny. Podařilo se mi to snížit na cca 12 m, dle zimy. Toto množství vejde volně naházené do dřívější uhelny/kotelny, kde je v suchu a teple. Tím se ještě dosuší. Další úpravy jsou vedlejší, neboť zde řešíme zásobu dřeva na zimu. Proto odpovídám, jak to řeším. Samozřejmě každý dům má jinou velikost, tepelné ztráty, lokalita je chladnější/teplejší, typ kotle, topení, regulace, obsluha kotle - vše se nějakým dílem projeví na celkové spotřebě. Je to svým způsobem zajímavé, ale před 20 lety jsem začínal a postupně se to nějak měnilo a vylepšovalo, pak došlo ke změně kotle a teprve v poslední době jsem spokojen. Není to tedy jen o dřevu. Ale to časem zjistíte, nebo budete prostě akceptovat spotřebu, kterou budete mít za rok a přizpůsobíte se. Mě nevadilo to, že spálíme o nějaký metr víc, ale chtěl jsem topit jen suchým dřevem a víc do uhelny nevešlo. Dál jsem chtěl v rámci možností dosáhnout max. možného komfortu, ale u litinového kotle. Prodloužit úseky mezi přiložením a zjednodušit obsluhu. Dost lidí to pochválilo, ale ještě větší počet konstatoval, že by se na to mohli..., aby se s tím tak hráli, že jim to stačí. Potom ale nemohou nevěřícně kroutit hlavou, kolik potřebujeme dřeva na rok. Možná je to zdánlivě nepodstatné, ale přímo to souvisí s tím, na co se ptáte - kam dát tu zásobu dřeva? Čím méně dřeva potřebujete, tím méně ho musíte dělat a taky stačí menší prostor na jeho uskladnění. Takže kolik protopíte, to budete vědět první Vy. Potom nastane stav, že budete řešit to, jestli je nutné něco změnit, nebo stav bude vyhovovat.  

Jak jsem slíbil, uvedu několik motorových pil, které bych považoval za vhodné. Nejprve obecně - víte, že jsou 3 kategorie - třídy profi(spec. pily), farm, hobby. Profi bych vyloučil, neboť je to finančně nejnáročnější, i když nejlepší třída, poloprofi je cenově dostupnější a ještě velmi výkonná řada pil, hobby je nejlevnější kategorie pil se slušným výkonem. Pokud tedy vyloučíte krajní kategorie a zvolíte střed - poloprofi, neboli farm, tak máte tyto možnosti: Stihl - MS270/280i, Husqvarna - H340-350, případně modely nové řady, stejně Jonsered, Solo např. 643IP , Dolmar PS420C,460,500. Jsou ještě jiné velmi solidní značky, ale už je to stejně slohovka. Nevím tu cenu, kterou jste ochoten investovat, proto jsem zatím udělal jen orientační výběr. Ještě jsou v prodeji velmi kvalitní Dolmar 109,111, Hq 55. I když starší, přesto velmi kvalitní a spolehlivé. Pokud by to cenou bylo mimo Váš rozpočet, i když se Vám to za rok vrátí s rezervou proti plynu a elektřině, tak bych např. v hobby volil PS350C, nebo Stihl 211.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.26 (?), 23.11.2008 20:48
Ty doporucene pily jsou bohuzel nad me financni moznosti. Bydlim v Krkonosich ve starem cihlovem domku a zatim topim v kamnech. S dnesnima cenama a odpovidajicimi platy jeste dlouho budu. :o) Kulnu mam 20m ctverecnych tak by se to tam mohlo vejit a dalsi fura na zahradku. Nejblizsi servis je Husqvarna, pak uz jsou to desitky kilometru. Co rikate na H 340e. Do deseti tisic bych za pilu asi mohl dat. Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.86 (?), 23.11.2008 21:01

sk mozem, doporucim sthil ms 180.je to sice hoby pila,1.5kw, no ak ju nepretazite a date jej prestavky na oddych, podla mna staci.stoji na slovensku 6000sk.ja s nou bezne (raz za rok) spilim 30m kubickych.mam ju 10 rokov a okrem pasu som nemenil nic.fachci ako nova.sice pili pomalsie ale na moju potrebu staci.isto budu iny oponovat ze ju pretazujem, mozno.je to vec nazoru.je to navas.len by som saq vyvaroval Homelite.ani zadarmo ju neberte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.11.2008 21:02

A jak daleko je Studenec, Svoboda nad Úpou? MS 270 nyní stojí 11.400,- Kč a to takový rozdíl zase není !

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.11.2008 20:58

Jiří, zas taková slohovka to není. Vzhledem k počtu řezů bych se držel farm kategorie a radši vyšší třída. On takový suchý dub je mrcha. U Dolmara se mi líbí možnost verze řetězu 0,325" a 3/8", což u STIHLu např 270/280 jde jen u 280-ky. Trošku jsem porovnával D. PS500 a S. MS 270, zdá se mi, že koukám na stejnou pilu, jen zrcadlově otočený karter, výhoda u D. je opravdu velká plocha filtru vzduchu a systém předčištění. Zajištění filtru u D. je sice drátem, ale tak jak je provedeno, myslím, že ani do budoucna problém nehrozí. Po servisních zkušenostech moc nekoukám po stejné řadě HQ 340-350, neboť ta je vysloveně nepovedená. SOLO nová řada je vlastně identická s D. pro počáteční spolupráci značek na konstrukci. To co se začíná na trhu objevovat z Japonských značek, by mohlo být dobré, jen u některých dovozců mi vadí to koketování s Čínou. V nabízené řadě se objeví Číňan a je vydáván za značku!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.26 (?), 23.11.2008 21:14
Pane Radku. I kdyz byla vase zprava urcena panu J.S., dekuji za radu, ze Husu ne. Ta 270 se da koupit za pekne penize, ale co se tyka servisu tak bych si uz mohl koupit i Dolmar nebo Komatsu. Tak kterou??? Radek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 23.11.2008 21:22

Už se to rozjelo, což tak muselo dopadnout. Ale myslím si, že dobře rozjelo. Ta MS180 řeže velmi dobře a je lehká, přece jen mi trochu vadí její velikost hobby a výkon - představa, že mám před sebou 40cm strom, je na tuto pilku již dost. Potom - vzhledem k ceně, se mi jeví nejlépe Dolmar PS 420C. Zkuste se na něj podívat, ta cena je bohužel limitem pro jiné kvalitní pily. Výkonově bych 340e doporučil, ale chcete i dlouhodobou spolehlivost, to je u této řady problém. Nechci Vám to vymlouvat, ale tuto řadu bych na Vašem místě z výběru vyřadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lesakovi - (3) - 102.197 (?), 23.11.2008 21:19

Před pár lety jsem řešil stejnou otázku - v jaké třídě pořídit motorovou pilu. Podlehl jsem lákavé nabídce supermaketu a koupil jsem pilu za 3 500,-Kč (název není nutné uvádět-kvalita je podobná). Pro upřesnění -nařežu ročně cca. 10 - 12 m³ dřeva do krbu a tak jsem byl přesvědčen, že není třeba utrácet za kvalitnější pilu. Po 1.5 roce práce s touto pilou jsem zjistil, že pila hůře startuje, má slabý motor na řezání větších kusů dřeva a značně kouří (poměr oleje a benzínu jsem ředil v doporučeném poměru).  Po pár návratech z lesa, kdy už jsem nenastartoval jsem změnil názor - levné pily jsou pro sadaře a na chalupu pro příležitostné řezání. Na radu kamaráda jsem koupil Dolmar PS 420 C a mám po starostech - luxusní práce, ještě někoho kdo by to dřevo za mě narubal.

Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lesakovi - (3) - 102.197 (?), 23.11.2008 21:26

Jo Dolmarku PS 420 C jsem viděl na internetu do 8 000,- Kč. Chce to využít vyhledávač nejlepších cen. Pila je opravdu kvalitně zpracovaná s výkonem 2,1 kW. Farmářka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.11.2008 21:32

No myslím, že k posledním dvěma není co dodávat. Dolmar PS 420C je dobrá volba a pokud máte opravdu SERVIS po ruce, pak není co řešit. Už jsem to tu psal, u nás je prodejce Makity (kousek od vás, jen trochu níž) a servisovat Dolmara, či jinou techniku s motorem nechce, neboť to neumí. Elektro ano.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika