Dolmar PS 420 SC x Stihl MS 211 x Husqvarna 440



host - 30.2 (?)
18.5.2015 20:26

Protože si nechci zbytečně zasvinit zahradu používám výhradně bio olej více než 5 let. Nejdéle jsme jej v pile měl rok. A naprosto bez jakýchkoliv problémů. Doporučuji jej vždy dolít vrchovatě aby bylo v nádrži minimum vzduchu (zamezí se oxidaci). Na srážení (vysychání) oleje má největší vliv UV záření-takže nenechat dovnitř nádrže svítit sluníčku :-)) Což se dá docela dobře splnit... Používám Mogul Alfa Bio a zásadně doporučuji vyhýbat se velkým barelům kde vám načepují kolik si řeknete. Nevíte jak je starý, co v něm je za nečistoty a z čeho je smíchaný-kolik tam kdo nalil friťáku.

Málo známým faktem je zatuhnutí způsobené smůlou. Zejména pokud řežete čerstvé smrky plné mízy. Míza je olejem rozpustná ale časem ztvrdne. Pilu je proto nutné velmi pečlivě čistit po každém řazání čerstvého "mokrého " stromu. Pokud jste někdy stahoval z živého smrku kůru tak jistě víte o čem mluvím. Pod kůrou je jak namydlený a ruka po něm klouže...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 13.5.2015 14:40

Všechny oleje pro ztrátové mazání rozhodně nejsou bio. Například Mogul Alfa Profi je minerální olej pro ztrátové mazání. Nevysychá, nerosolovatí a na rozdíl od motorového je ekologičtější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.133 (?), 13.5.2015 19:51
no mate pravdu, retez se mi prave nekolikrat seknul v rezu.nekde sem si precet, ze bych nemel v zajizdeni rezat na plnej knedlik, tak sem to netrapil, ale zase to asi bylo malo, kdyz se mi zastavil retez.listu sem nepacil.taky sem nikdy nerezal, nemam rutinu.k tem olejum.dolmar dela i bio olej.primo je to na ty pixle napsano.koupil sem proste ten obycejny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 13.5.2015 19:53

Dolmar dodává dva druhy olejů na mazání řetězu. Jeden minerální a druhý bio.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 13.5.2015 23:54

já vim, mam ten ne-bio, může tam zůstat?. Nebo ho mam někam vylýt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 14.5.2015 12:03

Chtěl sem se zeptat, jak dlouho tam mužu ten olej nechat, aniž by došlo k poškození čerpadla?, A ještě mam dotaz k liště. Píšou že se má pravidelně otáčet.tzn nápis tedy potom bude vzhuru nohama?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.190 (?), 17.5.2015 19:49

Nikdo mi neporadí?. jak dlouho můžu maximálně v pile nechat ten minerální olej? a kté liště také nic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 17.5.2015 21:51

Tenhle minerální olej v pile můžete nechat. Lištu obracím čas od času, když si vzpomenu při větším čištění pily.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.2 (?), 18.5.2015 20:26

Protože si nechci zbytečně zasvinit zahradu používám výhradně bio olej více než 5 let. Nejdéle jsme jej v pile měl rok. A naprosto bez jakýchkoliv problémů. Doporučuji jej vždy dolít vrchovatě aby bylo v nádrži minimum vzduchu (zamezí se oxidaci). Na srážení (vysychání) oleje má největší vliv UV záření-takže nenechat dovnitř nádrže svítit sluníčku :-)) Což se dá docela dobře splnit... Používám Mogul Alfa Bio a zásadně doporučuji vyhýbat se velkým barelům kde vám načepují kolik si řeknete. Nevíte jak je starý, co v něm je za nečistoty a z čeho je smíchaný-kolik tam kdo nalil friťáku.

Málo známým faktem je zatuhnutí způsobené smůlou. Zejména pokud řežete čerstvé smrky plné mízy. Míza je olejem rozpustná ale časem ztvrdne. Pilu je proto nutné velmi pečlivě čistit po každém řazání čerstvého "mokrého " stromu. Pokud jste někdy stahoval z živého smrku kůru tak jistě víte o čem mluvím. Pod kůrou je jak namydlený a ruka po něm klouže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 17.5.2015 22:09

Minerální neomezeně, bio se doporučuje před delší odstávkou např. přes zimu, vylít, nalít minerální a trochu protočit, aby se dostal i do čerpadla.

Lišta se otáčí. Dokud máte nápisy, tak při každém broušení / výměně řetězu prostě dáte opačně. Já už mám lištu odřenou, tak ji dám pokaždé jak mně napadne. Statistika praví, že v průměru bude pracovat každá strana lišty polovinu času. Lišta vydrží velmi dlouho, ale nezapomeňte mazat ložisko ve špici. Když se lišta trochu ojede, může se na ní udělat ostrá hrana. Takže opatrně, berte si rukavice. Hrany můžete odhrotovat pár lehkými tahy pilníkem. Při broušení / výměně řetězu taky vyčistěte drážku v liště a mazací dírky.

Taky je potřeba pravidelně měnit řetězku. Jedna řetězka by měla vydržet několik řetězů, takže je potřeba je střídat, abyste pak nedával nový řetěz na z poloviny opotřebenou řetězku.

Jinak já nejsem žádný dřevorubec, jen "takové to domácí řezání", takže kdybych napsal něco špatně, klidně mě kdokoliv opravte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.229 (?), 18.5.2015 9:48

Ložisko ve špici (rolltop) - maže se buď nikdy, nebo často. Jak ho jednou máznete tak musíte pořád.

Pravděpodobně pokud rolltop máznete, tak mazivo  časem houstne a vytváří brusnou pastu. Další namazání tomu zabrání, ale pokud včas znova nenamažete tak ložisko odejde. Já používám metodu "nemazat nikdy".

Srazit hrot na liště - tím ho zatím nestrašte, ještě bude pilovat novou lištu.. Sráží se až se objeví otřep (desítky až stovky hodin provozu)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika