Chtěl bych znát názor na pilu H353



Stránky: 1,  2,  3   
host - 230.201 (?) 
30.1.2008 20:38, zobrazeno: 19360x

Chtěl bych znát názor na pilu H353.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.1.2008 21:09

Profesionální pila stejné konstrukce jako H346XP, liší se objemem motoru - vyšším 51,7ccm, ale nižším výkonem - 2,4kW. Je to dáno jinou technikou motoru. Nastavení možnosti průtoku olejového čerpadla, hořčíková skříň motoru - profi konstrukce - 2 díly sešroubované s vloženými ložisky a gufery - těsněním klikovky. Válec je shora přišroubován. Nevýhodou je řešení vnější spojky a pod ní řetězové kolo. Toto nemá vliv na životnost pily, nebo daného dílu, ale je složitější výměna opotřebené řetězky a samotná montáž řezné soupravy. Více tento nedostatek vynikne při častějším použití pily. Pro mě je to modernější náhrada H55, i když tato pila je farm, ale v mnohém je podobná. Ještě doplním technické paramery naměřené zkušebnami pro doplnění informací vibrací, spotřeby a pod. Tato pila je univerzálnější než H346XP, má vyšší kroutící moment a není speciálně určena na efektivní těžbu slabšího dřeva. Při porovnání s Jonseredem 2152, který podle technických parametrů je totožný je zajímavý údaj kroutícího momentu - 2,6Nm u Jonseredu, u H353 3,3Nm, tak nevím, neboť výkon je u obou pil stejný, objem, zdvih, konstrukce válce.....

Bez názvu
Bez názvu
1
1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.201 (?), 30.1.2008 21:41

Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat na rozdíl mezi H353 a Stihl MS 260 co se týče kvality, funkčnosti a spolehlivosti. Roční potřeba tak 40 kubíků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.1.2008 22:21

Jedná se o profi pily objemově podobné, ale motory jsou řešeny jinak. MS 260 má klasický  uzavřený 4 kanál a 2 pístní kroužky na odlehčeném pístu. Asi největší výhodou je mimo motor kompaktní řešení prostoru kolem řetězového kola a jeho otočení pro snadnou montáž - v tom je obecně Stihl klasikou. Dále je to ovládání jednou páčkou všech funkcí kolem obsluhy pily při provozu od startu po vypnutí motoru - opět klasika, kterou má Stihl na svých pilách dlouho, stejně, jako velmi precizně řešené boční napínání řetězu. Protože jsme v profi musím pro odlišení používat konkrétní rozdíly, neboť zde se nedá moc manévrovat s využitím zásadních slabin. Filtraci bych vyzvedl u 353, kde je před filtrem předčištění ventilátorem. Ergonomie je u obou modelů vynikající a u  MS 260 je i vzhled tvrdě podřízen maximální pohodlnosti - např zadní rukojeť s vybráním na nohu. H 353 má přednost v ocelových pružinách, které jsou z dlouhodobého hlediska odolnější a vykazují v této kategorii ještě nižší než standardně velmi nízké hodnoty.U H353 je pohledově lépe skloubena ergonomie s funkčností, ovšem je to věcí osobního pohledu. U MS 260 je kryt motoru dělený s filtrem vzduchu - každý má zvlášť kryt, u 353 je jenom jeden kryt  - výhoda - při čištění filtru vizuelně kontrolujete  žebra válce a můžete je ihned očistit. Obě pily nejsou posledním výkřikem techniky - myslím tím, že se vyrábějí delší dobu, konstrukčně je starší MS260 - dříve 026, ale zatím rozhodně nepatří do starého železa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.249 (?), 31.1.2008 5:24

Připojuji reakci - měl jsem obě výše uvedené pily, každou cca 2 roky a došel jsem k závěru, že kdyby se jejich přednosti spojily a nedokonalosti vyhodily byla by z toho naprosto ideální pila. Tak třeba přednosti HQ353: pružinový AV systém, nižší hlučnost, užší tělo pily. Přednosti STIHL MS260: lepší akcelerace, nižší hmotnost, jednopák. ovládání atd.

Mezi nedokonalosti HQ353 hlavně podle mne patří konstrukce spojky a nešťastně vyřešený boční napínák řetězu. U Stihlu MS260 se mi hlavně nelíbily vysoké vibrace a vyšší hlučnost. Nyní mám jako moji menší pilku Dolmar PS5000H, ale i ta má sem tam nějakou "mouchu" - teď je zrovna na reklamaci, asi netěsné podtl. vedení - asi jsem trefil horší kus, dále se mi u ní povedlo vytrhnout upínací šrouby z karteru - myslím že u HQ i Stihl je toto vyřešeno lépe (měl jsem i 372XPG-2x, teď HQ575) - je to ale asi věc zvyku - každému vyhovuje něco jiného.

PS: ale dnes se mi stejně jeví ve třídě kolem 50ccm ten Dolmar asi jako nejlepší. Zdravím J.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 31.1.2008 7:55

Je to tak, že jsou to jenom stroje a něco se vyskytne. Přesto k těm šteftům co drží lištu na např. PS 5000 - v lese nebo při práci je člověk plný energie a dobře rozcvičen, a tak se často setkávám s velmi zbytečně hodně dotaženým krytem lišty. Perličkou bylo, že jsem měl brousit jednomu p... řetěz a on byl příčinlivý  a chtěl mi povolit kryt a sundat řetěz - měl to tak dotažené, že jak se snažil matky povolit, tak mu seskočil klíč a roztrhl si dlaň ruky. Místo broušení jsem ošetřoval. Je ale jasné, že šroub nasazený z vnitřní strany karteru se nevytrhne, ale když se poškodí závit je třeba rozpůlit pilu. To zbytečné dotahování šroubů platí také pro kryty, kde se vymačkává plast a u svíčky může dojít při povolování k poškození svíčky, někdy závitu válce. Naopak dost majitelů pil přehlíží kontrolu dotažení šroubů výfuku(pouze ve studeném stavu) , případně u plastových skříní šrouby válce. Průběžná kontrola dotažení šroubů je součástí údržby pily a předejde se zbytečným závadám. Šrouby Torx , které mají na hlavě šroubu, která doléhá k materiálu hrany proti povolení dotahujeme na plastu s citem - po znatelném přeskočení pár zajišťovacích hran.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 106.2 (?), 31.1.2008 20:25
A to sa ešte dá natrafiť na dva druhy torx sktutiek - šróbov, ja som nedávno kúpil verziu s hladkou spodnou časťou hlavy. A origoš na píle mám s vejárovou spodnou časťou. Tak som namontoval také aké som dostal.Inak k tým vibráciám píl. Tie hodnoty u oboch značiek sú veľmi dobré. Dnes si to uvedomujem, od rána som pracoval v 1 -1,5kubíkovej cerine s MS-260 a to je radosť robiť, ruky sú v pohode, subjektívne úroveň vibrácii je veľmi dobrá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 31.1.2008 20:40
Ano ovšem různé typy Torxů jsou proto, že např. někde je  to třeba, jinde ne. Exponovaná místa a potřeba vyššího zabezpečení vyžaduje šroub se zajištěním proti povolení, jinde je třeba závit jen na části dříku, neboť po povolení je požadavek, aby šroub zůstal v krytu a nevypadl, další možnost je klasická hlava, toto je např. na výfuku a ještě je možnost úpravy hlavy  s univerzálním  použitím k povolení takového šroubu TORX/plochý šroubovák - kombi klíč na důležitých servisních bodech. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 106.2 (?), 31.1.2008 21:08
Ano je to tak, ako perličku uvediem že sa vyrábajú v jednej nemenovanej fabrike asi 20km vo veľajšom okresnom meste. A napr. kaučukové čižmy made by Husqarna zase 25km opačným smerom za kopcom. Že by globalizácia?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.50 (?), 23.3.2008 21:36
Dobrý den, pane J.S. Potkal jsem Vaše jméno u vícero příspěvků a naznal jsem, že Vaše ochota poradit je značná. Zvažuji koupit HQ buď 350 nebo 353 a už jsem se přikláněl ke 353, nicméně Váš příspěvek "o složitější výměně opotřebené řetězky a samotná montáž řezné soupravy" mě poněkud zviklal. Prosím, jak hodnotíte HQ350 a 353 z pohledu víceméně laika, myslím tím z hlediska běžné "servisní" činnosti. A ještě dotaz, když už otravuji, standardně je dodávaná u 350 lišta 38cm, pokud bych ji chtěl nahradit 45cm (připouští se), je nějaký "problém" z hlediska provozu pily. Vřelé díky za odpověď. JB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika