Jsem zahradkar zacatecnik a mam spousty zvidavych dotazu



Stránky: 1,  2   
Violeta - (23) - 3.114 (?) 
26.6.2015 20:58, zobrazeno: 10900x
Dobry den, Mam spousty otazek, ale nikde jsem nenasla tema pro uplne amatery a kopyta, jako jsem ja. Dovolim si tedy zalozit takove "me" tema a rada bych vas poprosila o rady - pravdepodobne budu doplnovat casem. Jsem mlada, jsem blondyna, holt to neni zadna slava, ale nadseni me stale drzi a tak sazim a doufam:) Tedy k veci: 1). Zalibily se mi kere rybizu, na jare jsem teda koupila dva rozdilne druhy a vysadila. Je tomu asi dva mesice a nyni jsem s hruzou zjistila, ze kere se maji vysazovat 10-15 cm hloubeji, nez byly. Zastrihnuti jsem take jaksi neprovedla. 1a). Mam keriky vyryt a zasadit znovu hloubeji? 1b). Ma se provest zastrihnuti na tri ocka. Mohu jeste ted v lete nebo radeji ne? Nebo po presazeni a pockat na podzim? 2). Potrebuje ostruzina a malina pudu "cistou" nebo mohu nechat misto, kde vyrustaji ze zeme, zatravnene? 3). Kdyz nerozumim rezu ani strihani stromu/keru, kde sezenu nejakeho sikovneho zahradkare, ktery by ty skody odladil? Napr. podat inzerat na vesnickem obchode nebo si radeji zaplatit treba zahradnika?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Violeta - (23) - 3.114 (?), 26.6.2015 21:02
4). Rada bych si vysadila nejaky jehlicnan, asi zakrsly smrcek, ktery bych si na vanoce prizdobila. Mohu ho zasadit ted, kdyz je prodavan v kontejnrtu? A je vhodnejsi dat ho do volne pudy nebo mohu zvolit kvetinac?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 26.6.2015 22:02

Stromek na vánoce a na zahradu, to nejde k sobě. Nejekologičtější je jednorázový stromek z probírek. V lese se vždy musí sázet 4 stromky na jeden, který se dožije dospělosti. Některé padnou okusu, jiné vytloukání paroží a ty poslední zbydou na vánoce.

Takže Picea Glauca... a nechat furt venku. My máme na zimní zdobení venku cypryšek (Chamaecyparis lawsoniana) a už ho zdobím jen do 6 m výšky, na zbývající polovinu nemám "štafle".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Violeta - (23) - 3.114 (?), 27.6.2015 4:35
Omrknu ten Picea Glauca, nechci nic velikeho, tolik mista pred domkem nemam. Pokud sezenu, mohu ho tam zasadit i ted? Je tam polostin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.135 (?), 26.6.2015 21:28

Rybíz nechte jak je, nic strašného se nestalo. Zalévejte, v prvním roce je to důležité. Čistá půda není pro maliny až tak důležitá, ale neměly by tam být odolné plevele, bršlice, pýr a podobná havěť.Nikoho zatím neshánějte, na ty dva rybízy stačte sama a střihat se budou nejdřív za pět let. Smrček třebas Picea glauca Conica je lepší do půdy. V květináči neuhlídáte zálivku. Ale pár roků tam při slušné pěči vydrží. Barva vlasů nemá vliv na pěstování. Já například vlasy skoro nemám a letos sklidím (snad) prvních 7 broskví v mrazové kotlině 550 m.n.m. A pročtěte si fórum, spousta, vlastně všechno už tu bylo řečeno, napsáno a vyhádáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Violeta - (23) - 3.114 (?), 27.6.2015 4:20
Dekuji vam za rady - forum zkousim procitat, ale spousta diskuzi se zvrhava a upina jinym smerem, vyhledavani na strankach je take peklo. Ale ctu si postupne, v ramci casu. Spousta prispevku uz je jny level, ktery me ted moc nezajima :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.135 (?), 27.6.2015 7:45

Všechny diskuse se zvrhávají, to není bug, to je feature. Smrk vysaďte hned, je v kontejneru, tak ať může kořenit. Jak to vlákno a.min pěkně korektně vypucoval! Asi aby se nepřevrhlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.111 (?), 26.6.2015 22:52

K odolnému plevelu v malinách - i tu bršlici tam mám... Sice jsem se ji snažila odstranit, ale zcela to nejde a maliny plodí jak divé. Takže Violeto, pokud tam trochu pýru nebo i té bršice zůstane, není to žádná pohroma. Jen toho nesmí být moc, aby malinám zůstalo dost živin. A dokonce je pro ně lepší, když půda není holá, drží se jim tam vláha a mají pak větší plody.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.135 (?), 27.6.2015 7:52

S tou bršlicí se to má tak, že ono jí nikdy není málo a udělat jí málo z hodně v porostu malin je peklo. A už zvrhávám vlákno. Nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Violeta - (23) - 3.114 (?), 27.6.2015 8:14
Malem, jste proste rebel :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika