Bazalka, petržel a jiné bylinky



host - 43.107 (?)
20.1.2012 8:42

Bylinky by byly na parapeto za oknem doma, ne venku. Nebo myslíte, že by to přežily přez zimu ve skleníku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.107 (?), 20.1.2012 8:41, zobrazeno: 7578x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné vysadit do truhlíků bazalku, petržšl, pažitku a jiné bylinky a později je přesadit do zahrádky, Chtěla bych mít ted čerstvé bylinky, ale nevím, jestli mi přežijou do května doma.Potom bych je ráda měla v zahrádce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.107 (?), 20.1.2012 8:42

Bylinky by byly na parapeto za oknem doma, ne venku. Nebo myslíte, že by to přežily přez zimu ve skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.119 (?), 11.3.2012 7:42
Vůbec se mi nedaří pěstovat petrželku v truhlíku za oknem. Poraďte prosím. Rostlinky pěkně vzejdou a pak jakoby usychaly, přitom je zalévám tak akorát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 65.93 (?), 11.3.2012 8:57

co zemina? jakou dáváte? koupený substrát? to by mohl být problém, petrželka potřebuje hlinitou půdu a doma za oknem jednou za 14 dní lehce přihnojit

taky mi za oknem nešla v tom pseudo-substrátu z BAU... obchodů... a pak jsem si vzal zeminu ze záhonu a bylo po problému :)

a taky ji nesejte jako řeřichu, zvláště v truhlíku musí mít místo

běhěm snad už měsíce budou mít petrželku i v zahradnictvích, většinou tak po pěti či desetikoruně, kupte tam a zasaďte, event. ten trs více rostlinek nějak šikovně rozdělte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6523) - 9.2 (?), 11.3.2012 9:04

Mate recht, taky to tak dělám. Je to pohodlnější a jistější, než to sít doma. Koupený trs rozdělím do větší nádobky s hlinitou půdou a je to ok. Dělám to i se šnitlíkem, když přežije, jde příští rok na záhon na rekreaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.119 (?), 11.3.2012 10:55
Děkuju za radu. Mám kupovanou hlínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 65.93 (?), 11.3.2012 11:29

jen pro upřesnění, nemáte kupovanou HLÍNU, ale substrát, je to absolutně bez jakékoliv jílovité složky a to je špatně snad pro cokoliv...

už jsem ale viděl v jednom zahradnictví i substrát s přidanou jílovitou složkou, myslím z Německa, ten je ok, jen stál bohužel o dost více...

nakopejte si někde venku trochu klasické půdy a promíchejte to

kdyby se prodávala klasická zemina jako jí všichni známe ze zahrádky, tak by ten pytel z obchodu ani nešel odnést laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.119 (?), 11.3.2012 11:36
A co říkáte na fotku, moc není vidět, ale aspoň něco no.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6523) - 9.2 (?), 11.3.2012 12:11

Na fotce je vidět nic. Jestli nemáte jiný zdroj, vyražte do parku na procházku s pytlíkem a lopatkou, najděte kde bydlí krtek a trochu si odneste domů. Je to obvykle drnovka zpracovaná krtkovými drápy, má jemnou strukturu. Smíchjete to v poměru asi 3:1 s rašelinou, koupíte v zahradnictví v malém balení. Do toho můžete zasázet všechno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 112.26 (?), 11.3.2012 14:58

už jen detail, raději bych to namíchal s koupeným kompostem, rašelina je přeci jenom kyselejší a tím kompostem se vyřeší na nějaký čas i hnojení


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika