V 800 m.n.m. - jabloň Bohemia?



host - 110.67 (?) 
8.4.2016 13:19, zobrazeno: 3294x

Dobrý den, nově máme zahradu 800 m.n.m.. Je to pozemek, kam jde jižní slunce, ale svah je nakloněný k severu, dole zahrada končí chalupou, resp. její střechou. Na podzim jsem koupila jabloň Bohemia na nízkém cca 80 cm vysokém kmínku. Mohu ji zde s úspěchem a předpokladem dobré sklizně zasadit? Prosím o radu, jaké ovocné dřeviny by sem byly vhodné. Děkuji. Jabloň Bohemia mohu dát ještě na starou zahradu do 330 m.n.m.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 184.133 (?), 8.4.2016 13:39

Jestli jsou ve Vaší zahradě nebo v okolí dobře rostoucí a plodící ovocné stromy (jabloně a peckoviny) a víte jaké odrůdy to jsou, lze od toho částečně odvodit, jak se tam Bohemii může dařit. Třeba v Janských lázních jsem viděl narostlé třešně i jabloně...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 8.4.2016 16:07

Obdivoval jsem merunky a broskve jak jim krasně rostou na Šumave v Nové Peci mistni říkali že s tim nemaji problém je to tam sice o měsic později než u nás rano je ten opar kolem lipna než vyjde sluníčko na pastvinach maji kravičky travu vysokou že jim nejsou břicha vidět u nas se jim o tom muže jen zdat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.67 (?), 8.4.2016 17:18

Myslela jsem konkrétně tuto zimní odrůdu BOHEMIE... do jakých podmínek byla šlechtěna? Je to, jak jsem četla prošlechtěný Rubín. Jinak okolo nikdo není a podle velmi přestárlých ovocných stromů starých odrůd či pláńat nezjistím nic o té Bohemii. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.4.2016 20:28

Tak, jak psal 184 133. Jestli se v té lokalitě jabloně pěstují, bude se Bohemii dařit. V nárocích na teplo je skromná. Ale konkrétní podmínky mikroklimatu mohou být tak rozdílné, že pouhým popisem se vhodnost polohy určit nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika