ULA



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
19.12.2020 11:08, zobrazeno: 10062x

A je to tady. David dává do oběhu svého prvního mrazuodolného křížence s názvem ULA. Pan David uvádí: Je to kříženec odrůd Harlayne a Re-Umberto, plod střední, oranžový a kulatý, s velmi dobrou chutí. Odolnost v květních orgánech je vysoká, letos byly dvě vlny mrazů a vcelku silné- až do -7 a úroda byla normální. Zrání 25.7. – 30,7. (Mladoboleslavsko). ULA je k mání v Uherském Ostrohu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 31.12.2020 17:19

Nevyzkoušíme tuto vysoce mrazuodolnou meruňku, jak se uvádí v popisu? Právě díky letošní mrazové pohromě na meruňkách je tato vlastnost velmi cenná. Jestli Vás odrazuje poměrně vysoká cena za stromek, tak s tím já nic nenaděkám. Takže poďme hoši, poďme do toho, poďme do toho.a poďme do toho. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.92 (?), 1.1.2021 9:23

Pane Petře, meruňka ULA mě zaujala, chtěl bych zkusit zasadit jednu meruňky ve vyšší poloze (400-450m). Tady by asi vysoká mrazuodolnost byla výhodná. Protože nechci sázet meruněk vic, zajímalo by mě jak je to u teto meruňky s opylovaním - je cizosprašná nebo samosprašná? O teto nove odrůdě jsem toho moc nenasel a zda se, že vy máte informace přímo od šlechtitele. Děkuji JA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.200 (?), 1.1.2021 19:17

Meruňka přirozeně roste v horských subtropických oblastech Číny a střední Asie.Ve střední Evropě se dá pěstovat jen na nejteplejších a záhřevných půdach.Pokud vám nebude vadit žě se dočkáte úrody jednou za tři až čtyři roky zkuste Bergeron, patří mezi nejodolnější meruňky k jarním mrazům, je absolutně nejodolnější k podmínkám prostředí, je samosprašná a má vynikající chuť.400-450 je opravdu moc, raději zkuste nějakou švestku určitě nebubete zklamám a pro ty nej meruňky si dojeďte na jižní Moravu (po předchozí domluvě, jelikož i tam můžou zmrznout).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.1.2021 11:07

Na Vysočině mi ve 480m. obvykle plodí Bergeron, Veharda, Leala a Leskora. V r. 2020 mi v 520m. dokonce zaplodil i Goldrich, Leala a Leskora a u sousedů Pinkcot. Chce to však chráněné stanoviště poblíž domu nebo zdi. Ze všech meruněk, které mám, mi jako poslední kvete Veharda a Vesprima. Pozdně zrající meruňky nemusí být pozdně kvetoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.1.2021 10:55

Kdysi tady byl nějaký pan Petr z H, co pěstuje meruňky v podobné nadmořské výšce, jak Vy.(kolem 400 metrů). Má tam nějaký zázračný kopec, kde mu na jaře meruňky nezmrznou, a měl dobrou úrodu i v minulém roce 2020. Co se týče Bergeronu, tak ten mně zmrzl v minulém roce rovněž, přitom je to meruňka která rozkvétá o něco děle.  Ze středně kvetoucích odrůd před Bergeronem zmrzlo prakticky všechno až na Veselku, která ovšem žádné plody nedonosí, takže nic. ULA je údajně samosprašná stejně jako její rodiče. U mě žádná cizosprašnost nehraje roli, protože například takový cizosprašný Goldrich má meruněk mraky, pokud nezmrznou. Co se týče ULY, musíme věřit panu Davidovi, já její mrazuodolnost vyzkoušenou nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.92 (?), 2.1.2021 17:06

Děkuji za Vaše příspěvky. Výsadbu meruňky zvažuji už dlouho a stejně ji budu asi sázet nejdřív letos napodzim. Tady na foru i jinde už jsem prošel většinu diskuzí na téma pěstování meruněk ve vyšších polohách. Děkuji také za doporučení bergeronu. Neočekávám pravidelné ani velké úrody, s bergeronem to bude asi přeici jen o něco jistější než s touto novou odrůdou. Zdraví JA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.1.2021 19:23

Moje chyba, že nemám ULU a jiné Davidovy mrazuodolné křížence už dávno vyzkoušené. Jak o mně napsal pan Milan HP, jsem asi takový nevěřící Tomáš. Nezapomeňte ale, že pan David je dlouholetý pěstitel a nyní i šlechtitel meruněk. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.53 (?), 2.1.2021 23:14

Já pěstuji meruňky v podhůří Šumavy-oblast Chlečicka. V okolí hlavně sady jabloní a třešní. v n.m. 490m odrůdy VP, Sweet red, Spring Blush, Radku, Harcot. Nově vysazena Betinka a Harleyn neboť dávám nyní přednost šarka rezistetním odrůdám, když jsem musel zlikvidovat svoji nejlepší a největší meruňku Bergeron (totálně zničená šarkou). Každý rok je nějaká úroda, ob rok dokonce poměrně velká velká. V poslendích 15.letech jen 1x totální vymrznutí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.200 (?), 3.1.2021 11:04

Žádná meruňka není rezistentní k viru PPV.Největší chybou je pěstovat neodolné (např.VP, Bergeron apod.) s tění odolnými pouze k jednému kmeni PPV.Pouze Harlayne je odolná ke třem klonům PPV, Pokud jí budete pěstovat zároveň s odrůdami neodolnými na pozemku kde se PPV prokazatelně vyskytuje, hrozí nebezpečí 1:3 že se nakazí i Harlayne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika