Rozkvétání meruněk v letošním roce



PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 28.130 (?)
25.3.2013 19:51

Pripájam pre porovnanie tabuľky z talianskeho zdroja.

Peter







Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 28.130 (?), 25.3.2013 19:51

Pripájam pre porovnanie tabuľky z talianskeho zdroja.

Peter







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 25.3.2013 20:17

Moc pěkné pane Stefun, lepší než německý graf. Nebyla tam i tabulka pro révu vinnou. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 28.130 (?), 25.3.2013 22:47

V tej publikácii réva bohužiaľ nebola. Informácií na internete je hodne, ale takéto grafické znázornenie citlivosti na mráz v závislosti od fenofázy som pre vinič zatiaľ nenašiel.

Tu sú tabuľkové údaje pre rôzne plodiny.

Aj napr. táto prezentácia je pekne spracovaná.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 25.3.2013 12:30

Tak u nas taky v klidu..ze soboty na nedeli -17,dny pred tim -15...ted se oteplilo na prijemnych -6.laugh...uvazuji, ze uz napustim vodu do bazenu a vytahnu opalovaci lehatka.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.3.2013 16:26

laughNo já jsem se ve středu fakt chvíli opaloval. Za větrem sluníčko hřálo už pěkně. Ale teď je to jiná. Jak krásně napsal pan PP, že v březnu je za každým keřem jinak teplo, tak v současnosti platí, že za každým keřem pěkně mrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.3.2013 19:37

Byl jsem se podívat, jak jsou na tom stromy a jejich pupeny a překvapilo mě, že vypadaly nějaké ty květní pupeny u švestek, ale spíše jen naprosto minimální množství. Za to vedle stojící meruňka Goldrich si div "nepíská" jaký že je to kabrňák, že mu všechny pupeny pevně drží a je připraven je v příhodnou dobu rozvinout. Nakonec jsou v tuto dobu ty meruňky odolnější, než některé slivoně, kdo by to byl řekl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 30.52 (?), 26.3.2013 15:51

U Prahy snad zima končí -3/+2, Karola ukazuje červené prdýlky, ostatní peckoviny nalité. Tak doufám... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 26.3.2013 16:34

Pokud máte pod stromy ještě sníh, tak můžete krásně vidět, kolik je na sněhu spadaných pupenů. Já jich mám nejvíce pod slivoní President, ale díval jsem se do koruny a myslím si, že mimo "dědy Mráze" mně budou muset s probírkou píchnout stejně ještě pilatky. I když je pod Presidentem květních pupenů jak naseto. Dost pupenů opadalo i z Lepotice a něco z Toptaste. Z malých stromků Topstar, Topking a Topgigant dopadl nejhůře Topgigant. Něco spadlo i ze Stanleye, naopak Gabrovská se "pochlapila". Je to neuvěřitelné, ale z meruněk nespadlo snad nic. To samé z broskvoní. Kdo by to byl řekl. Klobouk dolů i před takovým "zimomřivým" Goldrichem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.138 (?), 31.3.2013 14:57

Nerad tu kazím velikonoční zasněženou pohodu, ale zrovna předevčírem jsem se díval na květní pupeny u meruněk, a překvapilo mne, že velká část z nich např. u Kompakty, Barbory je již zničená. Jsou mírně narašené, ale uvnitř hnědé. K opadu dojde jakmile se vegetace mírně pohne, a jsem přesvědčen, že letos opět uvidíme, které odrůdy za to opravdu stojí a které ustály i mírné narašení kolem 10.3. a poté nástup mrazů a vichru. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 31.3.2013 16:13

Davide nestraš. surprise   Pár pupenů jsem na Kompaktě vyštípnul, ale ničeho hnědého jsem si uvnitř nevšiml. Ani jinde. Spíš si myslím, že mráz proředí ještě nějaké další květní pupeny švestek. A třeba taky ne. Nechám se překvapit. Zatím jsem v klidu. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika