Roxana



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
27.3.2015 21:16

To máte pěknou skladbičku, paní J.J. Nedávno jsem se dozvěděl, že zatím co, tady je FARBALY jako horká novinka, tak v jiných státech se od jejího pěstování již upouští. Jestli je to pravda, to nevím. Možná, že se to v budoucnu dozvíte sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 230.101 (?), 28.3.2015 9:59

Jsem si toho vědoma, že každá novinka není do budoucna evergreenem, což už se tu x- krát probíralo. Ale nakonec - nejsem velkopěstitel, neprahnu po obrovských úrodách, zdravotní stav meruněk již nasazených je zatím velmi dobrý - i já se o to snažím. A navíc si říkám, ze všeho co nakonec už mám, snad pro naši rodinu každý rok aspoň něco bude. Když bude super úroda, tak to rozdám. Dělá mi to radost a každý den moje první cesta z práce míří na zahradu. Někdy si připadám jako blázen, ale mám pocit, že ty stromy cítí, že je mám ráda a proto se jim tak daří a tak si z toho nedělám hlavu. Ráda zkouším nové věci.  Kdyby všichni pěstovali jen odrůdy lety prověřené, byly by tyto diskuze děsná nuda a nebylo by o čem psát. Navíc i ty prověřené jste museli Vy milovníci zahrady a zvědavci prověřit. Jsem zvědavá jako všichni a mohla jsem si to dovolit - navíc, kdyby to vyšlo a měla bych aspoň pár meruněk na chuť koncem srpna nebo dokonce ještě v září- tak bych byla nadšená. Tak proč hned ta skepse? Ostatní třeba budou taky rádi, až se to " dozvím sama".  Různé odrůdy různého ovoce zde byly hodnoceny různě i protichůdně, někdo už je nepěstuje, protože nebyl spokojen - jeho požadavky nesplňovaly, někdo je z nich naopak nadšený, protože jeho požadavkům dostačují nebo u něj prospívají výborně. Jdu do toho a zdravím všechny nadšené zahrádkáře.  Pěkný víkend. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.3.2015 10:06

.......Tak proč hned ta skepse?

Více skepse o pěstování velmi pozdních meruněk naleznete ve vlákně s názvem Farbaly, Robada, Goldstrike...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 28.3.2015 10:56

Pani J krajšie by som to nedokazal napisat ani ja, pisali ste snad za nas všetkych zanietenych zahradkarov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.135 (?), 17.4.2015 17:55

My sme tiez kupili Roxanu, na zahrade inu marhulu nemam, tak sa chcem spytat ci je samoprasna, ale budem musiet prikupit nejakeho marhuloveho kamarata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.225 (?), 12.4.2022 11:23

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je tato odrůda samosprašná nebo je částečně či zcela cizoprašná. Tuto informaci se mi nikde nedaří dohledat.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika