Rougecot



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?) 
28.12.2023 20:08, zobrazeno: 983x

Pane Korzáre, jak by jste hodnotil odrůdu meruňky ROUGECOT. Odkazů je dost. Kvete středně, dozrává 10 dní před Bergeronem, plody jsou celočervené, sladké, mají údajně třešňovou příchuť. Rezistentní k PPV. Jistě bude neodolná vůči mrazu v květu, stejně jako jiné odrůdy z COT International. (Alespoň tady u mě).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 29.12.2023 8:09

 Vidím že ti MH rozprával o Rogecot máte odomňa aj Vanilacot. Rougecot mi zatiaľ nezmrzol čas ukáže, čo tam píšeš o tejto odrode je pravda.Šlachtitel Buzrla si ju tento rok naštepil kvôli rezistencii na šárku on jej tam má veľa. Je veľa nových odrôd vyšlachtených, aby prekonali jarné mrazi, čiže neskoršie kvitli.V celej EU majú tento problém z jar.mrazmi preto sa šlachtenie uberá aj touto cestou. Sledujem celoeurópske šlacht.stránky a tieto odrody má zaujali, písal som kámošom v týchto štátoch chcem ich získať na budúci rok aspoň vrúble. 

Marhule
Marhule










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?), 29.12.2023 15:30

V Podunajské nížině je situace se zmrzáním květů meruněk jiná, než na Opavské pahorkatině. Panu MH tam zmrzne i to, co tady na Východolabské tabuli vydrží. Odrůdy firmy COT Internatinal vymrzají pravidelně i tady u mě. Příkladem je víceletý Tomcot, což je nejznámější a možná i nejstarší jejich sorta. Proto se divím, že pan MH vsadil na takové množství odrůd firmy COT International. Otázka je, co by u něj vlastně nezmrzlo. Osobně si říkám, když už má něco zmrznout, ať je to alespoň něco pořádného, když to náhodou jednou za čas nezmrzne. Stromek Vanillacot ze Spomyšle zmrzl také jako všechny ostatní coty. Jsou to sorty mnohem méně odolné, než třeba VP, která je přitom vyhlášená jako neodolná. Třešňové příchuti Rougecot nevěřím ani za mák. Jediným přínosem by byly odrůdy meruněk z velmi opožděným kvetením. Myslím pro nás. V Podunajské nížině jsou klimatické podmínky zřejmě příznivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (225) - 49.56 (?), 29.12.2023 16:42

Trochu si to pletieš ja bývam pod horami Malé Karpaty Podunajská nížina je ďaleko.Že ti to tam zmrzá poste máš smolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.219 (?), 29.12.2023 18:06

Rougecot mám zatím přiroubovanou, Vanilla druhý rok měla plody, ta je bezkonkurenční vynikající, i když trochu jiné meruňkové chuti. Díky Korzárovi za rouby. Petrovi ale taky velké díky za rouby, vážím si toho. Je třeba zkusit, nevěřit jen popisům. Vidím to na Leskoře česká odrůda do okrajových oblastí - tu jsem vysadil,,najistotu" u mě zmrzá nejvíc a když něco zbyde tak hnije jako VP. Každý rok je něco i na VP, ale na to že je to 6m strom tak bída, myslím že ta větev Vanillacot má v poměru k velkému stromu Leskory daleko víc plodů.

Pěkné odrůdy ty novinky, Capricho pěkně pihovatá, citronově žluté Dorady, a pozdní Dumbry v kontrastu s tím červeným Cirano, to jsou kombinace yes MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?), 29.12.2023 18:16

U Trnavy, a ta je kousek od Bratislavy. Celé je to nížina kolem 200 m.n.m. Trnava má 164 metrů. Jinak ty "COTY" jsou pro nás špatná volba. Letos přežilo dost plodů VP, nějaké Leskory, Bergeron. Zmrzl i takový Harogem, což je kanadská odrůda. Zmrzlo i skoro všechno z Escande. Prostě žádný pokrok, jen nějaké nové "barvičky" v podání COT International, co se nehodí do našich klimatických podmínek. Na jihozápadní Slovensko třeba ano. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.75 (?), 30.12.2023 17:13

A jak jsou na tom s rozkvétáním meruňky z východu, kde nejsou takové teplotní výkyvy jako zde.  V zimě sníh, mráz, zima delší, v době kvetení meruněk už pravděpodobně nemrzne. Mám naroubovanou tu Okťábrskou a ten Šalach, tak jsem zvědavý, kdy pokvetou, a jak na tom budou. Typoval bych, že v tom žádný rozdíl nebude, protože na výkyvy teplot bude reagovat každá meruňka stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika