Ošetřování, ochrana meruněk



host - 2.73 (?)
15.12.2013 15:43

Od loňska už preventivně do pletiva sadím všechn keře a stromky. I takový krtek dokáže svými štolami narušit kořenový systém každé rostliny. Po tomto roce už je vidět, jak rostliny co nemají narušovaný kořenový systém krásně rostly a prospívají. A škůdci ve štolách kroužili kolem pletiva. Na hryzce se mi osvědčila past - Swiss cat nebo Super cat, která se dává do štol. Je sice drahá a dá se koupit většinou v e-shopech - cena cca 300 Kč + přípravek 150 Kč (sonda na štoly, děrovač), ale oplatí se to.Ono i jedy jsou dost drahé - okolo 100 Kč na balení a vypotřebovávají se. Pasti mám 2 kusy od září 2011. Za rok používání jsem chytil cca 25 hryzců, několik myší atd. Je to mnohem lepší než jedy do štol - past zabíjí ihned. Nikdy dříve jsme pozemek neměli tak "provrtaný" od škůdců jako do roku 2011. V roce 2011 to už bylo neúnosné, půda provrtaná štolou na štole. Všechno se to šíří z těch neobdělávaných polí - spekulativních pozemků, co majitelé sečou jen jednou za rok.Včera jsem pozemek prošel - stromky a keře i záhony zatím v klidu. Nikde žádné propady nohou do štol, žádné krtince. Pasti budou ale stále připravené k použití, protože se určitě něco objeví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 28.11.2013 11:19

Děkuji moc za rady. Kdyby vás ještě něco napadlo, tak piště :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.203 (?), 28.11.2013 15:03

Ak pestujete kultivar marhule, p.Kema83, ktorý je náchylnejší na poškodenie kvetov mrazom, účinnejšiu protimrazovú ochranu ako meďnaté prípravky Vám zabezpečia prípravky s obsahom bóru. V minulosti bolo o týchto prípravkoch aj spôsobe ochrany napísaných veľa príspevkov. Skúste zalistovať v histórii vlákien.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 114.6 (?), 28.11.2013 11:52

Hodnotný materiál, konečně jsem našel nějaké přípravky proti hryzci vodnímu.Né každý rodenticid na něho zabírá, potažmo ne každý mu chutná.

Jinak co se týče hnojení průmyslovými hnojivy meruňky... určitě jsem nemyslel hnojení od jara do podzimu bez přestávky, v kuse-to dá rozumenlightened.Napsal jsem to zkráceně, protože hnojení samo o sobě je samostatná kapitola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 114.6 (?), 28.11.2013 14:59

Cererit se používá především u citlivých plodin na chlór, jako jsou zelenina, ovocné sady, réva vinná, chmel, brambory, okrasné rostliny.Jeho výhodou je větší množství stopových prvků, zejména pak síran, hořčík.Je taky dražší,než NPK.Pokud v NPK vadí chloridová forma drásliku, můžete jej aplikovat před zimou, nebo při déletrvajicími dešti-je vodorospustný, a přes zimu se vyplaví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 28.11.2013 16:44

Ok, děkuji za další rady. Tak koupím cererit a nastuduju hnojení ovocných dřevin aˇvím, jak na to. Pravděpodobně to bude někde tady na foru, opravte mě jestli se pletu. A p. Paľo, někde jsem viděl i přípravek přímo na zvýšení odolnosti květů před mrazíky - ale nevím, jak se jmenoval. Že by se měl aplikovat v dobu, kdy mají přijít mrazíky a měl by zvýšit odolnost až do -5. Co je na tom pravdy nevím. Hryzec je asi taky pěkný neřád, myslíte, že je pro meruňky nebezpečnější než pro ostatní ovocné stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 28.11.2013 17:34

Hryzec je nejnebezpečnější pro jabloně, hlavně na typových podbnožích. Meruňky napadá až po nich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.142 (?), 29.11.2013 9:33

A jaká je podle vás nejúčinější zbraň proti hryzci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 29.11.2013 11:42

Sázení do pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 15.12.2013 15:43

Od loňska už preventivně do pletiva sadím všechn keře a stromky. I takový krtek dokáže svými štolami narušit kořenový systém každé rostliny. Po tomto roce už je vidět, jak rostliny co nemají narušovaný kořenový systém krásně rostly a prospívají. A škůdci ve štolách kroužili kolem pletiva. Na hryzce se mi osvědčila past - Swiss cat nebo Super cat, která se dává do štol. Je sice drahá a dá se koupit většinou v e-shopech - cena cca 300 Kč + přípravek 150 Kč (sonda na štoly, děrovač), ale oplatí se to.Ono i jedy jsou dost drahé - okolo 100 Kč na balení a vypotřebovávají se. Pasti mám 2 kusy od září 2011. Za rok používání jsem chytil cca 25 hryzců, několik myší atd. Je to mnohem lepší než jedy do štol - past zabíjí ihned. Nikdy dříve jsme pozemek neměli tak "provrtaný" od škůdců jako do roku 2011. V roce 2011 to už bylo neúnosné, půda provrtaná štolou na štole. Všechno se to šíří z těch neobdělávaných polí - spekulativních pozemků, co majitelé sečou jen jednou za rok.Včera jsem pozemek prošel - stromky a keře i záhony zatím v klidu. Nikde žádné propady nohou do štol, žádné krtince. Pasti budou ale stále připravené k použití, protože se určitě něco objeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 15.12.2013 17:15

Měl jsem dvě tyto pasti Super cat řádně nastraženy asi čtyři měsíce v kuse, a mohu zodpovědně říci, že jsou na prd.Doposud se hlodavec nechytil ani jeden.Zato jsem nechtěně chytil jenoho krtečka v kalhotkách.

Největší potíž s lapáním kořisti vidím skutečnost,že živý tvor při průchodu chodbou hrne zeminu před sebou která spolehlivě ucpe průchod pasti,nebo past předčasně zklapne.Navíc jsou hlodavci nedůvěřiví,a jentak...mirnix tyrnix do pasti nevlezou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika